Trenerzy i piłkarze odchodzą z GKP. „Brak szacunku ze strony pracowników klubu”

153
Share

Dziś żarty na prima aprilis urządzają sobie radni, więc my piszemy na poważnie. Czy koniec GKP Targówek jest coraz bliżej? [AKTUALIZACJA!]

Ostatniego dnia marca GKP Targówek opuściło trzech doświadczonych trenerów zajmujących się dotąd grupami młodzieżowymi: Mateusz Gontarz, Rafał Piasecki i Bogumił Bonisławski. Nie wyszli sami. Razem z nimi z klubu na ul. Kołowej odeszli wszyscy ich podopieczni – łącznie kilkudziesięciu młodych piłkarzy w wieku od 7 do 12 lat.

Z dniem 31.03.2014 r trenerzy grup młodzieżowych GKP Targówek z roczników -2002 -2003 -2006/07 opuszczają Gminny Klub Piłkarski „Targówek” Warszawa i od 1.04.2014 r. zasilą nowo utworzone Stowarzyszenie Sportowe „Talent” Targówek.  Wierzymy że dobro dzieci oraz dbanie o ich prawidłowy rozwój jest celem nadrzędnym w funkcjonowaniu Stowarzyszenia Sportowego i będziemy dokładać wszelkich starań aby tak właśnie było w szeregach „Talentu”. Decyzja ta została podjęta w porozumieniu z rodzicami dzieci trenujących w ww. rocznikach w związku z czym GKP opuści około 80 dzieci.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

GKP Targówek 2003 /fot. Tomasz Sujecki/GKP

GKP Targówek 2003 /fot. Tomasz Sujecki/GKP

Oznacza to, że z GKP pożegnała się większość młodych piłkarzy – w klubie, w którym jeszcze dwa lata temu trenowało 250 dzieciaków z Targówka, dziś zostały już raptem dwie grupy kilkunastu chłopców.

Wszyscy, którzy odeszli,  już w środę 2 kwietnia zaczną zajęcia w klubie „Talent” na stadionie Junaka przy ul. Blokowej na Zaciszu. Wśród nich jest także 6-letni Damian Nowak, którego wielkim talentem zachwycaliśmy się nie tylko my, ale nawet „Przegląd Sportowy” i „Dzień Dobry TVN”.

Dlaczego trenerzy i kilkadziesiąt dzieci odeszło z GKP?

Decyzję o opuszczeniu dotychczasowego klubu motywujemy aktualną sytuacją w klubie m.in: brakiem szacunku ze strony pracowników klubu oraz rozbieżną wizją programu szkolenia młodzieży.

– informują Mateusz Gontarz, Rafał Piasecki i Bogumił Bonisławski w oświadczeniu.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy przejawiał się „brak szacunku ze strony pracowników klubu”, ale trenerzy nie chcą poruszać tej kwestii na forum publicznym. W rozmowie z targowek.info podkreślają jednak, że GKP Targówek nie gwarantował odpowiednich warunków do podwyższania umiejętności młodych piłkarzy. Ponadto klub nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań i obietnic.

Z innego źródła wiemy też, że klub ma nieuregulowane płatności wobec swoich pracowników.

Niestety, wczoraj nikt z biura GKP Targówek nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące zaistniałej sytuacji. Strona internetowa klubu także nie zareagowała na wydarzenia – wciąż wiszą na niej nieaktualne informacje o grupach młodzieżowych z wszystkich roczników oraz planowanych zebraniach z rodzicami młodych piłkarzy, które już się nie odbędą.

Rozpad grup młodzieżowych nie ma bezpośredniego przełożenia na drużynę seniorów grających w III lidze. Jednak fatalna atmosfera na ulicy Kołowej – spowodowana przez tragiczną kondycję finansową klubu i wielki konflikt jego władz z urzędnikami, o czym już wielokrotnie pisaliśmy – odbija się także na nich. W sobotę, przy niemal pustych trybunach, GKP przegrał u siebie ligowy mecz z Omegą Kleszczów 0:2.

Od strefy spadkowej do IV ligi piłkarzy Targówka dzielą już tylko dwa punkty.

 

******** AKTUALIZACJA (1.04.2014 godz. 16:30) ********

We wtorek po południu zarząd GKP Targówek wreszcie zareagował na odejście trenerów i młodych piłkarzy. Oficjalne oświadczenie, podpisane przez prezesa klubu Mirosława Papieża, jest bardzo długie i bardzo ostre.

Zarząd GKP oskarża trenerów Gontarza, Bonisławskiego i Piaseckiego m.in. o celowe działanie na niekorzyść pracodawcy, szkalowanie wizerunku klubu, pomówienia i dezinformację, manipulacje i malwersacje finansowe (wszystkie te słowa padają w oświadczeniu).

Jest też ostrzeżenie dla młodych piłkarzy i ich rodziców, że zgodnie z przepisami PZPN nie mogą „z dnia na dzień” i bez zgody GKP zmienić barw klubowych.

Innymi słowy – awantura w klubie z ulicy Kołowej dopiero się zaczyna…

Całe oświadczenie Zarządu GKP Targówek znajduje się na stronie internetowej klubu.

153
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx