Nowe budowy na Targówku: mieszkania i… hale sportowe

18
Share

Razem z wiosną w dzielnicy pojawiło się kilka nowych placów budowy. Sprawdzamy, gdzie, co powstaje. I wcale nie są to tylko inwestycje mieszkaniowe. 

 

Do tablicy wywołała nas Magda, która na Facebooku zapytała: „Co budują po drugiej stronie ulicy Witebskiej po byłym Ruchu?” Sprawdziliśmy i z rozpędu objechaliśmy jeszcze kilka placów budowy. 

Osiedle Smoleńska

Witebska

Inwestycja Osiedle Smoleńska, o którą pytała Magda, powstaje w rozwidleniu Witebskiej i Smoleńskiej. Firma P.H.U. Partner stawia tu budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami. Deweloper ma spore doświadczenie, działa od 1997 roku, a zaczynał w Mińsku Mazowieckim, gdzie wybudował już ok. 1000 mieszkań.

Blok na Targówku ma mieć osiem pięter, na których zmieści się 57 mieszkań. Wyglądać ma tak:

rys. P.H.U. Partner

Smoleńska

Maszyny budowlane pracują też po drugiej stronie ul. Smoleńskiej przy skrzyżowaniu ze Świdnicką. Tutaj jest to formalnie rozbudowa domu, a w praktyce budowa nowego, bo ze starego zostały tylko ściany bez sufitu. Ale skala inwestycji jest znacznie mniejsza.

Smoleńska

Myszkowska

Szybko pnie się w górę osiedle Myszkowska II budowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Praga. Inwestycja ruszyła w sierpniu zeszłego roku, teraz budynek jest coraz bliżej docelowego kształtu. Według informacji SM Praga Zespół Mieszkaniowy Myszkowska II składać się będzie z budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i usługami w parterze. Będzie miał 9 naziemnych kondygnacji. Zmieści się tu 118 mieszkań o metrażach od 27 do 88 mkw. Termin realizacji to marzec 2015.

Myszkowska

Potulicka

To inwestycja, z którą walczyli mieszkańcy szeregowców przy Wolbromskiej. Nie zgadzali się, żeby tuż pod ich oknami, na osiedlu zdominowanym przez zabudowę jednorodzinną, stawiać blok tych gabarytów. Pisaliśmy o tym tutaj.  Niestety, wygląda na to, że kielecka firma Polmil 2, dopięła swego. Ciekawe, że blok powstaje przy gruntowej drodze, jaką na tym odcinku jest ul. Potulicka.

Potulicka

Hala sportowa przy Oszmiańskiej

Mamy też dobre wieści. W błyskawicznym tempie rośnie hala sportowa przy liceum Lisa-Kuli. Trudno, żeby nie rosła, skoro urząd dzielnicy przeznaczył na nią prawie 20 mln zł. Zza płotu widać już wysokie filary, po których można ocenić, że hala będzie pokaźnych rozmiarów.

W budynku oprócz hali sportowej z trybunami, zmieszczą się także pracownie językowe i pomieszczenia socjalne dla nauczycieli. Dotychczasowa salka gimnastyczna zostanie zaadaptowana na salę widowiskowo-teatralną dla działającej w liceum grupy teatralnej PUNKT (Jak ma wyglądać efekt końcowy, zobaczycie tutaj)

Oszmiańska

Korty przy Potulickiej

Na koniec wycieczki po placach budów wracamy na Zacisze, gdzie niespodziewanie powstaje jeszcze jedna hala sportowa. Tym razem za prywatne pieniądze. Półokrągłe zadaszenie wyrosło nad kortami przy ul. Potulickiej. To także będzie obiekt sportowy, zapewne z przeznaczeniem na tenisa. Z boku do hali będzie dobudowana część mieszkalna (jej zarys widać w głębi zdjęcia).

Potulicka korty

Wszystkie zdjęcia targowek.info

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx