"Zielone światło dla Trasy Świętokrzyskiej?" No prawie | | targowek.info

„Zielone światło dla Trasy Świętokrzyskiej?” No prawie

Super Express krzyczy w nagłówku, że osiągnięto kompromis w sprawie budowy Trasy Świętokrzyskiej. A dalej cytuje mieszkańców Szmulek, którzy grożą przykuwaniem się do drzew. 

 

Ten artykuł jest dziwny, jak cały protest przeciwko budowie Trasy Świętokrzyskiej, bo nie wiadomo o co w nim chodzi. Zaczyna się optymistycznie dla mieszkańców Targówka:

Obiecywana od kilkudziesięciu lat Trasa Świętokrzyska – odciążenie dla Radzymińskiej i al. Solidarności – może w końcu powstać! Miasto odtrąbiło kompromis z mieszkańcami Szmulek i Michałowa, którzy nie chcieli, aby Trasa Świętokrzyska zabrała im park. Miasto zostawi im około 70 proc. terenów zielonych.

– czytamy w Super Expressie.

Informację o kompromisie potwierdza przedstawiciel Stowarzyszenia Michałów, które zainicjowało protest przeciwko budowie ulicy.  – Boimy się jednak, że i tak te 10-15 metrów trzeba będzie oddać. Wariant jest korzystniejszy niż wcześniej proponowany, ale żałujemy, że miasto nie zgodziło się przesunąć trasy do torów kolejowych, co wcześniej proponowaliśmy – mówi Super Espressowi pan Tomasz Paszke.

Zaraz jednak tabloid cytuje kolejną mieszkankę, która zapowiada, że jeśli  „Na teren parku wjadą buldożery, to przykujemy się do drzew”. Czyli protest się skończył czy nie?

Dalej przedstawicielka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych mówi ogólnikowo, że drogowcy chcą „zacząć prace jak najwcześniej”. Przypomnimy, że mieli zacząć jesienią zeszłego roku, ale jakoś im nie wyszło.

Cały artykuł przeczytacie tu.

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID
Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID
PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “„Zielone światło dla Trasy Świętokrzyskiej?” No prawie

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 09:29

  Szczycąca się byciem „na bieżąco” redakcja Targówek.info, „kopiuje” tekst z SE? :) Tekst w SE jest tzw. „sucharem”, bo informacja o Trasie znana jest od jakiegoś czasu (mniej więcej od 1-2 kwietnia) ***

  Da się jednak zauważyć, że Targówek.info jest raczej „odtwórczym” serwisem „informacyjnym”.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 10:00

  NIE dla Trasy Świętokrzyskiej!

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 10:15

  A jaka jest ta informacja? Będzie trasa czy nie?

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 10:48

  @Wilniak

  Nie dla hałaśliwej grupki, myślących tylko o czubku własnego nosa, krzykaczy, którzy starają się utrudnić życie tysiącom mieszkańców Warszawy! :)
  żeście się obudzili po 60-ciu latach (bo od takiego czasu istnieje rezerwa pod Trasę)!

  Zresztą, możemy nie budować. Niech dalej tabuny aut jeżdżą Radzymińską, Markowską, Ząbkowską (kto tam mieszka to na pewno powitałby z pocałowaniem ręki budowę trasy).

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 11:01

  Gratulacje redakcjo targówek.info ! Naprawdę gratulacje ! Jeśli Wasza redakcja posiłkuje sie „newsami” z brukowca, to ja nie mam pytań ….. żenada, po prostu żenada. Myslałam,że jesteście na wyższym stopniu rozwoju, niz plotkarski szmatławiec.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 11:46

  Można się posiłkować różnymi materiałami, w tym SE, ale przydało by się podzwonić tu i tam, przekonać jak jest naprawdę…

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 12:23

  Nie dla NIE !

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 12:52

  @ADAM

  „przydało by się podzwonić tu i tam, przekonać jak jest naprawdę…”

  Ale metoda „kopiuj, wklej” jest ciut łatwiejsza ;) A praca na akord. sztuka to sztuka, wiec kto tam wnikać będzie ;)

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 13:09

  Trasa tak pod warunkiem,że Radzymińska i Ząbkowska staną się drogami wewnętrznymi tylko dla mieszkańców.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 13:23

  @Ryszard

  To się stanie z automatu. Kto będzie jechać trasą Naczelnikowka, Radzymińska, Markowska, Kijowska jak będzie Trasa Świętokrzyska?
  Przejazd kolejowy przy Radzymińskiej/Naczelnikowskiej też będzie mógł w końcu zostać zlikwidowany, bo obecnie bez niego to już w ogóle byłaby masakra. Będzie Trasa to i łatwiej przyjdzie jego likwidacja.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 14:47

  ja mysle, ze zwolennicy trasy mysla tylko o czubku wlasnego nosa. to bardzo egoistyczna postawa. korki tworza sie przez zbyt duzo ilosc samochodow a nie brak tras. trzeba pomyslec jak zmniejszyc liczbe samochodow a nie niepotrzebnie budowac. budowanie drog jest doprawdy bez sensu- kierowcy to najbardziej rozszczeniowa grupa spoleczna -ile sie nie zbuduje i tak bedzie za malo.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 15:19

  Coil, tą trasą pojadą autobusy, miała tez być rezerwa pod tramwaj zgodna z zaleceniami ekspertyzy zamowionej przez ratusz.

 • 16 kwietnia 2014 o godz. 16:02

  Targówek to syf i nawet 1000 tras tego nie zmieni!

 • 16 kwietnia 2018 o godz. 19:42

  Na Trasie Świętokrzyskiej nie ma wystarczającej powierzchni na dodatkowe miejsce dla tramwajów. Dużym plusem tej trasy jest to, że ulica Księcia Ziemowita będzie drogą wewnętrzną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.