Odwołają przewodniczącego rady dzielnicy?

17
Share

Radni Platformy Obywatelskiej spróbują dziś odwołać dawnego partyjnego kolegę (a dziś politycznego rywala nr 1) ze stanowiska Przewodniczącego Rady Dzielnicy.

 

Zbigniew Poczesny, szara eminencja nowego zarządu Targówka /fot. targowek.info

Zbigniew Poczesny (w środku) /fot. targowek.info

Chodzi o Zbigniewa Poczesnego. Wieloletni radny Targówka z ramienia różnych partii, w ostatnich wyborach samorządowych został wybrany z pierwszego miejsca Platformy Obywatelskiej na Zaciszu. Został przewodniczącym rady dzielnicy, czyli najważniejszą osobą po burmistrzu.

Urząd zachował mimo dużych zmian w ratuszu rok temu. Zmienił się burmistrz, rozpadła koalicja, a Zbigniew Poczesny z kilkoma innymi radnymi wystąpił z PO i założył klub niezależnych. Pozwoliło mu to zachować stanowisko i rządzić nadal dzielnicą, tym razem wspólnie z PiS i Spółdzielnią Bródno.

Taka sytuacja nie podoba się rzecz jasna młodym działaczom lokalnej PO. W poniedziałek na sesji rady dzielnicy podejmą próbę odwołania Poczesnego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mają ponoć potrzebną większość, czyli przynajmniej 13 z 25 radnych. Choć oczywiście wszystko okaże się dopiero w po sprawdzeniu wyników tajnego głosowania. Sama PO to ośmioro radnych. Kogo jeszcze przekonali z innych ugrupowań, nie wiemy.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx