Od "The Voice of Poland" do rycerzy. Mnóstwo imprez w weekend | | targowek.info

Od „The Voice of Poland” do rycerzy. Mnóstwo imprez w weekend

W ten weekend jest co robić w naszej dzielnicy (jeśli tylko pozwoli pogoda)! Zabawa zaczyna się już w piątek przy muzyce zwycięzcy popularnego programu TV. A potem będą m.in. bule, piłkarze, Tatarzy i rycerze.

 

PIĄTEK 30 MAJA 2014

Festyn Sąsiedzki

Już w piątek w Parku Wiecha odbędzie się festyn rodzinny „Zdrowy i Radosny Targówek”. Od godz. 15 pod Teatrem Rampa czekają głównie atrakcje dla dzieci. Będą turnieje sportowe, zajęcia artystyczne, a dla młodszych dmuchane zamki.

Na finał imprezy o godz. 20 wystąpi zespół Enclose Juana Carlosa Cano. Na plakatach rockman z Meksyku przedstawiany jest jako uczestnik „The Voice of Poland”. Od czasu ich wydrukowania program już się skończył, a zwycięzcą okazał się właśnie Cano.

 

(Zabawny niuansik: zawsze nam się wydawało, że „Wiech” miał na imię Stefan, ale widać autorzy plakatu wiedzą coś więcej…. Ups! :)

 

SOBOTA 31 MAJA 2014

Targ Śniadaniowy

Ledwie skończy się festyn rodzinny, a w sobotę rano w Parku Wiecha kolejna atrakcja: Targ Śniadaniowy. To cykliczne wydarzenie, które od 31 maja aż do końca września ma się odbywać się w soboty na terenie Targówka.

Impreza znana z innych miast Polski i dzielnic Warszawy stwarza możliwość zakupu zdrowej żywności i zjedzenia jej na świeżym powietrzu.  Na targach śniadaniowych możliwy jest zakup świeżych warzyw i owoców, przetworów mięsnych i nabiałowych, oraz tradycyjnych i regionalnych produktów od lokalnych producentów, a także są stworzone warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi – śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach w jadalni wewnątrz, oraz na zewnątrz.

Początek godz. 8 rano, koniec ok. 16-stej.

 

Turniej w Petanque, czyli bule

Bule to taki sport, w którym można grać od dziecka do późnej starości. W skrócie chodzi o to, żeby metalowe kule umieścić jak najbliżej drewnianej świnki (pétanque). Kto zna, te może zagrać już w sobotę, kto nie, to może zobaczyć jaka to fajna i jaka towarzyska gra.

Sobotni turniej organizuje działający na Bródnie UKS „Trois Boules”. 15 boisk powstanie w Parku Bródnowskim, na żwirowej alejce wzdłuż fontanny od strony Kondratowicza. Zgłaszać się może każdy (do dziś, adres ukstroisbolues@gmail.com), choć liczba miejsc jest ograniczona.

Początek turnieju w sobotę już o godz. 9.20, zakończenie i rozdanie nagród ok. 19. Oczywiście wcześniej będą przerwy.

 

Spacer po Targówku

Przewodnicy z Praskiej Ferajny w niedzielę wychodzą poza granice Pragi i idą zwiedzać Targówek. Miejsce spotkania: pod bramą Cmentarza Żydowskiego (rondo Żaba) godzina: 14.00.

Podczas spaceru opowiedzą jak ten rejon wyglądał zanim w latach 70-tych buldożery zrównały go z ziemią pod budowę osiedla mieszkaniowego. Wycieczka spróbuje odnaleźć zakamarki, które przypomną o czasach, kiedy Św. Wincentego jeździł tramwaj, w zagrodach pasły się krowy, po ulicach biegały kury, a ludzie mieszkali w jednoizbowych chałupkach. Będzie też oczywiście o „Wiechu”, Cmentarzu Bródnowskim, a także akrobatach z DKS Targówek.

Spacer potrwa ok. 2 godzin i nie jest biletowany, ale na koniec mile widziany napiwek.

 

NIEDZIELA 1 CZERWCA 2014

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt
Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt

Turniej Rycerski

Turnieje rycerskie na Bródnie mają już długą tradycję. Były lata słabsze, gdy impreza nie miała takiego rozmachu, ale w tym roku znowu zapowiada się bardzo okazale.

W niedzielę o godz. 11:30 w Parku Bródnowskim rozlegnie się salut armatni, który będzie znakiem do rozpoczęcia turnieju. Do wieczora rekonstruktorzy z różnych epok będą rywalizować na szable, łuki, dawać pokazy jazdy konnej. Zobaczymy też prawdziwych sokolników, stoiska prezentujące średniowieczne rzemiosło (piekarnię, wiklinowe kosze, hutę, biżuterię).

 

 

(Zabawny niuansik 2: na turniej zapraszają Przewodniczący Rady Dzielnicy, który już został usunięty z tego stanowiska, oraz Burmistrz Targówka, który właśnie się pakuje… Ups! :)

 

Orszak Króla Zygmunta III Wazy

Niejako obok turnieju rycerskiego przez Park Bródnowski ok. godz. 11:30 przejdzie Orszak Króla Zygmunta III Wazy, czyli przemarsz kilkudziesięciu dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z naszej dzielnicy. Dzieci będą przebrane w stroje z epoki i przygotowane do odparcia ataku hordy Tatarów, który, jak wieść niesie, ma nastąpić około południa.

 

Dzień Dziecka na Orliku

Festyn z okazji dnia dziecka odbędzie się też 1 czerwca na Oriliku im. Eusebio przy ul. Remiszewskiej 40. W programie są m.in. gry i zabawy z nagrodami, występy artystyczne, konkursy, pokazy klauna. Jako że festyn organizuje akademia piłkarska „Talent Targówek” będzie też można pograć w piłkę, a kto jej nie lubi, będzie miał stanowisko z konsolą Playstation. Start godz. 10:00, zakończenie godz. 15:00.

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Od „The Voice of Poland” do rycerzy. Mnóstwo imprez w weekend

 • 29 maja 2014 o godz. 09:20

  Gdyby nie PO Targówek byłby kulturalną pustynią

 • 29 maja 2014 o godz. 10:25

  Trochę obciach, żeby urzędasy z biura promocji niewiedzieli jakie jest prawidłowe imię „Wiecha”.

 • 29 maja 2014 o godz. 10:30

  Antonik musi zostać.Mieszkańcy,zablokujmy sesję rady,kiedy to PO będzie chciało go odwołać

 • 29 maja 2014 o godz. 11:27

  ODETA, musi to na Rusi. Na Targówku jak większość chce. Przyjdź i blokuj, będzie zabawaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 29 maja 2014 o godz. 12:04

  Stanisław Antonik juz się narządził, wystarczy.

 • 29 maja 2014 o godz. 18:17

  Widzę, że przeciwnicy Antonika w urzędzie się odzywają. Antonik to najlepszy burmistrz jakiego miała ta dzielnica od wielu, wielu lat. Zawsze chętnie wysłucha nowych inicjatyw obywatelskich i je wspiera, np z ostatnio formującym się Forum Rad Rodziców placówek edukacyjnych na Targówku. To, że nic się nie działo na dzielnicy to nie wina Antonika tylko zemeryciałej Rady Dzielnicy. Dobrze, że Poczesnego odwołali, zagrożeniem może być winnicka z „gwardią przyboczną” i forsowanym zawistowskim na miejsce Antonika. Emeryci do wnuków!!! Młodzi 30parolatkowie, My wiemy czego potrzeba naszej Dzielnicy, pogońmy tą emerycką bandę leni z ratusza co uważa że jakoś będzie.

 • 29 maja 2014 o godz. 21:15

  jakby Targówek miał budżet jak Bemowo to zapewne działoby się więcej ale że PO było w opozycji to kasy nie ma…. myślę że i tak ostatnio dużo fajnych rzeczy się zadziało na dzielnicy – pchli targ, teraz targi śniadaniowe, pikniki, festyny etc i to nie dzięki pani Danucie a otwartości Antonika i kilku jeszcze osób

 • 29 maja 2014 o godz. 22:05

  a mnie się wydaje, czytając skład stowarzyszeń i organizacji występujących na tym festynie, że jeszcze PO nie powstała, a oni już organizowali takie festyny, pokazy, turnieje na Bródnie. Jeśli więc jakieś wydarzenia kulturalne dzieją się na Bródnie i Targówku, jeśli rano wschodzi słońce, a wieczorem zachodzi, jeśli jest świeży chleb w sklepie, jeśli ptaki śpiewają, a psy robią co innego, to nie dzięki działaczom Platformy Obywatelskiej zwanej PełO, ale pomimo.

 • 29 maja 2014 o godz. 22:18

  w ten weekend we wszystkich dzielnicach dzieje się coś ciekawego i tu Targówek nie jest na pierwszym planie.Niestety sytuacja dla obecnego burmistrza Sławomira Antonika jest bardzo kiepska.Ratuje się on nawet filmikiem na YOU TUBE promującym imprezy – moim zdaniem żenada,mógłby przynajmniej założyć krawat a nie udawać luzaka ale rzecz gustu.Słyszałem nawet że o jego sytuacji mówi rada Warszawy hehheheh .A co do filmiku to lepsze byłoby nagranie z sesji rady dzielnicy tak jak na Ursynowie wtedy mieszkańcy wiedzieli by co się tam naprawdę wyrabia. Władze przejmie PO a Pis niestety z panem doktorem Boże uchowaj Stanisławskim odejdzie na drugi plan .

 • 30 maja 2014 o godz. 21:30

  tylko idiota zgadza się na koncert zespołu / miernego z resztą/ w środku osiedla. głośno dla niego oznacza dobrze.

 • 30 maja 2014 o godz. 21:36

  Antonik może spisywał się w radzie osiedla ale burmistrz z niego żaden. zwalanie wszystkiego na radę dzielnicy jest mało poważne.

 • 31 maja 2014 o godz. 01:02

  @DENS – idź bobiegaj wkoło tego swojego bloku to może Ci się polepszy!!!
  gdyby takie imprezy były organizowane co tydzień to może by to przeszkadzało ale jak jest raz na rok to chyba można „przecierpieć”…
  Ludzie czemu Wy szukacie tylko „dziury w całym”??? Urząd robi coś fajnego dla mieszkańców – źle, nie robi nic – też źle… Popukajcie się w głowę czasem… Jak Ci za głośno to kup sobie dom w lesie zabitym dechami!!!
  A tak btw to lepiej wyjść do parku z pieskiem i zostawić na trawniku jego g…. bo się płaci podatki więc sprzątnąć nie łaska (jak to jedna mieszkanka tu pisała), bo się podatki płaci a potem psioczy że brudno, czy tak??? A jednocześnie chce się żeby było czysto, fajnie i bezpiecznie. Zacznijcie dbać o swoje otoczenie a nie zwalajcie całej winy tylko na Urząd który z zasady jest zły, prawda?

 • 31 maja 2014 o godz. 06:54

  Ja sobie nie mogę przypomnieć czy tu u nas był kiedyś jakiś koncert. Wlazlem w kupę bo nikt po psach nie zbiera. Ale g..o zmylem a koncert był zaje… dzieciaki się wyszalaly na tych dmuchancach a ja i zona tez.

 • 31 maja 2014 o godz. 08:12

  @borys. To co z żoną robiłeś na tych dmuchańcach? ;-)

 • 31 maja 2014 o godz. 12:02

  Tajemnica;-) ale fajnie było; -) ofkors mowilem o koncercie:-)

 • 1 czerwca 2014 o godz. 12:46

  następna co wysyła wszystkich na wieś. przeprowadzka była w drogę przeciwną ? złakniona wielkomiejskiego gwaru ?

 • 1 czerwca 2014 o godz. 19:36

  @ @Calineczka – raczej Ty poszukaj skąd twoi przodkowie pochodzą bo moi z dziada pradziada akurat z Warszawy

 • 1 czerwca 2014 o godz. 23:09

  a zachowujesz się jak słoik. czyli pochodzenie nie ma znaczenia a wychowanie.

 • 2 czerwca 2014 o godz. 08:11

  ludzie są tacy głupi, że myślą że są najlepsi tylko dlatego, że się w warszawie urodzili. Większej bzdury nie ma.

 • 2 czerwca 2014 o godz. 15:21

  wg mnie fajnie było. Mam nadzieję, że będzie więcej takich imprez, a marudy niech w domu siedzą. Zdolne mamy dzieciaki na Targówku i bardzo miło pooglądać ich występy. Koncert też był odjazdowy!!!

 • 2 czerwca 2014 o godz. 21:10

  Ja ulodziłem się nie w Walszawie, jak dobrze wiecie dzieci wy moje. Ulodziłem sie i całe życie szwalgotałem jak dziadek przykazał. Jak ja bym splubował cos po walsiawsku powiedzieć, coś zmiękczyć lub zdlobnić, to zalaz babka mnie po pysku plała. Całe życie na Walszawę i Walszawiaków plulem jadem nienawiści. No ale słuzba nie dlużba, urząd i paltia kazała, dziś jestem walszawiakiem. Zlesztom, jak nie w Londynie na zmywaku, to tylko w urzędzie w Walszawie – nigdzie więcej placy nima ni hhhhhyyhyhy ni ma i już.

 • 2 czerwca 2014 o godz. 21:16

  tak więc jak chcecie lodowici walszawiacy by było was więcej, to dalej głosujcie na naszom paltię kochaną. Nasz ploglam to 100 urzędników na 1 obywatela. Dla kążdego coś miłego. Cała Polska będzie placować w Walszawie; wszyscy Polacy będą Walszawiakami. Tylko duża aglomelacja pociągnie Polske B i C. Pociągnie łoj PO-ciągnie.

 • 3 czerwca 2014 o godz. 08:24

  Czy jest jakaś techniczna możliwość zablokowania wpisów chorej psychicznie osoby,która podpisuje się Tonald Dusk czy Hans?

 • 3 czerwca 2014 o godz. 13:11

  @KAsian,
  taka sama jak zablokowania ciebie.

 • 3 czerwca 2014 o godz. 13:41

  Blawo Aniu, cieszę się, ze do naszej paltii wlacasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.