Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej? | targowek.info

Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej?

Na buspasie wzdłuż Radzymińskiej pojawiły się nowe znaki. Doświadczeni kierowcy pewnie wiedzą, o co chodzi, ale dla wielu skrót M.T.O.N. wciąż jest zagadką. 

 

Tak jak dotychczas, buspasem mogą jeździć oczywiście autobusy, taksówki, ale na znakach pojawiły się też litery M.T.O.N.

Skrót ten oznacza Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych. Są to najczęściej busy oznaczone symbolem człowieka na wózku inwalidzkim. Co rano rozwożą dzieci do szkół specjalnie przystosowanych do ich potrzeb i mają prawo jeździć buspasem.

Nowe znaki są wyraźne, jest ich całkiem sporo i nie da się ich przegapić. Teraz mamy nadzieję, że pojawią się też policjanci, którzy będą egzekwować ich przestrzeganie.

Na Targówku jeszcze nie jest tak źle, ale od skrzyżowania ze Szwedzką w al. Solidarności buspas praktycznie przestał działać. Kierowcy omijają nim auta stojące na światłach na lewym, jedynym pasie dla samochodów osobowych, a potem wciskają się przed nich, bo na przystanku Szwedzka najczęściej stoi jakiś autobus. Dalej do Dworca Wileńskiego też wiele samochodów prywatnych po prostu jedzie buspasem.

Policja naprawdę miałaby tu łatwy zarobek.

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej?

 • 8 czerwca 2014 o godz. 10:20

  Tylko że policja nie może pilnować porządku i ruchu, bo musi wypełniać nakazy PO: a to inwigilować i nękać patriotów protestujących przeciwko wykładom kata ubeckiego Baumanna, otaczać osoby próbujące usuwać symbole okupacyjnej armii czerwonej z przestrzeni niby niepodległego kraju, ewentualnie zamyka się na zapleczu ksp i chleje na potęgę. Żyjemy w kraju podporządkowanym totalitarnym zapędom partii jedynie słusznej i jej rudego kacyka, gdzie telewizja sieje obrzydliwą propagandę sukcesu, którego nie ma.

 • 8 czerwca 2014 o godz. 11:29

  A propo buspasa na ul. Radzymińskiej to jest niezła farsa jak jakiś rowerzysta sobie nim popyla i blokuje autobus.

 • 8 czerwca 2014 o godz. 17:45

  do kiki, np ja :) tzn tam gdzie ściezka to jade ale potem to juz buspasik

 • 8 czerwca 2014 o godz. 18:56

  Tak się spuszczacie nad targami śniadaniowymi,że zapomnieliście poinformować ludzi o dzisiejszych targach kultury hip-hopu oraz koncercie znanych przedstawicieli tej kultury w parku Wiecha… Cały dzień trwa ta impreza, a tu cisza… Nie chcieli zapłacić?

 • 8 czerwca 2014 o godz. 19:04

  Jakby napisali na tych tablicach zamiast MTON, MATOŁ, to by pasowało pod naszych kierowców.

 • 8 czerwca 2014 o godz. 19:23

  GKP UTZRYMAŁO SIE W III LIDZE!!! KOSZTEM REZERW WIDZEWA I GKS BEŁCHATÓW.GRATULUJEMY!!

 • 8 czerwca 2014 o godz. 20:09

  @JAN

  Argumentem do utworzenia buspasów było że samochody osobowe blokują autobusy które przewożą więcej osób jak samochody (przy okazji tak jest tylko w teorii w praktyce bym dyskutował).
  Ciekawy jestem jak to się ma do rowerów ? Czy aby na pewno rowery mogą poruszać się po buspasach?

 • 8 czerwca 2014 o godz. 22:40

  Jadąc Radzymińską, często mam wrażenie, że większość jadących buspasem to WWL, WWY. Czyżby jednak była jakaś inna interpretacja tego skrótu?

 • 9 czerwca 2014 o godz. 11:11

  Ludzie, ludzie….
  zrobcie bus pas na Św Wincentego, albo tramwaj do ronda Żaby. Poszerzenie nic nie da.

 • 10 czerwca 2014 o godz. 10:07

  O nie tylko nie tramwaj !!!!! ten zawali droga!!!

 • 10 czerwca 2014 o godz. 10:21

  Panuje u nas ostatnio dziwny trend zwężania ulic. Z 3 dostępnych kiedyś pasów nagle robi się jeden. Skrzyżowanie ze Szwedzką to okropnie wąskie gardło a do tego polacy ruszaja jak sieroty spod świateł. To to albo ktoś stoi na tym skrzyżowaniu 4 zmiany swiateł zgodnie z prawem a wbrew rozsądkowi lub też skorzysta z wolnego kawałka asfaltu zgodnie z rozsądkiem lecz niezgodnie z „prawem”.

  Nie widzę nic złego w jeździe bus pasem o ile nie przyblokuję autobusu na najbliższych światłah/przystanku.

  Radzymińska przed przejazdem. Jaki jest sens jechać jednym pasem z którego jeszcze kierowcy staraja się wepchnac w kolejkę. Proste rozwiazanie- wjazd na pusty bus pas i jak tylko można powrót na „swój”

  Kolejna sprawa. Także nie widzę nic złego w tym aby zamiast stać w korku na 2 pasach, przelecę szybko bus pasem ile na nanjbliższym skrzyżowaniu skręcam w prawo.

  Trzeba wykorzystywać racjonalnie każdy wybudowany metr asfaltu. Jeżeli uda mi się pojechać szybciej, coś ominąć czy sprawniej przejechac światła to robię jedno miejsce więcej dla następnego kierowcy który jedzie gdzieś daleko za mną.

 • 10 czerwca 2014 o godz. 23:27

  @AGD

  Pytanie czy będziesz miał gdzie uciec z buspasa. To już lepiej zlikwidować te buspasy. I niech wszyscy będą równi a nie dzielić ludzi na lepszych i gorszych.

  Poza tym pomyślcie zamiast zwężać ulice lepiej zlikwidować tramwaje. Zajmują pas jezdni który jest nieefektywnie wykorzystany. Samochody osobowe jadą jeden za drugim i tą przestrzeń wykorzystują efektywniej. Poza tym tramwaj często wozi powietrze nawet w porannych czy popołudniowych szczytach a nie daj Boże jak ma się przed sobą skrzyżowanie gdzie są tramwaje traci się co najmięcej fazę aż przejedzie.

  Poza tym Warszawie przydał by się obwodnica typu ring z prawdziwego zdarzenia ;-)

 • 12 czerwca 2014 o godz. 12:20

  KIKI, jeśli komunikacja zbiorowa według Ciebie jest nieefektywna, to ja przepraszam…

 • 13 czerwca 2014 o godz. 07:56

  @Rysiek z kranu
  Tak tramwaje są nieefektywne.
  Na świecie są lepsze rozwiązania w komunikacji zbiorowej. Jako przykład nich posłuży stacja metra centrum, dworzec pkp śródmieście i i dworzec centralny. Bardziej nieefektywnego rozwiązania chyba nie ma na świecie.

 • 13 czerwca 2014 o godz. 14:23

  KIKI, nie porównuj Warszawskiego układu komunikacyjnego do rozwiązań które funkcjonują na świecie. Żeby wyprostować komunikację w naszym mieście potrzeba by chyba zrównać je z ziemią i zatrudnić prawdziwych planistów na zaprojektowanie wszystkiego od nowa.
  Owszem, cały obecny układ komunikacyjny jest nieefektywny, ale linie tramwajowe mimo wszystko mają również i zalety. To że w krajach zachodnich zrezygnowano niemal całkowicie z sieci tramwajowych, wcale nie oznacza, że jest to zły środek transportu.
  W skali miasta i jego problemów, w porównaniu do transportu kołowego opartego na napędzie spalinowym, tramwaj jest bezkonkurencyjny. Natomiast cały układ komunikacyjny Warszawy, pozbawionej ciągłej sieci kilku obwodnic miejskich (a nie tylko wycinków) przynajmniej kilku linii metra, jest bez sensu.

  Widzę, że Ty za wszelką cenę będziesz się pchać do miasta samochodem i nie pojmiesz tego, że nie tędy droga. A wyklinać będziesz, wioząc powietrze, że stoisz a obok Ciebie puste torowisko tramwajowe albo pas dla autobusów. Tyle, że w jednym tramwaju, czy autobusie przejedzie więcej osób niż średnio w 150 samochodach.

 • 28 czerwca 2014 o godz. 10:47

  Rysiu z kranu masz 100% racji a KIKI w d*** się poprzewracało( do auta zapakujesz 150 os. z WWL?. Zamiast pisać mogłaby coś zrobić aby poprawić warunki a ie wyżywać się na internecie. Mi tam pasuje.

 • 3 listopada 2015 o godz. 10:27

  KIKI jest bez pojęcia
  Staram się uciekać od oceniania ludzi, ale to co wypisał/wypisała to wręcz „dziecko wychowywane bezstresowo”.
  Trochę przytomności i pokory polecam.

 • 12 maja 2016 o godz. 08:51

  What’s uⲣ mates, its great article concerning cultureand completely defined, keeр it up all the time.

 • 26 kwietnia 2018 o godz. 08:50

  Nie lepiej zamiast wprowadzać zgadywanki znaczenia skrótów, malować symbol wózka inwalidzkiego?
  Przecież wprowadzanie takich udziwnień tylko prowadzi do ogłupiania ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.