Syf obok Trasy Toruńskiej [LIST] | | targowek.info

Syf obok Trasy Toruńskiej [LIST]

Trasa Toruńska to nie tylko efektowne szklane półtunele, które marketingowcy chętnie pokazują w reklamach Warszawy. Na drugą, gorszą stronę bródnowskiej „autostrady” zwraca uwagę nasz czytelnik Marcin.

 

Remont Trasy Toruńskiej na jej bródnowskim odcinku zakończył się dwa lata temu. Jak się jedzie trasą od środka – to „Europa”. Niestety, wystarczy przejechać się drogą dojazdową do osiedla, tą drogą która schodzi do osiedla od ul. Rembielińskiej… To co pozostało tu po remoncie można nazwać syfem!

Niedokończone chodniki, wertepy, krzaczory. Ponadto remont doprowadził do zabrania mieszkańcom ok. 60% miejsc parkingowych. To co się teraz dzieje na uliczce Toruńskiej przechodzi ludzkie wyobrażenia. Dwa pojazdy jadące z przeciwnych kierunków nie miną się, śmieciarki o poranku wykonują ewolucje drogowe, żeby wjechać pod śmietnik. W przypadku pożaru straż nie ma możliwości dojechania ciężkim sprzętem. Bajzel, bajzel i jeszcze raz bajzel!

Ponadto przy ekranach jest jeden wieli śmietnik. Chciałbym zwrócić uwagę na problem grafitti – ekrany są całe pomazane (sztuką tego nazwać nie można – wandalizmem już tak). Nasuwa się pytanie – CZY KTOŚ NAD TYM BAŁAGANEM I WANDALIZMEM PANUJE?

Z wyrazami szacunku

Marcin

Trasa AK Bródno
Graffiti na przystanku autobusowym przy Trasie Toruńskiej /fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Syf obok Trasy Toruńskiej [LIST]

 • 28 maja 2014 o godz. 09:12

  Należy do tego dodać beznadziejnie wykonane ścieżki rowerowe. Co chwilę wysokie krawężniki, o które można sobie koła połamać, nierówności, dziury… Wykonawca powinien Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego, za to że „puścił” taką fuszerkę, wybudować kilka willi z basenami.

 • 28 maja 2014 o godz. 10:33

  to sami mieszkańcy Bródna śmiecą,trochę kultury i będzie czyściej

 • 28 maja 2014 o godz. 10:54

  ale po co ta nerwowość…. na jesieni są wybory, się zrobi do tego czasu. Poco te krzyki!
  Z roweru jak zsiądziesz przed krawężnikiem, to tylko dla zdrowia twojego. Więc nie krzycz, tylko wladzę po rękach całuj pisowczyku jeden!

 • 28 maja 2014 o godz. 11:03

  po co HGW buduje kilometry ścieżek,skoro pedałowce i tak jeżdżą po jezdni?dlaczego policja nie sprawdza oświetlenia,hamulców,trzeźwości u pedałowców?dlaczego policja nie nakłada wysokich mandatów na pedałowców przejeżdżających po zebrze?pedałowce rządzą w mieście,nikt sobie nie potrafi poradzić z tą hołotą

 • 28 maja 2014 o godz. 12:25

  Taki sam syf będzie na naszym osiedlu Wilno jak Trasa Świętokrzyska pójdzie dalej do Ząbek. Ekrany akustyczne ciągnące się po obu stronach, strach będzie wypuścić dzieci w tamtą okolicę.

 • 28 maja 2014 o godz. 13:14

  Nie mianuj się Elsnerem, słoiku jeden, bo daleko ci do niego. Wiesz chociaż, kto to był ?

 • 28 maja 2014 o godz. 13:33

  ludzie, chwała człowiekowi, że zauważył ten bałagan i napisał to w mediach. może po takim artykule coś się ruszy. ja ze swojej strony dodam, że ekrany postawili, ale już wykosić wokół nich nie ma pana. ponadto zwróćcie uwagę na wjazd pod blok toruńska 82 – błoto, kałuże, komary, smród, parkujące na trawnikach pojazdy, zero estetyki. gdzie jest straż miejska, żeby ukrócić praktyki rozjeźdżania trawników????

 • 28 maja 2014 o godz. 16:19

  ale people, this to cala polska beautiful uroda.
  kochac polska
  bo taka jest.

 • 28 maja 2014 o godz. 16:31

  Zrobić w każdej inwestycji budżet na farbe malarza i wałek
  co namalują zamalować a ż im się znudzi !

 • 28 maja 2014 o godz. 17:54

  Kultura kultura, ale w takim kraju jak Polska, gdzie niszcza cmentarze prawie zawsze znajdzie sie jakis osobnik(nawet jesli 99% tego nie robi). Mozna z nimi probowac radzic sobie w ten sposob, probujac np. malowac specjalna farba. Ewentualnie choc to brzmi jak sci-fi sprobowac stworzyc takie roboty jak chocby po „polskiemu” w „czlowieku-dem.” automatycznie wykrywajace. Bo roboty do czyszczenia podlog juz sa.

  Parking mozna tanio zrobic – nikt nie oczekuje zlota(a pewnie dlatego sa problemu bo klada kostke, ktora w Polsce sie drogo kladzie i kosztuje) – na parking wystarcza plyty betonowe(nawet nie musza byc idealnie spasowane jak na autostradach) i troche asfaltu, do blokow pasuje szczegolnie. By bylo to milsze dla oka mozna zaplacic troche za farbe i pomalowac na zielono chocby.

 • 28 maja 2014 o godz. 18:48

  @Alexander,
  toż to mieszkańcy bloku Toruńska 82 rozjeżdżają te trawniki pod własnym domem. Nic nie stoi na przeszkodzie by dzwonili po straż miejską, no ale na siebie dzwonic nie bedą.

 • 28 maja 2014 o godz. 18:56

  @Elsner,
  fajnie, ze sięgnąłeś stary do książki i zainteresowałeś się historią swojego nowego miejsca zamieszkania. Nie zrobiła tego twoja sąsiadka Qwerty, no ale ona ma problemy – tak zwany wtórny analfabetyzm – czytać umie, ale nie rozumie zdań złożonych.
  Tak, poznałeś nieco historii miejsca, moze wiesz już więcej o Warszawie niz nie jedno dziecko słoika z lat 60/70tych, co teraz udaje Warszawiaka.

  Niemniej zrobiłeś jeden błąd. Zamiast czytac wyłącznie o historii miejsca, trzeba było zajrzeć do Studium Rozwoju Warszawy.
  Myślę też, ze jeśli zwrócisz się do HGW z apelem by nie było tych okropnych ekranów po obu stronach, to Ona tylko na to czekai ich nie będzie. Czy wtedy minie twój strach?

 • 28 maja 2014 o godz. 20:43

  mieszkam na bródnie w bloku przy toruńskiej 80 od ok. 30 lat. człowiek, który napisał ten list ma rację. takiej degrengolady jeszcze tu nie widziałem.racją jest też, że to kierowcy z naszych bloków rozjeżdżają trawniki. inna kultura u ludzi panuje już w blokach przy ul. suwalskiej – przy malince. tam jest czysto i bez wertepów.

 • 29 maja 2014 o godz. 07:31

  Wystarczy wybudowac parking, a przed domem ustawic zakaz wjazdu i egzekowowac.Tym powinni zając sie urzednicy z ratusza i radni, a nie zabawą tabletami i wzajemnym podrgryzaniem.

 • 29 maja 2014 o godz. 08:24

  niestety stasiek ma rację. kierowcy nie grzeszą kulturą. nagminne jest też, że w niektórych pojazdach do późnych godzin wieczornych odbywają się libacje, a śmieci sąwyrzucane obok pojazdu. znamiennym jest też, że niektórym nie chce sie otworzyć śmietnika i zostawiają wory ze śmieciami gdzie popadnie. czasami jakby naszych śmieci było mało, to przywożą nam je oszołomy z pobliskich osiedli. no coż panie stasiu, inna kultura. może warto spełnić obywatelski obowiązek i donieść czasami anonimowo na sąsiada???

 • 29 maja 2014 o godz. 08:51

  Trasa Świętokrzyska nie powinna powstać. Pan Elsner ma rację.

  Tylko zniszczy nasz Elsnerow. Już deweloper z osiedla Wilno zabrał nam autobus, jak zbudują Trasę to nie da się tu żyć.

 • 29 maja 2014 o godz. 14:49

  Może niech redakcja pojedzie na Ossowskiego i zrobi zdjęcia blokowi z mieszkaniami komunalnymi. Duzy blok oddany do użytku 2 lata temu. Dzisiaj wokół: syf, brudno, brzydko. a wszystko za nasze pieniądze… Dlaczego dzielnica oto nie dba….

 • 29 maja 2014 o godz. 21:56

  @Krystyno,
  ale trasa ma sie kończyc na Zabranieckiej. Jeśli zniszczy to tylko obrzeża Szmulek. Czemu uważasz, ze zniszczy Elsnerów?

 • 30 maja 2014 o godz. 23:31

  Też uważam, że syf przy Trasie Toruńskiej powinien zniknąć jak najszybciej

 • 6 czerwca 2014 o godz. 00:01

  @Tonald Dusk

  To chyba Pan nie zna planów – to ma być trasa do Ząbek. Mają być ekrany po wszystkich stronach. Wytną drzewa na Księcia Ziemowita. Na piechotę na Elsnerowie nie bedzie się dało chodzić bo będzie strach między tymi ekranami. Będziemy żyć przy takiej autostradzie.

  Możemy podziękować tylko tym z Osiedla Wilno co tak za nią walczyli, zamiast Tramwaj budować to im się zachciało samochodami jeździć. Autobus nam zabrali i teraz musimy na piechotę chodzić. Jak wybudują tą trasę to się nie da żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.