Pasażerowie czatują z dyrektorem ZTM. Głównie o Targówku

13
Share

Jeden temat zdominował poniedziałkowy czat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego – dojazd z Targówka na pl. Bankowy.

 

Czat z Wiesławem Witkiem, dyrektorem ZTM, odbył się niestety w godzinach pracy, więc nie wszyscy mieli szansę w nim uczestniczyć. Ale i tak tempo zasypywania dyrektora pytaniami było tak szybkie, że nie zdążyłby odpowiedzieć na więcej pytań.

Konsultacje dotyczyły oczywiście zmian w organizacji autobusów po otwarciu drugiej linii metra. Najwięcej interesujących pytań zadawali pasażerowie z Targówka i z Zielonej Białołęki. Dotyczyły głównie dojazdu na Stare Miasto i Plac Bankowy. Według planów ZTM będzie tam jeździło tylko 190 i 160 (znacznie rzadziej kursujące), a reszta autobusów skończy bieg przy Dworcu Wileńskim i Wschodnim. Mieszkańcy domagali się zostawienia autobusów 512 i 527 na dotychczasowych trasach.  Dyrektor argumentował, że na samo 527 kursujące za Wisłę potrzeba milion złotych rocznie.

Na pocieszenie dodajmy, że Wiesław Witek obiecał, że wszystkie głosy zostaną rozpatrzone. Może przynajmniej jeden autobus uda się uratować.

Zakończenie prac na budowie metra zapowiedziano na 30 września. Nie wiadomo ile zajmą odbiory techniczne, ale miejsmy nadzieję, że metro ruszy jesienią.

Głos w konsultacjach można zabrać na spotkaniach, których zaplanowano jeszcze kilka. Terminy tutaj.

 

Sprawdź szczegóły koncepcji zmian w komunikacji miejskiej na Targówku

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx