Stacja Veturilo przy Piotra Skargi jednak zostaje

4
Share

Głośno było o jej likwidacji, ale przynajmniej na razie wypożyczalnia zostaje. 

 

Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info

Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info

Wiadomość o planowanej likwidacji najpopularniejszej stacji Veturilo na Targówku pojawiła się pod koniec marca. Właściciele firmy Nexbike obsługującej system Veturilo skarżyli się, że na dwóch stacjach dochodzi do częstych dewastacji. Chodziło o wypożyczalnie przy Piotra Skargi i na Stalowej.

Zrobił się straszny wstyd, że to niby u nas taka dzicz, że niszczy rowery. Dopiero dociskany przez dziennikarzy przedstawiciel Nexbike zdradził nieco więcej szczegółów. Za niszczenie i kradzieże rowerów odpowiadała jedna, wyspecjalizowana grupa, z którą nie potrafiła sobie poradzić ani policja ani straż miejska. Raz ochroniarzom z Nextbike udało się złapać 13-latka wyłamującego rower z automatycznego zamka. Chłopak prawdopodobnie wysłany był przez dorosłych, bo jako małoletniemu, niewiele mu grozi. W dodatku przyjechał na rowerze z wmontowanymi kołem ze skradzionego Vetrurilo, co pozwala przypuszczać, że rowery kradzione były na części.

Dobra wiadomość jest taka, że na razie likwidacja stacji nam nie grozi. Doszło do spotkania wiceburmistrza Targówka Andreja Bittela z pełnomocnikiem rowerowym Łukaszem Puchalskim, przedstawicielem Nextbike oraz policją i strażą miejską. Zapewniono na nim, że stacja zostaje. Operator zamontuje w wybranych rowerach system GPS ,co ma zniechęcić złodziei. Mundurowi obiecali uważniej przyglądać się stacji.

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx