Wojewoda zezwolił na budowę Trasy Świętokrzyskiej na Targówek!

35
Share

Nie wierzymy własnym oczom, ale to najprawdziwsza prawda: Wojewoda Mazowiecki wydał dziś decyzję zezwalającą na budowę naszego odcinka trasy!

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. archiwum ZMID

Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany oraz zezwalająca na realizację inwestycji drogowej w stolicy na odcinku od ul. Tysiąclecia (na końcu Kijowskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego) do ul. Zabranieckiej (na Targówku Fabrycznym) ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy.

Czy to oznacza koniec awantur i nieuzasadnionych protestów, które groziły kolejnym wieloletnim opóźnieniem tej niezbędnej dla całego Targówka inwestycji? Mamy wielką nadzieję, że tak.

Zezwolenie dotyczy odcinka „B” Trasy Świętokrzyskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 719 prowadzącej z Puszczy Mariańskiej do Warszawy. Fragment o długości 1,3 km będzie miał początek na przedłużeniu ul. Kijowskiej. Przewidziano budowę m.in. dwóch dwupasmowych jezdni z miejscem na tory tramwajowe, tuneli pod torami kolejowymi, sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę sieci wodociągowej i gazowej.

Wydane przez wojewodę Jacka Kozłowskiego zezwolenie pozwoli na budowę kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Targówka Przemysłowego, przewidywane jest poprowadzenie dalszych fragmentów drogi w kierunku Ząbek.

Oficjalny komunikat możecie przeczytać na stronie urzędu wojewódzkiego.

Trasa Świętokrzyska ma przebiegać mniej więcej tędy / Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

Trasa Świętokrzyska ma przebiegać mniej więcej tędy. Dzisiejsza decyzja dotyczy końcowki zaznaczonego odcinka – od Dworca Wschodniego na Targówek / Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

 

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx