Nowe budowy na Targówku: mieszkania i… hale sportowe | | targowek.info

Nowe budowy na Targówku: mieszkania i… hale sportowe

Razem z wiosną w dzielnicy pojawiło się kilka nowych placów budowy. Sprawdzamy, gdzie, co powstaje. I wcale nie są to tylko inwestycje mieszkaniowe. 

 

Do tablicy wywołała nas Magda, która na Facebooku zapytała: „Co budują po drugiej stronie ulicy Witebskiej po byłym Ruchu?” Sprawdziliśmy i z rozpędu objechaliśmy jeszcze kilka placów budowy. 

Osiedle Smoleńska

Witebska

Inwestycja Osiedle Smoleńska, o którą pytała Magda, powstaje w rozwidleniu Witebskiej i Smoleńskiej. Firma P.H.U. Partner stawia tu budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami. Deweloper ma spore doświadczenie, działa od 1997 roku, a zaczynał w Mińsku Mazowieckim, gdzie wybudował już ok. 1000 mieszkań.

Blok na Targówku ma mieć osiem pięter, na których zmieści się 57 mieszkań. Wyglądać ma tak:

rys. P.H.U. Partner

Smoleńska

Maszyny budowlane pracują też po drugiej stronie ul. Smoleńskiej przy skrzyżowaniu ze Świdnicką. Tutaj jest to formalnie rozbudowa domu, a w praktyce budowa nowego, bo ze starego zostały tylko ściany bez sufitu. Ale skala inwestycji jest znacznie mniejsza.

Smoleńska

Myszkowska

Szybko pnie się w górę osiedle Myszkowska II budowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Praga. Inwestycja ruszyła w sierpniu zeszłego roku, teraz budynek jest coraz bliżej docelowego kształtu. Według informacji SM Praga Zespół Mieszkaniowy Myszkowska II składać się będzie z budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i usługami w parterze. Będzie miał 9 naziemnych kondygnacji. Zmieści się tu 118 mieszkań o metrażach od 27 do 88 mkw. Termin realizacji to marzec 2015.

Myszkowska

Potulicka

To inwestycja, z którą walczyli mieszkańcy szeregowców przy Wolbromskiej. Nie zgadzali się, żeby tuż pod ich oknami, na osiedlu zdominowanym przez zabudowę jednorodzinną, stawiać blok tych gabarytów. Pisaliśmy o tym tutaj.  Niestety, wygląda na to, że kielecka firma Polmil 2, dopięła swego. Ciekawe, że blok powstaje przy gruntowej drodze, jaką na tym odcinku jest ul. Potulicka.

Potulicka

Hala sportowa przy Oszmiańskiej

Mamy też dobre wieści. W błyskawicznym tempie rośnie hala sportowa przy liceum Lisa-Kuli. Trudno, żeby nie rosła, skoro urząd dzielnicy przeznaczył na nią prawie 20 mln zł. Zza płotu widać już wysokie filary, po których można ocenić, że hala będzie pokaźnych rozmiarów.

W budynku oprócz hali sportowej z trybunami, zmieszczą się także pracownie językowe i pomieszczenia socjalne dla nauczycieli. Dotychczasowa salka gimnastyczna zostanie zaadaptowana na salę widowiskowo-teatralną dla działającej w liceum grupy teatralnej PUNKT (Jak ma wyglądać efekt końcowy, zobaczycie tutaj)

Oszmiańska

Korty przy Potulickiej

Na koniec wycieczki po placach budów wracamy na Zacisze, gdzie niespodziewanie powstaje jeszcze jedna hala sportowa. Tym razem za prywatne pieniądze. Półokrągłe zadaszenie wyrosło nad kortami przy ul. Potulickiej. To także będzie obiekt sportowy, zapewne z przeznaczeniem na tenisa. Z boku do hali będzie dobudowana część mieszkalna (jej zarys widać w głębi zdjęcia).

Potulicka korty

Wszystkie zdjęcia targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Nowe budowy na Targówku: mieszkania i… hale sportowe

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 06:33

  Ta budowa budynku przy Smoleńskiej 78A to:
  1. Rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego.
  2. To jest przy skrzyżowaniu Smoleńska / Świdnicka a nie Gościeradowska, która jest równoległa do Smoleńskiej i do tego dwie przecznice dalej.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 09:39

  Czy ktoś coś wie, może redakcja ma jakieś informacje na temat budowy na borzymowskiej po bankructwie edbudu? Zauważyłem, że pojawiła się tam ochrona, czy ten budynek przestanie wreszcie straszyć?

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 10:25

  @ANNA PHU Partner niech lepiej nic nie buduje. Oni ze sztuką budowania nie maja nic wspólnego.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 10:50

  Ależ szybko rozbudowuje się ten nasz Targówek :-)

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 11:09

  @TGK Firmy nie znam – ale nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś pozwolił na tak wielki gmach w tak małej przestrzeni.
  Anna z 10.50 to nie ja ;)
  @ANNA – wolałabym, żeby nie szybko się rozbudowywał, tylko żeby się rozbudowywał z rozsądkiem i normalnymi zasadami.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 11:19

  Nowe budowy na Targówku, czyli wyprzedawanie ostatnich skrawków zieleni, zasłanianie okien, wciskanie wieżowców pomiędzy domki itp. Potem wieszanie płacht: „deweloper nas oszukał”, „sprzedam 2 pokoje”. A pola wokół Warszawy leżą odłogiem.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 11:47

  Marcin,ale jak komuś nie pasuje to droga wolna pod Warszawę.Kupuję kawalerkę,odkładam na większe,sprzedaję,wieszam ogłoszenie.Ale co tu tłumaczyć ludziom którzy całe życie mieszkają przy rodzicach i ssą cyca :-)

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 13:16

  Budują tu,budują tam,ale za ile i dla kogo?Czy nie można budować tanich mieszkań dostępnych dla każdego?Lokalizacja świetna,tylko co z tego?

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 20:22

  No to teraz czekamy na remont św. Wincentego.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 20:51

  @marcin,skrawki zieleni są obsr.przez pieski,także ja wolę nowe osiedla jak g. na g.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 21:58

  @Dr Familia ” jak komuś nie pasuje to droga wolna pod Warszawę” ale co to za metoda ? czy wszystko i wszędzie ma być zaćkane pseudo architekturą budowlaną ? rozjeżdżone trawniki, zastawione chodniki przez ” nowych warszawiaków”
  a że trawniki są obsrane ? to świadczy o ich właścicielach. oni rzeczywiście powinni mieszkać po za Warszawą.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 10:07

  bloki, sklepy, lidle, rossmany , piekarnie i ciagle to samo.
  brak parkingów, brka miejsca, zero miejsc kulturowych

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 11:08

  Janie – parkingi sa na trawnikach ;P

 • 22 kwietnia 2014 o godz. 20:04

  Osiedle Smoleńska jakie 57. Na stronie internetowej PHU Partner jak na razie w zakładce mieszkania ostatni lokal ma nr 121. Ale jeszcze wszystkich mieszkań nie ujawnili (sukcesywnie aktualizują).

 • 24 maja 2014 o godz. 15:13

  to szkaradne getto może zasłonić mi widok z okna na całe centrum. Mam nadzieję, że będą mieli jak największe opóźnienie. Poza tym nie da się teraz okna otworzyć, bo taki hałas od rana do późnego popołudnia. No ale wiadomo, że w Warszawie jest za mało bloków.

 • 14 kwietnia 2018 o godz. 23:43

  @dr. familia, nie mądrzyj się bo ludziom różnie się układa w życiu.

  Te blokowiska to getta więzienne, chów klatkowy ! Piękne ani miłe do życia nie są. Żle aby masa ludzi mieszkała na bardzo małym obszarze. Taka sytuacja sprzyja złemu samopoczuciu, poczuciu zagrożenia, wzrostowi agresji, a to dla tego, że ludzie mają za mało przestrzeni życiowej, zbyt małego lub braku do widoku przestrzeni, zieleni, Słońca i błękitu nieba. Każdemu również są potrzebne odgłosy przyrody – szum liści, śpiew ptaków a nie uciążliwy warkot samochodów i hałasy sąsiadów.

 • 26 kwietnia 2018 o godz. 11:11

  co będzie na ul Oszmiańskiej /Witebskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.