Po wypadku rozbite audi wylądowało w przedszkolu

13
Share

To samo miejsce, podobne okoliczności – do ilu jeszcze wypadków musi dojść na tym skrzyżowaniu na Zaciszu, żeby ktoś zadbał o bezpieczeństwo?

 

Kierowcy chryslera i audi zapamiętają tę Wielkanoc na długo. W niedzielę o godz. 13, w samym środku świątecznej ulewy,  pierwszy z samochodów jechał ul. Łokietka i nie zauważył czarnego audi kombi jadącego ul. Jórskiego. Siła uderzenia była ogromna. Audi ze zgniecionym bokiem ścięło billboard, płot i wpadło na teren przedszkola.

– Nawet gdyby był to dzień powszedni, nie było zagrożenia dla dzieci, ponieważ z tej strony maluchy się nie bawią – powiedział po wypadku reporter TVN Warszawa. Nie wie, że dokładnie na tym chodniku w dzień powszedni rano i po południu jest mnóstwo dzieci odprowadzanych do przedszkola. Jest też mnóstwo przechodniów idących na bazarek czy na sąsiedni przystanek.

Zdjęcie tuż po wypadku zrobił nasz czytelnik Bartosz (dziękujemy za podesłanie do naszej redakcji):

Wielkanocny wypadek przy przedszkolu /fot. czytelnik targowek.info

Wielkanocny wypadek przy przedszkolu /fot. Bartosz – czytelnik targowek.info

 

W niedzielnym przypadku nie było jeszcze ofiar śmiertelnych. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala, w tym kobieta w ciąży. Ale do podobnych zdarzeń dochodzi tu regularnie. Często auta uderzają w płot przedszkola dokładnie w tym samym miejscu. Pisaliśmy o tym np. tutaj i tutaj.

Powód wypadków jest prawie zawsze ten sam: kierowcy jadący ul. Łokietka od Krośniewickiej wcześniej na wszystkich skrzyżowaniach mają pierwszeństwo, ale tu muszą ustąpić kierowcom jadącym ul. Jórskiego. Nie wszyscy zauważają znak, a jadą z reguły szybko…

Jórskiego1

Sprzątanie po wielkanocnym wypadku na ul. Jórskiego / fot. targowek.info

Płot przedszkola i billboard nie wytrzymały uderzenia czarnego audi / fot. targowek.info

Płot przedszkola i billboard nie wytrzymały uderzenia czarnego audi / fot. targowek.info

 

Rozwiązaniem byłaby instalacja świateł albo chociaż wyraźniejsze zwrócenie uwagi kierowców, że kończy im się droga z pierwszeństwem. W tej pierwszej sprawie okoliczni mieszkańcy i rodzice przedszkolaków zbierali nawet podpisy pod pismem do Zarządu Dróg Miejskich. Na razie bez efektu. 

Jorskiego światla

Takie ogłoszenie wisiało jeszcze niedawno przy skrzyżowaniu / fot. targowek.info

 

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx