Lewinowska już prawie gotowa po remoncie

21
Share

Największy remont drogowy w dzielnicy powoli dobiega końca. 

Niestety, nie chodzi o wyrównanie św. Wincentego ani Radzymińskiej, nie ma też mowy o rozpoczęciu budowy Trasy Świętokrzyskiej czy modernizacji Łodygowej. Dlatego trzeba się cieszyć z remontów uliczek na Zaciszu. I cieszą się mieszkańcy tej części dzielnicy. Od Jacka dostaliśmy takiego maila:

Przesyłam zdjęcia z końca prac przy przebudowie ulicy Lewinowskiej na Zaciszu. Na tę chwilę czekaliśmy wiele lat, dlatego takie wydarzenie trzeba utrwalić  na pamiątkę.Do zrobienia są jeszcze progi, znaki i inne prace, ale finał mam nadzieję już wkrótce. Dla przypomnienia załączam zdjęcia przed remontem.

Prace na Lewinowskiej rozpoczęły się w październiku zeszłego roku. Remontowany jest półkilometrowy odcinek od ul. Tużyckiej do ul. Wschodniej. Wcześniej w tym miejscu były ogromne doły, błoto i resztki bruku – prowadząca do Folwarku Lewinów i dalej do Ząbek Lewinowska to jedna z najstarszych ulic Zacisza.

Remont ulicy był trochę niespodziewany, bo początkowo go nieplanowano. Dopiero gdy w przetargach na inne ulice wydano mniej pieniędzy niż zakładano, nadwyżka przeniesiona została na Lewinowską.

Co ciekawe, wykonawca remontu ma w umowie czas do września 2014 roku. Nie wiadomo, czy odda ulicę do użytku wcześniej czy odbiory techniczne będą ciągnęły  się przez wiele miesięcy. Oby nie.

Tak ulica wyglądała jeszcze w Boże Ciało ubiegłego roku:

 Wszystkie zdjęcia od internauty Jacka

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx