Metro jednak na Bródno!

30
Share

Ratusz Warszawy zdecydował: metro w naszej dzielnicy powstanie bez zmian i będzie zbudowane w dwóch etapach: 3 stacje do 2018 roku, kolejne 3 do 2022. Tak przynajmniej obiecują.

fot. Siemens

Nowe pociągi metra jeszcze długo nie przyjadą do naszej dzielnicy… /fot. Siemens

Dziś w urzędzie miasta prezydent Warszawy zaprezentowała nowe plany inwestycyjne miasta. Nas najbardziej interesowała oczywiście kwestia budowy II linii metra w stronę naszej dzielnicy.

Dobra wiadomość jest taka, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wreszcie przecięła wszelkie spekulacje oraz dyskusje dotyczące zmiany planów budowy i skierowania podziemnej kolejki nie na Bródno, ale na Białołękę. Decyzja ostateczna (tzn. mamy nadzieję, że ostateczna) jest jasna: II linia metra będzie zbudowana zgodnie z pierwotnymi planami, a więc przez Targówek i Zacisze na Bródno, ze stacją końcową przy ul. Rembielińskiej.

Jednocześnie podano, że nasza nitka ma być gotowa do 2022 roku, a może nawet do 2020. Z pierwszych informacji wynikało, że cały odcinek będzie budowany „za jednym zamachem”. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz sprecyzował jednak, że najpierw, czyli do 2018 roku zostaną oddane trzy stacje – ostatnia na Trockiej, a potem kolejne trzy: Zacisze, Kondratowicza i Bródno.

Przeczytaj także:

Gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Gdzie powstaną stacje metra na Targówku

Gdzie powstanie stacja metra na Zaciszu

Jak będą wyglądały stacje metra na Targówku

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx