GKP utrzymuje się w III lidze, choć w kontrowersyjnych okolicznościach | | targowek.info

GKP utrzymuje się w III lidze, choć w kontrowersyjnych okolicznościach

Zadecydowała nie gra na boisku, ale decyzje przy zielonym stoliku. Tak czy siak – drużyna z Targówka gra dalej!

fot. miejscy.pl
fot. miejscy.pl

Wczoraj piłkarze III ligi rozegrali ostatnią kolejkę w sezonie. Ale zawodnicy GKP Targówek nie grali – bowiem zaplanowany wyjazdowy mecz „o wszystko” z Wartą Sieradz nie doszedł do skutku.

Dlaczego? Dzień przed meczem Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję naszym rywalom (z powodu zaległości finansowych Warty) i przyznał walkower drużynie z Warszawy.

Nieoczekiwany prezent bardzo się przydał podopiecznym trenera Grzegorza Sitnickiego. Przed ostatnią kolejką GKP balansowało na granicy strefy spadkowej i zdobyte (niezależnie od okoliczności) trzy punkty oznaczały, że dużo spokojniej obserwowaliśmy pozostałe spotkania.

W zaistniałych okolicznościach mogliśmy spaść z III ligi tylko pod warunkiem, że trzy inne drużyny wygrają swoje ostatnie mecze – jednak z tej grupki komplet punktów zgarnął tylko WKS Wieluń (też walkowerem) i w rezultacie GKP Targówek zakończył sezon 2013/2014 na bezpiecznym 11. miejscu w tabeli z 53 punktami na koncie.

III ligę wygrał Ursus Warszawa, co jednak nie oznacza automatycznego awansu do II ligi – w wyniku wielkiej reformy niższych lig, żeby awansować wyżej Ursus musi wygrać jeszcze dwustopniowe baraże.

Przy odrobinie szczęścia w przyszłym sezonie Targówek zagra w lidze razem z Legią II (rezerwy mistrza Polski zajęły w III lidze 3. miejsce) oraz odradzającą się z popiołów Polonią Warszawa (która prowadzi w IV lidze – ale tam do końca są jeszcze dwie kolejki).

Zaś przy mniejszym szczęściu GKP nie zagra w ogóle.

Mimo utrzymania, trzecioligowej drużynie grozi bowiem rozwiązanie. Władze klubu wciąż nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą długów przekraczających pół miliona zł, wskutek czego dzielnica Targówek wystąpiła do GKP o zwrot dzierżawionego przez klub terenu.

Jeśli kierownictwo klubu z ul. Kołowej nie rozwiąże w lecie problemów finansowych, to jesienią piłkarze GKP zamiast w III lidze będą grali w okręgówce – albo wcale…

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “GKP utrzymuje się w III lidze, choć w kontrowersyjnych okolicznościach

 • 9 czerwca 2014 o godz. 07:17

  Byłem Słoikiem i nie interesowała mnie Dzielnica. Kiedy dowiedziałem się o GKP zacząłem chodzić na mecze. Dumny byłem że w mojej dzielnicy gra drużyna która była przez pół sezonu drugą siłą w Warszawie. Zameldowałem się , zmieniłem blachy na WJ. Płacę tu podatki i jestem dumny że mieszkam na Targówku. Dziękuję wszystkim którzy walczą o GKP.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 08:58

  Ku woli ścisłości. Teren „dzierżawi” nie GKP „Targówek” tylko DKS „Targówek” który udostępnia „swój” teren klubowi piłkarskiemu. Dlatego „dzierżawi” i „swój” w cudzysłowach ponieważ toczy się sprawa w sądzie o zasiedzenie terenu przez klub DKS „Targówek”.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 09:59

  Kibice GKP to tez fani Legii. Jak w 1993 roku przy zielonym stoliku odebrano Legii mistrzostwo była złość, płacz i lament. Jak teraz przy zielonym stoliku GKP zapewniło sobie utrzymanie to śpiewom wczoraj nie było końca. jak to jest? Czyżby mentalność Kalego?

 • 9 czerwca 2014 o godz. 10:27

  Do znawców. Jakie profity finansowe ma drużyna z tego, że gra w III czy w II lidze? Oprócz tego, że ludzie chętniej przychodzą na boisko (w liczbie może 200 osób) i kupują bilety po kilka czy kilkanaście złotych.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 11:38

  Heh pan prezes GKP(wiadomo kto) zapłacił odpowiednią kwotę drużynie z Sieradza i proszę jest III liga, a warto było zapłacić bo sprzeda licencję komuś chętnemu ( a chętnych nie będzie brakować) i jeszcze na tym wszystkim zarobi. A to czy GKP będzie grało w okręgówce czy przestanie istnieć to nie ważne.
  Duży nie smak oj duży nie smak…

 • 9 czerwca 2014 o godz. 13:15

  niesamowita sprawa – 3 LIGA! to jest wyczyn nie z tej ziemi! W rzeczywistości jest to 4 poziom rozgrywek. Zachwycanie się utrzymaniem na tak marnym poziomie można porównać do zachwytu nad napisem BRÓDNO – czyli jeden wielki niewypał

 • 9 czerwca 2014 o godz. 13:21

  kupiony meca

 • 9 czerwca 2014 o godz. 15:33

  A to trener Sitnicki trenuje jeszcze w GKP? Podobno zrezygnował… po nie miłej wymianie zdań z jednym z rodziców…

  Ps. Gdyby inni ludzie tym klubem rządzili było by lepiej dla wszystkich

 • 9 czerwca 2014 o godz. 16:08

  czy ktos wie kiedy na tsrgowku bedzie koncert trickego?

 • 9 czerwca 2014 o godz. 17:13

  Co wy w ogóle pierd… Porównywanie zabranego na boisku mistrzostwa do JEDNEGO walkowera. Przecież ten mecz nie miałbym w ogóle znacznia, gdyby piłkarze nie grali tak dobrze przez cała wiosnę. Przecież Warta dobrze wiedziała, że nie gra już o nic, że nie złoży odwołania od decyzji MZPNu (Patrz porażka z Sokołem w Aleksandrowie – przez którą de facto Targówek spadł do strefy spadkowej). Chłopaki w 100% mają prawo być z siebie dumni, zapracowali na te utrzymanie

 • 9 czerwca 2014 o godz. 19:07

  utrzymanie to taki sukces? rok temu GKP zajął 5 miejsce a teraz przyszedł jakiś smieszny trenerek ktory wszedzie gada na zarzad i opowiada ze odchodzi a przy prezesiku siedzi cicho jak mysz pod miotla. Zajelismy 11 miejsce – sukces godny fecie na starowce……….

 • 9 czerwca 2014 o godz. 19:45

  Po „heroicznej walce” MZPN przy zielonym stoliczku uratował III ligę na Targówku. Zabawne jest również to że MZPN zawiesił licencję Warcie za brak spłaty 25tys. zobowiązania a GKP wisi miastu ponad pół miliona (o zadłużeniu wobec piłkarzy nie wspomnę) i związek do nich pretensji nie ma. GKP jest betonem którego nie da się ruszyć i Gruby siedzi i się ze wszystkich śmieje. „Ale co się odwlecze”

  P.S Zaraz ktoś powie że zadłużenie wobec zawodnika to nie to samo co olewanie opłat za użytkowanie terenu (na którym klub de facto zarabia min. wynajmując lokal pod restaurację), śpieszę z odpowiedzią: Tak rzeczywiście, w to może i nie powinien wtrącać się MZPN ale komornik! (nie wiem co lepsze).

 • 9 czerwca 2014 o godz. 20:24

  Do Koneser: dlaczego nie napiszesz że WKS Wieluń zapłacił GKS Bełchatów II żeby nie pojawili się na boisku?!!!!!! (TEŻ BYŁ WALKOWER) Trochę obiektywizmu. ZerKNIJ NA TABELĘ . SOKÓW , WIDZEW II SAME SIĘ WYKOŃCZYŁY. IM TEŻ ZAPŁACIŁ ‚PREZES”?!! CZEMU ZALEŻY TOBIE NA GNOJENIU DUMY DZIELNICY.

  GKP TO III SIŁA W WARSZAWIE A PRZEZ PÓŁ ROKU BYŁA DRUGĄ (PO LEGII). TROCHĘ SZACUNKU ZNAWCY OD 7 BOLEŚCI!!!!

  PANIE BUCOŃ – DZIĘKUJĘ ZA POZOSTAWIENIE W POLU WIDZEWA II ORAZ GKS II BEŁCHATÓW. DZIĘKUJĘ. INFANTYLNYMI KONFORMISTAMI PROSZĘ SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ

 • 9 czerwca 2014 o godz. 20:29

  Kochany Antku: GKP to 3 siła w Warszawie. Przez pół roku była druga. Uczyć z Targówka pod względem komunikacyjnym, inwestycyjnym itp 3 Dzielnicę w Wawię a Cię ozłocimy.

  Fakt że to tylko trzecia liga dowodzi tylko jak ubogi i zniszczony jest warszawski sport!!!

 • 9 czerwca 2014 o godz. 21:14

  @OD DZIECKA TU

  Weź zjedz Snickersa… Kółeczko wzajemnej adoracji, nie płacą za korzystanie z terenu a czerpią z tego zyski. Ja też chce taki układ! Gdyby moja firma nie zapłaciła za wynajem biura przez 2 miesiące to ścigałby nas komornik a biura już by nie było a tu klub dzierżawi taki teren, nie płaci. Miasto próbuje mu pójść na rękę rozkładając zadłużenie na raty a klub ma postawę w stylu „pocałujcie w d*** misia, możecie nam naskoczyć. Nic wam nie zapłacimy bo tu jest III liga i to wy nam powinniście płacić!” – Żałosne.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 21:57

  Do Helenka: Droga Koleżanko: Dziękuję za odpowiedź, Pragnę jednak zwrócić uwagę na błędy które popełniasz:

  – im podniesiono stawkę ze” sportowej” na komercyjną plus nie przydzielono dotacji. Odwołanie tej Pani w Ratuszu która walczyła z warszawkim sportem najlepiej dowodzi sytuacji.( odwołanie było w wyniku protestów środowisk piłkarskich I SPORTOWYCH.)
  – popatrz iż takie Kutno kładzie na klub 600 tyś rocznie. Ile dostaje GKP? m

  Gdzie są inne warszawskie kluby? Olimpia , Okęcie, Hutnik itp itd?

  SPONSORUJEMY KRUS , ROLNIKÓW, GÓRNIKÓW, A NIE MOŻEMY SPORTU.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 22:10

  Gdyby Ursynów pozostawił w polu Widzew II wszyscy pieliby pod niebiosa. Problemem GKP jest to że on jest po „prawej stronie”. Jeśli my mieszkańcy Targówka gnoimy GKP to my jesteśmy po prostu Debilami i imbecylami!!!

 • 9 czerwca 2014 o godz. 22:14

  A dlaczego klub ma mieć stawkę sportową skoro na dzierżawionym terenie prowadzi odpłatną działalność? Wynajmuje teren pod hotel, restauracja, parkingi – a to z miejsca skreśla go z warunków otrzymania stawki sportowej które jasno określają że klub na dzierżawionym terenie ma prowadzić działalność wyłącznie sportową i tego terenu nie może dzierżawić innym podmiotom. A klub che ciągnąć z każdej strony i jeszcze nie ponosić żadnych kosztów. Troszkę prawa i się gubimy ;)

  Miasto wyciągnęło do klubu rękę nawet już zmieniając stawkę na sportową (wbrew przepisom) i rozkładając dług na raty a klub miał to gdzieś.

  Kutno ma w mieście jeden klub a Warszawa kilkanaście, w Kutnie praktycznie wszyscy mieszkańcy są zameldowani i tam płacą podatki a w Warszawie tylko 60%.

 • 9 czerwca 2014 o godz. 22:33

  Do Arnie:

  Kutno
  Populacja (2012)
  • liczba ludności
  45 975

  Targówek jest drogi Człowieku min 2,5 raza większy niż Kutno(bez ludzi niezameldowanych).

  Naturalnie ja rozumie Twój tok rozumowania.Wspaniałe miasto i te złe GKP bo Targówek. Tylko pytam gdzie są te dobre kluby i gdzie jest ta super Pani to postanowiła walczyć z GKP bo Targówek. Dlaczego ją odwołano?!

  Warszawski Sport jest na niższym poziomie niż sport w Legionowie i to są fakty. Tam może jest klimat dla sportu. w Warszawie kibice to …………

 • 9 czerwca 2014 o godz. 22:44

  Nie meldują się bo nie utożsamiają się ani z Warszawą a tym bardziej z Dzielnicami. Gdyby nie GKP dalej miałbym blachy NSZ i podatki szłyby do Szczytna,

 • 9 czerwca 2014 o godz. 23:14

  Polacy! Polscy Kibice! Nie dajcie się skłócić przez byle kogo! Apeluję! Mamy wspólny cel, wspólnych wrogów i sojuszników!

 • 10 czerwca 2014 o godz. 07:49

  Zgadzam się z jednym z przedmówców . Problem GKP to nazwa „Targówek”. Jakby to było GKP Ursynów , GKP Bielany, GKP Wilanów wszystko byłoby ok.
  Po prawej stronie nie może być II lub III siła w Wawie. „Nie już!!”

  Może niech GKP zwróci się do Legii żeby rezerwy grały na GKP. Grają w Sulejów przecież!!! Promo byłoby i dla Legii i dla GKP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.