Gdzie jest zagubiona siłownia z Zacisza? Na Bródnie! | | targowek.info

Gdzie jest zagubiona siłownia z Zacisza? Na Bródnie!

Czy nam się wydaje, czy ktoś w urzędzie dzielnicy Targówek olał mieszkańców i zignorował wyniki ogólnomiejskiego głosowania?

Raptem dwa tygodnie temu cieszyliśmy się z otwarcia – obiecanych przez władze miasta jeszcze jesienią ub. roku – siłowni na świeżym powietrzu. Choć są małe i raczej do rekreacyjnego rozruchu, a nie do prawdziwego treningu siłowego, zawsze to jakiś sukces lokalnych społeczności: miejsca na postawienie siłowni wybrali przecież sami mieszkańcy, w ogólnowarszawskim głosowaniu.

W głosowaniu, dodajmy, w którym Targówek okazał się wyjątkowo aktywny. Wzięło w nim u nas udział około dwa tysiące osób, co w porównaniu z innymi dzielnicami było świetną frekwencją. Mieszkańcy zdecydowali, że siłownie staną w tych miejscach:

1. Park Bródnowski – 432 głosy
2. Okolice ul. Bukowieckiej w pobliżu os. Wilno – 402 głosy
3. Park Wiecha w okolicy ul. Prałatowskiej – 368 głosów
4. Okolice ul. Łodygowej koło ul. Wolińskiej – 297 głosów
5. Okolice ul. L. Kondratowicza – Las Bródno – 274 głosy
6. Okolice Urzędu Dzielnicy – św. Wincentego – 167 głosów

I faktycznie pod koniec kwietnia siłownie wyrosły w sześciu punktach Targówka. Ale tylko w pięciu z miejsc, które wskazali mieszkańcy.

Zabrakło nr 4 z powyższej listy – na Łodygowej w okolicach Wolińskiej nie ma ani śladu po siłowni pod chmurką. Co się stało? Gdzie jest siłownia? Kto zdecydował że, wbrew wiążącemu głosowaniu mieszkańców, nie powstała ona w tym miejscu? Już informowalismy, że mieszkańcy okolic Łodygowej wysłali w tej sprawie pismo do burmistrza Sławomira Antonika.

Tymczasem… żółto-czerwona miejska siłownia plenerowa odnalazła się! Tyle, że zamiast przy Łodygowej stoi w Ogródku Jordanowkim przy ul. Suwalskiej na Bródnie! Owszem, to miejsce bardzo przyjemne, ale w jesiennym głosowaniu przegrało z kretesem. Proszę, oto jak wygląda zagubiona siłownia:

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Tematem szybko zainteresowała się także stołeczna radna Iwona Wujastyk. Na naszej stronie pojawił się jej bardzo interesujący wpis:

Skontaktowałam się z Centrum Komunikacji Społecznej – odpowiedzialnym za realizację projektu we wszystkich dzielnicach w imieniu Pani Prezydent. Byli zaskoczeni, bo spodziewali się budowy dokładnie w miejscach wskazanych w głosowaniu. Co ciekawe, powiedziano też że nigdy nie mieli jakiegokolwiek sygnału o zmianie lokalizacji. A działki do projektu wskazywały Dzielnice (…)

– informuje pani radna, która dodatkowo złożyła też oficjalną interpelację w tej sprawie.

Tak jak mieszkańcy Zacisza, my też nie wiemy dlaczego wśród siłowni na Targówku nastąpiła „nieoczekiwana zmina miejsc”. Choć bardzo nas ciekawi, jaki na to wpływ ma taki drobny fakt, że okolice ul. Suwalskiej to teren Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, której przewodniczącym rady nadzorczej jest właśnie… burmistrz Sławomir Antonik.

Odpowiedź stołecznych i dzielnicowych urzędników, dlaczego zignorowano mieszkańców Zacisza i dano prezent mieszkańcom RSM Bródno, będzie z pewnością bardzo interesująca. Czekamy na nią z niecierpliwością.

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Gdzie jest zagubiona siłownia z Zacisza? Na Bródnie!

 • 6 maja 2014 o godz. 09:14

  Mnie również ciekawi odpowiedz. Ale ja się cieszę z siłowni w ogródku.

 • 6 maja 2014 o godz. 09:54

  Brak mi słów! Mount Everest lekceważenia mieszkańców!

 • 6 maja 2014 o godz. 10:05

  Interesujące jest jak „Władza” z Urzędu Dzielnicy Targówek ma w d..pie mieszkańców Zacisza od strony Ząbek (okolice ul. Łodygowej)… Swoją drogą jeśli siłownia, która miała być przy Łodygowej/ Wolińskiej znalazła się w Ogródku Jordanowskim przy ul. Suwalskiej na Bródnie to ja chciałbym wiedzieć NA JAKIEJ PODSTAWIE? Lista lokalizacji wskazana była wiążąca dla Urzędu Dzielnicy. Jeśli pan burmistrz chce mieć „swoją” siłownię to niech wybuduje sobie za swoje lub wspólne SM Bródno pieniądze.

 • 6 maja 2014 o godz. 10:13

  Ale wstyd Panie Burmistrzu! Praktyki rodem z PRL-u. Ciekawy jestem jak się będzie Pan tłumaczył. A najlepiej zapraszam na Łodygową, w słoneczne popołudnie, po pracy jak już wszyscy są w domach. Mieszkańcy zamiast korzystać z nowej siłowni chętnie Pana wysłuchają:)Na Bródnie na dobrą sprawę z Suwalskiej można spacerkiem lub truchtem dobiec do siłowni w parku. Z Łodygowej trochę gorzej. Ciekawe czym Pan się kierował ale było to wieśniackie posunięcie. Jak w tym kraju ma być dobrze jak urzędnicy olewają mieszkańców. Jak bym u siebie w pracy taki numer zrobił albo nie dopilnował osób odpowiedzialnych za ten projekt to pewnie by mnie zwolnili albo bym z własnej pensji dokładał do nowej siłowni. A jakie konsekwencje Pan poniesie?

 • 6 maja 2014 o godz. 10:13

  czy to już sezon ogórkowy sie rozpoczął?

 • 6 maja 2014 o godz. 11:43

  internet to nie wszysto!

 • 6 maja 2014 o godz. 11:50

  Czy Łodygowa oderwie się od Targówka i przyłączy do Ząbek?

 • 6 maja 2014 o godz. 12:00

  a czy antonik oderwie się od jakiegoś stołka?

 • 6 maja 2014 o godz. 12:05

  Czy można w jakiś sposób zdelegalizować PiS?

 • 6 maja 2014 o godz. 14:11

  w ramach odwetu zacisze bedzie probowalo zabrac stacje metra brodnu.

 • 6 maja 2014 o godz. 14:59

  Jako inicjatorka i mieszkanka ulicy Wyspowej mogę poinformować, że dziś Pan Burmistrz zadeklarował w nagraniu dla TVP, że siłownia na Zaciszu do końca czerwca powstanie przy ulicy Wolińskiej.
  Trzymamy Pana burmistrza za słowo :)

 • 6 maja 2014 o godz. 15:32

  A do d…y z takimi siłowniami,nawet jednego drążka nie zamontowali czy poręczy.Te wszystkie pseudo maszyny będą służyły dzieciom za hustawki.Bo cwiczących emerytów jakoś nie widać.A młodzież chcąca się poruszać jest jak zawsze olewana.Nawet na terenie szkoły nie wolno im ćwiczyć bo od razu cieć straszy wezwaniem straży miejskiej .Żenada.

 • 6 maja 2014 o godz. 16:30

  Darek, pisz która to szkoła. Od kwietnia boiska miały być otwarte.

 • 6 maja 2014 o godz. 16:46

  A ja powiem tak,jak siłownia powstanie a zobaczę że nie jest oblegana 24h,to napiszę do samej Pani Prezydent Stolicy żeby ją zabrali razem z fundamentami i postawili u nas(a gdzie nie powiem)

 • 6 maja 2014 o godz. 17:13

  Czekamy na silownie przy Lodygowej i rozpoczeciu ucywilizowania tej czesci Targowka (normalna droga i chodniki).

 • 6 maja 2014 o godz. 17:41

  To są siłownie ? śmiechu warte, plac zabaw dla mamusiek z bachorami oblegającymi przyrządy, używajacymi ich jako hustawki ! Nie ma szans na skorzystanie z czegokolwiek, bo przez bachory pozajmowane. Spróbuj zwrócić uwage, to mamuśki cię zjedzą :(

 • 6 maja 2014 o godz. 18:22

  Szkoda tylko, że poza wyborem lokalizacji nikt nie dał również możliwości wyboru przyrządów jakie znajdą się w plenerowych siłowniach bo ratusz ewidentnie kierował się efektownością a nie efektywnością. Firma Herkules, która dostarczała osprzęt oferuje szeroką gamę drążków, drabinek, poręczy równoległych, ale zamiast tego zostały wybrane urządzenia, którymi bawią się jedynie dzieci i od czasu do czasu jakaś starsza osoba zatrzyma się na 5 minut żeby zobaczyć co to takiego. IMO pomysł jakiś był, ale wykonanie jak to u nas zwykle bywa na pałę i bez wcześniejszego przemyślenia/skonsultowania się z kimś kto ma o tym pojęcie.

 • 6 maja 2014 o godz. 18:34

  na której latarni (zgodnie z brazylijskim wzorcem) zawiśnie pan burmistrz?

 • 6 maja 2014 o godz. 21:41

  Czy z budżetem partycypacyjnym też tak będzie, że ludzie napiszą projekt, projekty przejdą weryfikację merytoryczną i głosowania a potem pojawią się u SM brudno czy innej zagrodzie jakiegoś burmistrza? Straszne kumoterstwo i samowola. Na Bemowie burmistrz kombinował pod siebie ale dla dzielnicy również a i tak zrobiono z nim porządek. Sm brudno ma jednak wystarczającą siłę wyborczą aby u nas żadnych granic nie było istne eldorado, hulaj dusza piekła nie ma.

 • 6 maja 2014 o godz. 23:02

  ppostawili na Bródnie? hahahah za kilka dni będzie zdewastowane abo rozkradzione :D gratulacje dla władz…

 • 7 maja 2014 o godz. 13:44

  A ciekawe czy Pan Burmistrz wytłumaczył dlaczego powstała nowa siłownia przy Suwalskiej i z jakiego budżetu wzięły się na nią pieniądze? No i z jakiego budżetu finansowana będzie teraz siłownia na łodygowej?

 • 7 maja 2014 o godz. 15:18

  Uważam,że zmiana lokalizacji była uzasadniona tym,że na ŁODYGOWEJ,najważniejszej ulicy na Targówku,nie ma miejsca.No chyba że siłownia przy samej ulicy,to samo zdrowie po prostu.Drodzy mieszkańcy,zablokujcie kolejną inwestycję developerską koło waszego osiedla,poproście o skwerek na tym terenie i będzie siłownia.A tak macie PEKIN

 • 7 maja 2014 o godz. 15:51

  Siłownia będzie na ulicy Wolińskiej w pobliżu Lodygowej
  Miejsce zawsze się znajdzie. Potrzebne są chęci

 • 7 maja 2014 o godz. 20:53

  Niech Ci z Wilna oddadzą siłownie. Niech im deweloper postawi!

  „Zamiejscowi” mieszkańcy niezjeżdżanie się, podatki u siebie na wioskach płacą i prawdziwym Targówczanom kradną infrastrukturę. Wstyd!

 • 8 maja 2014 o godz. 10:37

  Siłownie przy samej zakorkowanej ulicy Wincentego albo Łodygowej, ale g….

 • 8 maja 2014 o godz. 15:10

  Burmistrz Antonik? LUBIĘ GO!

 • 9 maja 2014 o godz. 19:19

  Złodzieje z osiedla Wilno – ukradli nam stacje. Podatków nie płacą w Warszawie – niech im deweloper postawi.

  Wszyscy za miejscowi – podatki to na wsi płacą, a stacje zabierają prawdziwym mieszkańcom Targówka.

 • 10 maja 2014 o godz. 08:37

  Dziś sobota,zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia naszych siłowni:-)

 • 10 maja 2014 o godz. 09:28

  *** Wyjaśnienie burmistrza Antonika w którym przyznaje się do błędu

 • 12 maja 2014 o godz. 11:19

  Czy wiadomo, co dalej z tą siłownią?

 • 23 maja 2014 o godz. 16:03

  Ale dzisiaj się uśmiałam na tej siłowni był bachor włą złna wwiodącą i spadł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.