Ogień coraz bliżej mieszkań

10
Share

Ostatni pożar mieszkańcy Osiedla Wilno mogli obserwować z balkonów. Wypalanie traw jest coraz bardziej niebezpieczne. 

 

Jest sucho, dawno nie padało, a do tego w ostatnich dniach mamy silne podmuchy wiatru, które szybko przenoszą ogień na duże odległości. Straż pożarna regularnie informuje o pożarach traw na Elsnerowie i Targówku Fabrycznym. Coraz częściej dzieje się to blisko zabudowań.

W piątek paliło się w okolicach ul. Zamkowej, tuż przy Osiedlu Wilno. Najpierw wysłano na miejsce dwa wozy, ale szybko okazało się, że potrzebne są kolejne jednostki. Akcję utrudniał miękki grunt i brak możliwości bliskiego podjechania do ognia.

W sumie z płomieniami walczyło 29 strażaków. Spaliło się 6 ha nieużytków.

To nie był jedyny tak groźny pożar w tych okolicach. Kilka dni wcześniej podobna akcja miała miejsce przy ul. Bardowskiego, a więc w pobliżu miejsca przyszłego jeziora. Bloki mieszkalne, które widzimy na zdjęciach, to osiedle na skraju Ząbek i Warszawy.

pożar traw na Bardowskiego

Wysokie na dwa metry suche trawy paliły się błyskawicznie. Tym bardziej, że były aż dwa różne źródła ognia, co wskazuje na celowe podpalenie. Z żywiołem przez cztery godziny walczyło 35 strażaków. Udało im się ugasić ogień zanim zbliżył się do samych budynków. Spaliło się 8 ha nieużytków.

Wszystkie zdjęcie Komenda Miejska Straży Pożarnej w Warszawie

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx