Burmistrz tłumaczy się z "zaginionej" siłowni – i zapowiada nową | | targowek.info

Burmistrz tłumaczy się z „zaginionej” siłowni – i zapowiada nową

Włodarze Targówka mają pomysł, jak wyjść z zamieszania, które sami spowodowali.

Pialiśmy o tym już kilka razy, ale przypomnijmy w skrócie: jesienią mieszkańcy Targówka głosowali, gdzie w naszej dzielnicy ma powstać 6 ufundowanych przez miasto siłowni plenerowych. Pięć z nich stanęło pod koniec kwietnia tam gdzie trzeba. Ale szósta, zamiast zgodnie z wynikami głosowania pojawić się u zbiegu ul. Łodygowej i Wyspowej na Zaciszu, po cichu „przewędrowała” aż do Ogródka Jordanowskiego na Bródnie!

Siłownia pod chmurką w Ogródku Jordanowskim przy ul. Suwalskiej / fot.: targowek.info

 

Gdy sprawa wyszła na jaw, urząd dzielnicy Targówek został zalany pismami od rozczarowanych mieszkańców oraz interpelacjami od wyjątkowo aktywnych radnych (wiadomo, za pół roku wybory samorządowe).

I wreszcie, po kilku nieformalnych sygnałach, doczekaliśmy się oficjalnej informacji od burmistrza Sławomira Antonika. W odpowiedzi na jedną z interpelacji pan burmistrz wpierw potwierdza błąd podlegających mu urzędników, którzy przygotowując głosowanie nie dość dokładnie przejrzeli dokumenty:

Lokalizacje siłowni plenerowych były sprawdzane pod kątem własności gruntów. Działka wskazana przy ul. Wyspowej, mimo, że stanowi własność m.st. Warszawy obciążona jest prawem użytkowania wieczystego, przez co realizacja inwestycji w tym rejonie okazała się niemożliwa

– informuje burmistrz Targówka, dodając że gdy urzędnicy zauważyli wtopę to w panice zaczęli sprawdzać sąsiednie działki, lecz żadnej nie znaleźli (czytamy między wierszami, oczywiście pan burmistrz przekazał tę informację znacznie oględniej) – i właśnie dlatego ostateczny wybór wbrew woli mieszkańców padł na „czysty” Ogródek Jordanowski przy ul. Suwalskiej.

Wyjaśniwszy przyczyny zamieszania, Sławomir Antonik ma też dobre wiadomości dla Zaciszan:

Ustalono, iż powstanie siódma siłownia plenerowa na tyłach osiedla Zacisze. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami siłownia ma stanąć w tym miejscu jeszcze przed wakacjami

– zapowiada burmistrz Targówka, podając też lokalizację dodatkowej siłowni: u zbiegu ulic Wyspowej i Uznamskiej, na skraju zabudowy mieszkalnej i tuż przy ogródkach działkowych.

Co jest podwójnie dobrą wiadomością: nie dość, że w naszej dzielnicy będzie więcej siłowni niż pierwotnie planowano, to jeszcze dotarcie do tej najnowszej będzie wymagało tak długiego spaceru, że kondycja ćwiczących poprawi się znacznie szybciej.

15 komentarzy na temat “Burmistrz tłumaczy się z „zaginionej” siłowni – i zapowiada nową

 • 19 maja 2014 o godz. 10:19

  Chodzi o lokalizacje blizej od ulicy Krynoliny? W ktorym dokladnie miejscu czy radakcja moze bardziej precyzyjnie okreslic. jkaies zdjecie mapka!!!

 • 19 maja 2014 o godz. 10:56

  Ale bzdury publikuje ten portal. W kółko tylko siłownie, problemy zaciążonych słoiczanek, tanie sensacyjki. Chyba redakcja aspiruje do pracy w superexpresie.

 • 19 maja 2014 o godz. 12:46

  Dosyć tego:to po co tu zaglądasz?Szukaj taniej sensacji w Fakcie albo na Pudelku.
  Ja od razu wiedziałem,że problem pewnie jest we własności gruntu,ale nie pisałem,żeby nie wchodzić w pyskówki z gimnazjalistami.
  I fajnie,będzie 7 siłowni,Targówek będzie najlepiej wyćwiczoną dzielnicą w Warszawie :)

 • 19 maja 2014 o godz. 12:52

  XYZ:mapka?litości :-)!!!,skąd przyjechałeś do nas?

 • 19 maja 2014 o godz. 21:44

  Pomysł Pana Burmistrza jest niezgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej działki i Pan Burmistrz to chyba o tym wie…

 • 19 maja 2014 o godz. 23:12

  To się zmieni ten plan,ważne że nasze a nie czyjeś,lubię burmistrza a jego przeciwników jak również przeciwników Pani Prezydent pozdrawiam serdecznie wyprostowanym palcem,ot taka moja niska kultura a wam nic do tego.

 • 20 maja 2014 o godz. 00:21

  Ojej, zbulwersowani, nie gorączkujcie się tak. Ten portal to portal testowy pisany przez młodzież większego koncernu medialnego. Sama retoryka, że „ktoś z czegoś się tłumaczy” ;-) Przed kim?

 • 20 maja 2014 o godz. 06:20

  przed kimś ;-)

 • 20 maja 2014 o godz. 09:30

  Pozdrawiam redaktorów portalu,tak trzymać!!!

 • 20 maja 2014 o godz. 09:49

  Burmistrz musi się tłumaczyć przed krzykaczami z różnych dzielnicowych stowarzyszeń,fundacji,ruchów itd,którzy mają ochotę wielką na stołeczki :-D

 • 20 maja 2014 o godz. 15:11

  GKP GKP GKP

 • 21 maja 2014 o godz. 21:20

  Brawo…
  dla portalu, który stara się pokazać różne aspekty życia w tej części Warszawy. Gdyby nie „śledcza” sprawa pewnie przeszłoby to bokiem, a tak coś się musi wyjaśnić.
  Swoją drogą ciekawe czy w lokalizacji osiedli wzdłuż Łodygowej powstanie siłownia plenerowa tak jak to padło w głosowaniu…
  Zobaczymy jak to dalej się potoczy.

 • 22 maja 2014 o godz. 10:09

  Zbieg ulic Wyspowej i Uznamskiej znajduje się na terenie zamknietego osieda.

 • 22 maja 2014 o godz. 13:38

  Dadzą nam klucze do osiedla?

 • 2 czerwca 2014 o godz. 10:53

  Ogródek Jordanowski.. Pewnie siłownia powstała dla odwiedzających ogródek dzieci hahah. Ciekawe kto i ile wziął za to „przeniesienie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.