Miliony do wydania. Macie pomysły, na co?

15
Share

Jest dobra okazja, żeby podzielić się pomysłami na ulepszenie dzielnicy. Do wydania na Pradze i Targówku ma być aż sto milionów złotych, więc potrzeba dużo dobrych pomysłów. 

 

Naczelnikowska50_2

Podwórko przy Naczelnikowskiej wyremontowane w poprzednim etapie etapie rewitalizacji / fot. targowek.info

Deszcz gotówki ma spłynąć na Targówek w latach 2014-2020 w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Wiadomo, że pieniądze nie będą przeznaczone na remonty kamienic czy wyrównanie ulic. W takim razie na co? Na razie cele rewitalizacji są formułowane dość ogólnie. Głównymi zadaniami mają być:

  1. poprawa dostępności komunikacji i jakości transportu,
  2. integracja mieszkańców,
  3. poprawa jakości przestrzeni,
  4. wprowadzenie ogólnomiejskich funkcji:
  • kulturalnych,
  • gospodarczych,
  • turystycznych

Więcej szczegółów pojawi się na spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami, które za tydzień zaczynają się na Targówku Mieszkaniowym i Fabrycznym (rewitalizacja obejmuje tylko stare osiedla w trzech dzielnicach: na obu Pragach i właśnie u nas). Tam też można zgłaszać swoje pomysły.

– Spotkania są zarówno dla tych, którzy mają już konkretny pomysł na to, co powinno się zmienić w ich otoczeniu, jak i dla tych, którzy chcieliby takie pomysły wypracować wspólnie z innymi mieszkańcami

– mówi Maria Perchuć z Fundacji Stocznia, prowadzącej spotkania.

Na mapie zaznaczono elementy rewitalizacji Warszawy w latach 2005-2013. Ciekawe, jak będzie wyglądała taka mapa za kilka lat...

Na mapie zaznaczono elementy rewitalizacji Warszawy w latach 2005-2013. Ciekawe, jak będzie wyglądała taka mapa za kilka lat…

Termin:

Targówek Mieszkaniowy: wtorek, 27 maja, godz. 17.30 – 20.30 oraz sobota 31 maja, godz. 10.30 – 13.30. Oba spotkania odbędą się w Klubie Rampa, przy ulicy Kołowej 20.

Targówek Fabryczny: sobota, 24 maja, godz. 11.00 – 14.00 (przy specjalnym stoisku podczas Dnia Sąsiada na terenie osiedla Wilno) oraz czwartek, 29 maja, godz. 17.30 – 20.30 (spotkanie warsztatowe w dawnym pubie „Nokaut” przy ulicy ks. Ziemowita 16).

Oprócz spotkań warsztatowych, mieszkańcy będą mieli okazję przekazać swoje opinie podczas tzw. spacerów badawczych, czyli indywidualnych wizji lokalnych, pozwalających na recenzowanie codziennej przestrzeni.

Terminy spacerów będą ustalane indywidualnie z zainteresowanymi. Zapisywać się można telefonicznie pod numerem 022 827 01 05 lub mailowo pod adresem konsultacje@um.warszawa.pl.

Rewitalizacja obejmie te rejony dzielnicy:

Program_Rewitalizacji

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx