Wojna z reklamami wchodzi w decydującą fazę [AKTUALIZACJA] | | targowek.info

Wojna z reklamami wchodzi w decydującą fazę [AKTUALIZACJA]

Koniec żartów i licytowania na paragrafy. Wkurzeni przeciwnicy reklamowego badziewia wzięli sprawy w swoje ręce. 

 

Odezwał się do nas mieszkaniec Bródna Maciej. Trzy miesiące temu jego walkę z nielegalnymi reklamami przy Kondratowicze opisała Gazeta Stołeczna.  Maciej próbował negocjować ze sklepikarzami „upiększającymi” trawnik pod nosem urzędu dzielnicy, ale ci go zbywali. Więc zgłosił sprawę do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego ZDM i lewe reklamy zniknęły następnego dnia.

Jednak czytelnik nie do końca był zadowolony. Cwani sklepikarze usunęli banery, ale zostawili metalowe stelaże, jakby czekali  tylko na okazję, żeby znów rozstawić reklamy na trawniku.  Maciek nadal interweniował drogą urzędową, ale tym razem bezskutecznie. Wziął więc sprawy w swoje ręce:

Postanowiłem dokończyć dzieła związanego z reklamami i dokonać małej rozpierduchy – dokumentacja zdjęciowa w załączeniu :)

Po zdjętych wtedy reklamach zostały wystające z ziemi pręty oraz taka szpetna niczyja plansza na której wieszano ulotki.

Przed chwilą zgłosiłem ten śmietnik do sprzątnięcia na 19115 wraz ze zdjęciami. Ciekawe kiedy zareagują..

Gdyby nie to, że są tam też te betonowe podstawy, to bym to wyrzucił do naszego osiedlowego kosza, ale nie byłem w stanie tego ruszyć, a gdybym to zostawił, tak jak stało, to by nikt się tym nie zainteresował. A tak mam nadzieję, że szybko ogarną to sprzed ratusza.

Na dowód czytelnik przysyła zdjęcia pogiętych instalacji reklamowych:

A my się zastanawiamy, gdzie są nasi lokalni złomiarze, gdy wreszcie są potrzebni? Kradną ogrodzenia, studzienki, rowery, a prętów wystających z ziemi nie mogą? Panowie: pieniądze leżą na trawniku przy Kondratowicza.

*****************AKTUALIZACJA*****************

Poreklamowe śmieci z ul. Kondratowicza zniknęły jeszcze w piątek, czyli zaraz po publikacji naszego tekstu. Teraz trawnik wygląda wzorowo:

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Wojna z reklamami wchodzi w decydującą fazę [AKTUALIZACJA]

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 09:34

  Jeśli zauważymy nielegalne kontenery na odzież albo reklamy stojące przy ulicy,na chodniku lub trawniku,to zamiast brać sprawy w swoje ręce zgłaszajmy to pod numer 19115 lub do Wydziału Kontroli Pasa Drogowego.Oni już się zajmą sprawą a sami unikniemy kłopotów.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 09:39

  BRAWO!!!
  Naprawdę godna pochwały inicjatywa.
  Najbardziej kuje mnie w oczy pewna firma,która zaśmieca przestrzeń (i skrzynki pocztowe) reklamami w stylu „sprzedam dom czy działkę na Zaciszu”,wszędzie te obskurne czerwone płachty na przyczepach albo stojących starych samochodach :-(

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 09:43

  błąd: kłuje,nie poprawiajcie mnie już mądrale
  a co z płachtami reklamowymi na ogrodzeniach,wieszanych często bez zgody właścicieli posesji?

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 10:00

  Podziwiam starszych ludzi z Bródna,którzy rano stojąc na przystanku,skutecznie oczyszczają przestrzeń z ulotek,naklejek i plakatów,bez rozgłosu i z jaką klasą :-)

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 10:30

  Każdy z nas może zrobić to samo w oczekiwaniu na autobus. Zajmuje chwilę czasu, a ile satysfakcji!

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 10:48

  Do Redakcji: Czy to prawda że za miesiąc Hanka będzie frezować ul. Św Wincentego? Wiecie coś na ten temat.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 10:49

  to teraz Samozwańczy Obrońca powinien dostać mandat za zniszczenie czyjegoś mienia…

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:11

  @kamyk:od tego Hanka,chce mi się już rzygać,weź człowieku się ogarnij,co to twoja koleżanka jest?
  rozumiem że chcesz odwrócić uwagę od problemu reklam
  ja już od dawna wiem,że ZDM wykona naprawy nawierzchni,być może trochę przytrze garb jaki powstał przy krawężnikach,połata dziury tak aby żyło się lepiej,nam tu :-)

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:21

  @PIOTRAS: Czyli z frezowania nici. Nie odwracaj sytuacji i nie stawaj w obronie „Hanki”.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:21

  Brawo !

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:36

  @kamyk-do końca nie jest to przesądzone ale raczej zrobią kosmetykę,
  która i tak poprawi komfort jeżdżenia ta ulicą.
  Bronię Pani Hanny jeśli już i nie jestem z PO

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:41

  Mieszkańcu Bródna Macieju, naprawdę super inicjatywa, teraz proponuję zajmij się kierowcami, rozjeżdżającymi trawniki i chodniki na Kondratowicza wzdłuż pawilonów handlowych od Amrita do pizzerii Dominium.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:46

  a tam są jakieś trawniki?jest jeden wielki betonowy deptak.a gdzie mają parkować powiedz królu złoty?

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 11:47

  Heh, złotówa się odezwała ;))))))))

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 12:03

  a co zazdrościsz mi dużego koguta bo sam masz małego tico :-)

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 12:06

  Do PIOTRAS: podprowadziłem Cię. Wcale nikt frezowania Św Wincentego nawet nie rozważał. Na Twoje słownictwo o „rzyganiu” nie odpowiem bo jak powiedział klasyk „Nie odpowiadaj ……… wedle głupoty jego abyś do ……. nie był podobny” Widać kto broni HGW.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 12:40

  do kamyk:w ZDM-ie rozważali frezowanie,nawet dostali dużo tel.i maili od mieszkańców,nie pisz jak nie wiesz

  apel: zgłaszajmy wszystkie nielegalne reklamy (te kamyka też)

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:13

  TAXI ? Kompleks małego członka ? ;)

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:21

  A gdzie są grafficiarze gdy są potrzebni? Na każdej powierzchni jest graffiti tylko nie na banerach reklamowych. Macie dużo sprayu to „zapsiukajcie” jakiś banner. Niekoniecznie cały, ale tam gdzie jest nr telefonu lub adres tak, aby reklama nie była skuteczna. Gorąco namawiam.

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:24

  Ja niedawno zapytałam pewna Panią z Zacisza,czy wyraziła zgodę na umieszczenie reklam na jej ogrodzeniu.Powiedziała,że nawet nikt jej nie zapytał,tym bardziej nie zapłacił.Potem wspólnie usunęliśmy płachty za pomocą nożyczek i noża.I od razu jak pięknie się zrobiło…

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:27

  wandal bądź skuteczny i sam się zapsiukaj :D

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:32

  Komentarz na końcu artykułu najfajniejszy :D

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 13:49

  Do PIOTRAS: „rozważali czy rozważają” zaczynasz się gubić. Ja rozważam budowę Pałacu Kultury na dachu mojego bloku. Nawet dostałem w tej sprawie dużo telefonów oraz e-maili od mieszkańców.

  Kończ Waść wstydu sobie oszczędź

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 14:09

  Hans? to ty? matko,myślałam,że już wyjechałeś :-\

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 14:47

  kamyk o co ci chodzi,piszesz”podprowadziłem cię”,po co piszesz głupoty,sam siebie kompromitujesz,zamiast o szpetnych reklamach rozmowa zeszła na manowce

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 17:43

  W sensie, ze do kogo nalezy ten trawnik? Jesli do miasta(a nie bylo zgody) to teoretycznie powinna zajac sie tym SM (ale nie mozna wlepic mandatu kierowcom, wiec pewnie na zgloszenie poczeka…)

  Jesli mieli zgode to facet moze odpowiedziec za zniszczenie mienia…

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 18:19

  A kto odpowie za systematyczne niszczenie Targówka?

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 22:06

  Mieszkańcu Bródna Maciej! Jesteś wielki!

 • 4 kwietnia 2014 o godz. 22:52

  wkrótce były agent KGB odpali Iskandera w stolicę naszego pięknego kraju (konkretnie w Poloneza Trucka na Blokowej)i problem nielegalnych reklam zniknie jak ręka odjął

 • 5 kwietnia 2014 o godz. 01:07

  Reklama dźwignią handlu. Skoro z handlu wkrótce będzie musiało się utrzymać 90% Polaków, to reklama musi być. Tacy społeczniacy jak Pan Maciej chyba zapomnieli, że pewien czas historyczny się skończył. Żyć trzeba !!!! Tylko za co?

 • 5 kwietnia 2014 o godz. 09:26

  Dorothy: super ekstra pomysł czyli da się tylko trzeba chcieć a nie siedzieć na d… I czekać aż się samo zrobi.. Gratuluje!!!

  Co do ewentualnego mandatu to trawnik jest miasta reklamy były nielegalne więc bez pozwolenia a poza tym rzecz porzucona jest niczyja. Więc Maciej nie niszczył niczyjej własności bo dotychczasowi właściciele wyzbyli się jej w momencie porzucenia rzeczy. Gdyby było inaczej to by zebrali swoją własność w ciągu dwóch dni przez jaki ten syf leżał na trawniku a wcześniej stal na nim przez 3 miesiące..

 • 5 kwietnia 2014 o godz. 10:15

  łapy precz od reklam!

 • 5 kwietnia 2014 o godz. 14:03

  Nie ma w zasadzie zdrowej logiki czegos takiego „jak rzecz porzucona niczyja” – tzn., ze co rower, samochod, taczke(zalezy jakim ekofanatykiem jestes) moga Ci ukrasc bo uznaja ja za „porzucona”? Sporo rowerow nielegalnie parkuje czy stoi, a w UK za przypiecie do miejskiego ogrodzenia, chocby plotku od metra odholuja Ci szybciej niz samochod.

  Sytuacja nie powinna miec miejsca(jesli zakladamy, ze prywatny biznes na Targowku nie ma praw do reklamy na publicznym gruncie, ale wtedy reklamy „jak to Warszawa sie rozwija” HGW z tramwajow tez powinny zniknac).

  Problem w tym, ze SM ktora miala byc od psich kup i wlasnie takich sytuacji zajmuje sie wypisywaniem mandatow kierowcom.

 • 7 kwietnia 2014 o godz. 09:33

  Owszem jest pojęcie rzeczy porzuconej. Art. 180 Kodeksu cywilnego mówi: Właściciel może wyzbyć się własności rzeczy ruchomej przez to, ze w tym zamiarze rzecz porzuci. Art. 181 własność ruchomej rzeczy niczyjej nabywa się przez objęcie w posiadanie samoistne..

 • 7 kwietnia 2014 o godz. 23:06

  ktoś,kto bez uprzedzenia niszczy czyjąś własność(reklamę),powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej,tak powinno być w kraju prawa,a jak jest każdy widzi

 • 7 kwietnia 2014 o godz. 23:26

  Najpierw do tej odpowiedzialności powinien zostać pociągnięty ten kto bez pozwolenia ja postawił. Art 92 kodeksu wykroczeń. A poza tym nikt reklam nie niszczył. Z ziemi zostały wyrwane wystające pręty, które reklamowego zostawili bo się im nie chciało szarpać.. Śmieci to śmieci. Czy jak ktoś rzuci papierek na ulice to też nie można go podnieść i wyrzucić do kosza bo być może do kogoś nadal należy? Tuska ogarnij się. Jak ktoś ci na.. Na wycieraczkę to bez nie będziesz reagować??? Miasto jest nas wszystkich i nie można go traktować jak śmietnik albo prywatny folwark. Sa zasady normy i przepisy i ktoś kto je łamie musi się liczyć z ryzykiem a nawet i odpowiedzialnością..

 • 9 kwietnia 2014 o godz. 11:00

  Brawo, jestem pełna podziwu dla konsekwencji i pomysłowości Pana Macieja, oby więcej takich mieszkańców na Targówku,

  Może macie pomysł jak wyegzekwować od włascieli czworonogów , żeby sprzątali po swoich pupilach? Cała dzielnica jest zaminowana psimi kupami…. ;(

 • 13 kwietnia 2014 o godz. 19:10

  Panie Macieju, super !!! :) gratuluję odwagi, zachęcam do fotografowania miejsc z banerami i zgłaszania na:

  https://warszawa19115.pl/web/portal/zgloszenie-awarii-lub-interwencji

  gdyby ZDM wykazał chociaż odrobinę dobrej woli i przejechał się kondratowicza, młodzieńczą aż do radzymińskiej, to takich reklam nielegalnych na tym tylko odcinku jest setka. Przed samą radzymińską jest straż pożarna – w natłoku wiszących wszędzie szmat „reklamowych” zupełnie niewidoczne są oznaczenia wyjazdu straży. Ilekroć tamtędy jadę, dziwię się że ZDM na to pozwala.

 • 14 kwietnia 2014 o godz. 09:44

  O,mam dublerkę powyżej,fajnie,ale mój post był pierwszy :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.