Miało powstać 6 siłowni. A jednej wciąż brakuje… | | targowek.info

Miało powstać 6 siłowni. A jednej wciąż brakuje…

Mieszkańcy nowej części Zacisza są mocno zaniepokojeni. W całej dzielnicy plenerowe siłownie są już gotowe, a u nich nawet nie zaczęła się budowa. Dlaczego? 

 

Siłownia przy św. Wincentego jest już gotowa / fot. targowek. info
Siłownia przy św. Wincentego działa od tygodnia / fot. targowek. info

Chodzi oczywiście o siłownie obiecane w ramach przedreferendalnego poruszenia w ratuszu. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że w całej Warszawie zbuduje sto siłowni plenerowych. Zorganizowano głosowanie, w którym mieszkańcy wybierali dla nich lokalizacje.

Targówek okazał się wyjątkowo aktywny. Głosowało około dwa tysiące osób, co było bardzo świetną frekwencją w porównaniu z innymi dzielnicami. Zdecydowaliśmy, że siłownie staną w tych miejscach (pogrubiona liczba oddanych głosów):

 1. Park Bródnowski – 432 
 2. Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno – 402 
 3. Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej – 368 
 4. Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej – 297 
 5. Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno – 274 
 6. Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego – 167

Siłownie – choć opóźnione – w większości miejsc już są. Na początku kwietnia informowaliśmy o wylaniu fundamentów pod przyrządy przy św. Wincentego, a pod koniec kwietnia była już gotowa. Na orbitreki, wioślarzy i narciarzy można też się natknąć w innych miejscach naszej dzielnicy. Oprócz jednego…

Wciąż nawet nie wylano nawet fundamentów pod siłownie przy Łodygowej na Zaciszu. Tuż obok znajdują się nowe osiedla, których mieszkańcy nie zawiedli – za tą lokalizacją głosowało prawie 300 osób. Teraz wygląda na to, że ich głosy pójdą na marne. Wczoraj w tej sprawie interweniowała Rada Osiedla Zacisze składając pismo do burmistrza Sławomira Antonika.

Mieszkańcy czują się oszukani i tracą wiarę w sesn angażowania się w życie społeczne

– czytamy w piśmie, które kopia powędrowała też do prezydent miasta.

Całe pismo możecie przeczytać tutaj:

Ale na odpowiedź rzecz jasna trzeba będzie trochę poczekać. Jak tylko ją poznamy, na pewno poinformujemy o tym na targowek.info.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Miało powstać 6 siłowni. A jednej wciąż brakuje…

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 08:19

  Siłownie są dostosowane i dla dorosłych i nawet dla dzieci,świetny pomysł,nareszcie coś z sensem.
  Zniecierpliwionych mieszkańców ul.Łodygowej zapraszamy na siłownie,które już powstały,to rzut beretem,można ruszyć zadki.

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 08:53

  Korzystamy korzystamy.
  Problem jednak polega na tym, że jak już przeprowadzono konsultacje i dzielnica otrzymała za zadanie wybudowanie 6 siłowni w 6 konkretnych lokalizacjach to niech zrealizuje zadanie.
  Siłownia na Suwalskiej (Bródno – skąd pochodzi burmistrz – czy to przypadek?)została wybudowana jako pierwsza w dzielnicy. Chociaż nie znalazła się na liście 6. Nie było żadnej informacji skierowanej do mieszkańców skąd taka decyzja, żadnej alternatywy dla mieszkańców Zacisza. Taka postawa dzielnicy pokazuje, że okolice w pobliżu ulicy Łodygowej nie są traktowane przez władze dzielnicy poważnie. Nie możemy na to pozwolić.

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 10:24

  Ale bzdet. Grupka krzykaczy z Pcimia rodem wyraziła swoje pretensje i zachcianki. A może jeszcze metro i skwer chcecie pod domem? Normalnych ludzi to nie interesuje, jest wiele innych problemów w dzielnicy, a siłkę to można sobie skompletować w domu.

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 10:45

  Popieram panią Katarzynę. Po co konsultacje skoro i tak robią co chcą?

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 10:49

  Tę „siłownię” przy Łodygowej/Wolińskiej to chyba postawią w pasie drogowym lub wręcz na poboczu. Jak już miasto zbierze się do kupy i zacznie remont Łodygowej, to pierwszy buldożer rozpindoli tę siłownię. Dwa kroki dalej (przy Wyspowej) była siłownia i zwinęła się, bo pewnie nie było zbyt wielu chętnych. Tam wdychali smrody spoconych ciał, tu będą chłonąć spaliny z aut. Fajne. @SILNY: Pełna zgoda. Witek Woźniak

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 15:04

  Siłownie są dla „dresiaży”. Inteligentni ludzie w domu czytają książki.

 • 30 kwietnia 2014 o godz. 18:01

  Ale im generalnie w Polsce właśnie niezbyt zależy na udziale społeczeństwa w życiu publicznym. Vide nawoływania do bojkotu referendum, gdzie ktoś uznał, ze tak złe rządzili, ze większość nie zagłosuje w geście poparcia.

  Jeszcze mogłoby się okazać, ze Warszawiacy chcą miejsc parkingowych, nie ponosić bzdurnych opłat za parkowanie na ulicy, bezpłatnej(tzn. nie płacić podwójnie oprócz podatków na nią) komunikacji miejskiej, mniejszej wielkości działu propagandowego ratusza(czy jak kto woli promocji), rozsądnego wydawania pieniędzy, mostów i wygodnego przejazdu rowerem a nie pseudoremontu trasy i zjazdu/górki, finansowania koszykówki etc. Poza tym jakby tak jak w CH glosowano nad naprawdę znaczącymi wydatkami to być może obawiają się, ze wyrosłyby oprócz demokracji góry, a stolica nie aplikuje o zimowa olimpiadę…

 • 1 maja 2014 o godz. 09:18

  Gdy tylko otrzymałam pisemną informację od Rady i Zarządu Osiedla „Zacisze” skontawtowałam się z Centrum Komunikacji Społecznej – odpowiedzielnej za realizację projectu we wszystkich dzielnicach w imieniu Pani Prezydent. Byli zaskoczeni, bo spodziewali się budowy dokładnie w miejscach wskazanych w głosowaniu. Co ciekawe powiedziano też że nigdy nie mieli jakiegokolwiek sygnału o zmianie lokalizacji. A działki do projektu wskazywały Dzielnice. Kto, kiedy i dlaczego Łodygową pominął? Kiedy powstanie siłownia na Elsnerawie? Między innymi te pytania zadałam r interpelacji do Pani Prezydent. Mam nadzieję, że nie tylko odpowiedź będzie wyczerpujące i poznali wyjaśnić wszystkie te kwestie, ale także spowoduje że siłownia przy Łodygowej szybko powstanie, głos prawie 300 mieszkańców będzie spełniony i uda się ustalić tych, którzy go zignorowali.

 • 1 maja 2014 o godz. 14:02

  Co z rozbudową spalarni śmieci na Targówku,niech wreszcie zacznie się coś dziać w tej sprawie?Im większy komin tym więcej pieniędzy dostanie Targówek.Kiedy projekt,kiedy fundamenty?

 • 1 maja 2014 o godz. 14:19

  No proszę. Taka siłownia – kilka prętów, a ile osób już tutaj sobie robi kampanię wyborczą. W sumie pisanie tekstów nic nie kosztuje. Można to robić na leżąco. Gorzej zespawać tych kilka prętów.

 • 1 maja 2014 o godz. 19:11

  Siłownia przy Wyspowej cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Została zamknięta z powodu braku przedłużenia umowy z systemem Benefit. Co do siłowni na świeżym powietrzu, to ma ona stanąć najprawdopodobniej przy Wolińskiej gdzie buldożery nie dojdą podczas modernizacji Łodygowej i mieszkańcy spokojnie będą mogli z niej korzystać.
  Jest to dbanie o wspólne dobro mieszkańców Zacisza. Przecież każdemu z nas zależy na tym, żeby teren wokół nas się rozwijał i żebyśmy mieszkali w bardziej przyjaznym miejscu.

 • 1 maja 2014 o godz. 22:33

  CZEMU CISZA O WYPADKU ŚRODOWYM NA ŚW. WINCENTEGO? W STRONY ŻABY OGROMNE KORKi, OKOŁO 20 autobusów stało.

 • 1 maja 2014 o godz. 22:34

  do Dariusz Hirsz: w domu sobie zbuduje spalarnie czerepie

 • 2 maja 2014 o godz. 17:26

  qwerty:więcej szacunku proszę,uważam,że to kluczowa inwestycja miejska i dzielnicowa dla całego Targówka,a wciąż tak mało informacji jest podawanych na jej temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.