Wojewoda zezwolił na budowę Trasy Świętokrzyskiej na Targówek! | | targowek.info

Wojewoda zezwolił na budowę Trasy Świętokrzyskiej na Targówek!

Nie wierzymy własnym oczom, ale to najprawdziwsza prawda: Wojewoda Mazowiecki wydał dziś decyzję zezwalającą na budowę naszego odcinka trasy!

Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. ZMID
Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim / fot. archiwum ZMID

Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany oraz zezwalająca na realizację inwestycji drogowej w stolicy na odcinku od ul. Tysiąclecia (na końcu Kijowskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego) do ul. Zabranieckiej (na Targówku Fabrycznym) ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy.

Czy to oznacza koniec awantur i nieuzasadnionych protestów, które groziły kolejnym wieloletnim opóźnieniem tej niezbędnej dla całego Targówka inwestycji? Mamy wielką nadzieję, że tak.

Zezwolenie dotyczy odcinka „B” Trasy Świętokrzyskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 719 prowadzącej z Puszczy Mariańskiej do Warszawy. Fragment o długości 1,3 km będzie miał początek na przedłużeniu ul. Kijowskiej. Przewidziano budowę m.in. dwóch dwupasmowych jezdni z miejscem na tory tramwajowe, tuneli pod torami kolejowymi, sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę sieci wodociągowej i gazowej.

Wydane przez wojewodę Jacka Kozłowskiego zezwolenie pozwoli na budowę kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Targówka Przemysłowego, przewidywane jest poprowadzenie dalszych fragmentów drogi w kierunku Ząbek.

Oficjalny komunikat możecie przeczytać na stronie urzędu wojewódzkiego.

Trasa Świętokrzyska ma przebiegać mniej więcej tędy / Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA
Trasa Świętokrzyska ma przebiegać mniej więcej tędy. Dzisiejsza decyzja dotyczy końcowki zaznaczonego odcinka – od Dworca Wschodniego na Targówek / Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

35 komentarzy na temat “Wojewoda zezwolił na budowę Trasy Świętokrzyskiej na Targówek!

 • 27 maja 2014 o godz. 17:03

  A kto mu posmarowal?

 • 27 maja 2014 o godz. 17:06

  Wiadomo, za 3 miechy wybory. Żeby nie było że narzekam to mam nadzieję że budowa ruszy jak najszybciej.
  Żeby tak jeszcze budowa metra ruszyła w naszą stronę, hmmm. się rozmarzyłem.

 • 27 maja 2014 o godz. 17:22

  no wreszczcie , ile mozna czekac !

 • 27 maja 2014 o godz. 17:34

  E tam. Zaraz dziadki emerytki z Michałowa uwalą to w sądzie.

 • 27 maja 2014 o godz. 17:44

  Pociąg mają i jeszcze im się trasy zachciało. Ach te słoiki z Wilna…

 • 27 maja 2014 o godz. 17:48

  no no no, wybory za pare miesiecy, gdyby tak plemiel Donald z Hamną Gromkiewicz Walcz wzieli się za łopaty i poszli budowac, to może do wyborów dadzą radę….. tylko jak oni się pojawią na placu budowy, to zaraz cement zniknie, asfaltu zabraknie, ktoś drut zakosi…. i nie bedzie trasy….

 • 27 maja 2014 o godz. 18:23

  Elsner szkoda ze zamiast mozgu masz cos innego w glowie… :)

 • 27 maja 2014 o godz. 18:53

  Kozłowski się nie dostał do europarlamentu to postanowił uprzykrzyć życie mieszkańców Pragi.

 • 27 maja 2014 o godz. 19:29

  @bitel
  bzdury piszesz. ta trasa była planowana juz kilkadziesiąt lat temu. przebiega wzdłuz torów kolejowych i bardzo odciązy Pragę.

 • 27 maja 2014 o godz. 20:35

  Teraz kolej na Wincentego. Nie darujemy władzom i będziemy się dopominać do skutku!

 • 27 maja 2014 o godz. 20:59

  @ANNA, trasa przebiega przez śródek parku i ogródki działkowe, do torów jej daleko. Wybierz się kiedyś na Pragę.

 • 27 maja 2014 o godz. 22:12

  !!świetne wieści

 • 27 maja 2014 o godz. 23:41

  To Walcz, by POd parkiem zrobili tunel… a ogródki POwinny być w Zgierzu, a nie w Warszawie. Tu jest miasto a nie wiocha!

 • 27 maja 2014 o godz. 23:48

  Następny Park Bródnowski zalać asfaltem.
  Zrobić drogę 3 pasmową, żeby się łatwiej jeździło do Centrum. To nie wiocha, żeby w mieście były drzewa, potrzebujemy więcej asfaltu!

 • 28 maja 2014 o godz. 00:00

  @QWERTY Jesrem za! :]

 • 28 maja 2014 o godz. 01:44

  Czy już wyłoniono wykonawcę? Bo z tego, co się orientuję, samo pozwolenie na budowę jest ważne 2 czy 3 lata. Jeśli nie zostanie wbita łopata, to pozwolenie to traci ważność.

 • 28 maja 2014 o godz. 08:41

  należy zauważyc różnice między parkiem bródnowskim, a jakimś skwerem dla menelstwa.
  Brawa za decyzję, oby budowa ruszyła jak najszybciej.

 • 28 maja 2014 o godz. 08:48

  @Prawdziwy Qwerty, zgadzam się z Tobą, trzeba zalać park leśny bo to oaza menelstwa

 • 28 maja 2014 o godz. 09:43

  Precz ze wszelkimi parkami. Nie jesteśmy na wsi, wszyscy moi sąsiedzi z osiedla Wilno mówią to samo – nie po to się wyprowadzaliśmy ze wsi żeby mieszkać między drzewami!

  Więcej Asfaltu! Wszystkie drogi na Targówku powinny być musowo poszerzone do 4 pasów!!!! A jak się komuś nie podoba to niech się przeprowadzi na wieś!

 • 28 maja 2014 o godz. 09:56

  Wielki lej ssący do miasta wszystkie zezłomowane w RFN kaszlaki, z terenów wwl, wilna

 • 28 maja 2014 o godz. 10:30

  @Qwerty,
  w miescie nie ma dróg tylko ulice ;). W miescie nie powinno być za wiele ulic 4 pasmowych. 4 pasmowe to sa drogi miedzy wsiami, osadami i miastami, a w miescie powinny byc po prostu ulice 2 pasmowe i obwodnice.

  tak się składa, ze ulica Kijowska zawszew planach miała stanowić odciązenie Targowej i nie kończyć sie ślepo. Zanim więc kupiłes mieszkanie na obrzeżach Szmulek, trzeba było zapoznać się ze Studium Rozwoju Warszawy i historią. Tak jak wspomniała Anna, ta władza ma doświadczenie w budowaniu tuneli i o ten tunel Walcz! Walcz chłopie jak meżczyzna, a nie becz na forach jak feministka jakaś….

 • 28 maja 2014 o godz. 10:48

  Rewelacja, w końcu z Zacisza będzie można dojechać do dworca wschodniego i na grochów bez tranzytu przez Pragę. Jeszcze trzeba ruszyć obwodnicę śródmiejską od Ronda Żaba oraz rozpocząć budowę Mostu Krasińskiego. I nie piszcie, że to spowoduje wieksze korki, takie rozwiazanie zmniejszy korki w centrum, nie trzeba będzie przejeżdżać przez centrum miasta aby dojechać na Żoliborz, Bielany czy Ochotę.

 • 28 maja 2014 o godz. 10:53

  @ Onald Dusk
  Panie Macho! Aż się spociłam z wrażenia.

  Ja potrzebuję dróg 4 pasmowych zobacz piękną i szeroką Marszałkowską, albo aleje Jerozolimskie. Jak Ci się nie podoba to się wyprowadź do lasu. Drzewa w mieście są niepotrzebne, przez nie są tylko problemy. Blokują rozwój metropolii. Miasto musi się rozwijać!

 • 28 maja 2014 o godz. 11:08

  @LOOP,
  masz rację, zgadzam się z tobą. Budowa obwodnicy nieskończonej przez tow Gomułkę oraz trasy mostu Krasińskiego, NowoTrockiej, poszerzenie Św Wincentego, trasa Olszynki Grochowskiej są nie zbędne dla prawidłowego funkcjonowania tej części Miasta. Powinny juz dawno zostać wybudowane i tylko awersji HGW zawdzięczamy, ze ich nie ma. Po za tym to radni Żuliborza, a nie Targówka zablokowali budowę trasy Krasińskiego. HGW szybko to wykorzystała, bo potrzebowała kase na coś innego.

 • 28 maja 2014 o godz. 11:14

  @Qwerty,
  jak się pani spociła, to niech się pani umyje, bo interesanci czekają na korytarzu, a od pani wali po nosie odór jakiś.

  Ile mam pisać, że w mieście nie ma dróg tylko ulice? Czy ty to kiedyś zrozumiesz?????

  Marszałkowska i Al. Jerozolimskie powinny zostać zwężone do 2 pasow. To nie jest przedmieście, by lądowisko dla samolotów urządzać w centrum. Pochodów juz nie ma. Zresztą w czasie budowy metra Marszałkowska jako 2 pasmowa nieżle sobie radziła.

 • 28 maja 2014 o godz. 11:41

  @TONALD DUSK

  Niewychowany gimbusie, słoma Ci z butów wychodzi.

  Ja chcę jeździć samochodem wszędzie po wszystkich drogach. Płacę podatki w paliwie, kupiłam mieszkanie na osiedlu Wilno, które też jest obciążone podatkami i mam do tego prawo. Jak Ci się nie podoba miasto i drogi to się wyprowadź do lasu.

  Wszystkie drzewa powinni wyciąć – tylko utrudniają poruszanie się po mieście ciężko pracującym ludziom. Byłoby w centrum więcej miejsc do parkowania. Musowo powinny być 4 pasy, wtedy jeździłoby się wygodniej.

 • 28 maja 2014 o godz. 14:40

  Wszystko co dobre w Warszawie ma miejsce za rządów Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz,brawo Pani Haniu,Targówek życzy siły i wytrwałości :-)Liczymy bardzo na więcej środków dla tej strony miasta,na nowe inwestycje i remonty.

 • 28 maja 2014 o godz. 15:51

  Kurczę,jak świetnie,oby powstała jak najszybciej,hurra!

 • 28 maja 2014 o godz. 17:25

  Bedzie moze za 8-10 lat, do tego czasu powyprowadzata sie z tego wilna, bo PGNIG buduje hiperspalarnie smieci kolo EC kaweczyn

 • 28 maja 2014 o godz. 18:42

  @QWERTY,
  jeszcze zeby umyj, bo wypluwasz z siebie pomyje.

  nie moze mi słoma z butów wychodzić, bo nie nosze butów.
  Musisz płacic podatki, to żadna twoja dobra wola. Nie obchodzi mnie gdzie kupiłaś mieszkanie. Nie obchodzi mnie nawet, czy zrobiłaś interes życia, czy to deweloperowi zrobiłaś interes życia. Ale jak pastuch krowie bedę powtarzał: niezaleznie co chcesz, to w mieście nie ma dróg, tylko ulice! Czy to dla ciebie jest takie trudne do zrozumienia? Chyba tak, skoro gimbusy źle się tobie kojarzą, pewnie tylko jedną klasę skończyłaś.

 • 28 maja 2014 o godz. 18:44

  @OLMA,
  nie liczymy, nie liczymy………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..RZĄDAMY!!!!!

 • 28 maja 2014 o godz. 20:52

  Zalać betonem ten praski syf, natychmiast i w pełnej rozciągłości

 • 28 maja 2014 o godz. 21:32

  @Alicjo,
  Dziękuje tobie za wsparcie dla trasy. Wiem że na was prawych i sprawiedliwych mozna liczyć. Czy nie mogła bys jeszcze coś zrobic by powstało metro na Bródno, trasa Krasińskiego imienia Profesora Lecha Kaczyńskiego, Nowotrocka, Poszerzenie Św Wincentego, Trasa Tysiąclecia, Wisłostrada Praska, Trasa Olszynki Grochowskiej by mieszkancy Białołęki mogli szybciej odwiedzać swoje rodziny z osiedla „Wilno”????

 • 29 maja 2014 o godz. 10:36

  @Tonald Dusk
  Z kim korespondujesz? Tu nie ma żadnej Alicji?

 • 29 maja 2014 o godz. 15:37

  @Franek,
  widać ktos mnie wyciął. Ale byłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.