Derby Warszawy na koniec majówki | | targowek.info

Derby Warszawy na koniec majówki

Piłkarze GKP grają dziś na Kołowej z warszawiakami z drugiej strony Wisły.

 

Mecz piłkarskiej III ligi Targówek – Ursus odbędzie się w niedzielę 4 maja o godz. 17 na stadionie GKP przy ul. Kołowej. Jesienią w Ursusie nasi piłkarze przegrali 0:1.

Tak tamto spotkanie wyglądało w obiektywie lokalnej telewizji Ursus.tv:

 

Czy piłkarzy GKP stać na udany rewanż? Nie wiadomo, bo borykająca się z niemającymi końca kłopotami finansowymi i organizacyjnymi (przypomnijmy, że miesiąc temu klub opuścili grupowo trenerzy młodzieży) drużyna gra bardzo nierówno – ostatnio obok zwycięstwa 3:2 po niezłym meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, przegralismy też z kretesem m.in. 1:3 z Bronią Radom i 1:4 z GKS Bełchatów.

Na szczęście na razie GKP udaje się utrzymać dystans nad grupą spadkową. W tej chwili drużyna z Targówka zajmuje w tabeli 14 miejsce z 37 punktami – od najbliższego miejsca spadkowego dzielą nas cztery punkty.

Jednak powiększenie w niedzielę dystansu od grupy spadkowej będzie ciężkie – tak jak my walczymy o utrzymanie, tak w Ursusie mają coraz większą chrapkę na awans do II ligi. Ursus Warszawa tej wiosny jeszcze nie przegrał meczu i w tej chwili w tabeli jest już na 3. miejscu., zaledwie trzy punkty za Bronią Radom i jeden punkt za Legią II Warszawa.

Fragment meczu GKP Targówek - Start Otwock /fot. GKP
GKP Targówek gra na stadionie przy ul. Kołowej /fot. GKP
PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Derby Warszawy na koniec majówki

 • 4 maja 2014 o godz. 12:59

  WSZYSCY NA MECZ!!! GODZINA 17:00

 • 4 maja 2014 o godz. 13:46

  Jeżeli z II ligi spadną mazowieckie zespoły to z III ligi spadnie więcej drużyn (przez reformę ligi, aktualnie wychodzi 8) więc GKP jest teraz w strefie spadkowej.

 • 4 maja 2014 o godz. 19:14

  0:3 dla Ursusa. Witaj IV ligo.

 • 5 maja 2014 o godz. 02:35

  Ale widoki sa dosc ciekawe(zdecydowanie oddaja charakter Targowka), w halach czy na duzych stadionach takiej fotografii sie nie zrobi…

 • 5 maja 2014 o godz. 17:46

  trener sie nie nadaje – to nie jego poziom – jest tylu dobrych trenerow to wzieli jakiegos niemote

 • 6 maja 2014 o godz. 12:37

  GKP (biorąc pod uwagę tylko mecze w tym roku) w 10 meczach zdobyło 10pkt. co jest 17 wynikiem w III lidze łdz-maz. Słabo biorąc pod uwagę. Za kadencji trenera Cezarego Moledy zespół przegrał tylko 3 mecze (na 14 spotkań). Teraz już przegrali 6 (na 10 meczów).

  Średnio widzę utrzymanie…

 • 6 maja 2014 o godz. 15:00

  z tego co wiem to z zespołu który miał Pan Moleda zostało aż 6 zawodników z tego 3 bramkarzy to i o punkty trudno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.