Powtórka z rozrywki: Grzegorz Zawistowski znowu burmistrzem

69
Share

Kontrrewolucja w radzie Targówka. Po rocznej przerwie i całonocnych obradach naszą dzielnicą znów rządzi PO.

 

Było prawie tak, jak napisaliśmy w zeszłym tygodniu, po poprzednim posiedzeniu rady Targówka.

Prawie, bo dziś w nocy nowym przewodniczącym rady dzielnicy nie została „marnotrawna” Danuta Winnicka (której odejście z PO rok temu spowodowało utratę władzy przez tę partię, ale też jej ponowna wolta przed tygodniem przywróciła PO większość). Zamiast niej, nowym przewodniczącym rady dzielnicy został szef targówkowskiej platformy Krzysztof Miszewski.

Najważniejsze (albo i zupełnie nieważne – zależy jak na to patrzeć niecałe pół roku przed wyborami samorządowymi) zdarzyło się jednak potem: grubo po północy radni nowej koalicji PO-„Nasz Targówek” Danuty Winnickiej usunęli ze stanowiska burmistrza Sławomira Antonika i wybrali na jego miejsce ponownie Grzegorza Zawistowskiego.

Ex-burmistrz Grzegorz Zawistowski i bukiet kwiatków, które dostał na pocieszenie /fot. targowek.info

Ex-burmistrz i równocześnie nowy burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski /fot. targowek.info

 

Przy okazji radni gładko zwolnili wszystkich wiceburmistrzów, którzy przyszli rok temu razem z Antonikiem – Andrzeja Bittela, Janusza Marczyka i Agnieszkę Szmulewicz.

Ostał się tylko Wacław Kowalski, wiceburmistrz jeszcze z czasów „starego Zawistowskiego”, o dziwo teoretycznie związany ze znów opozycyjną Spółdzielnią Bródno.

Do niego na fotele wieceburmistrzów dołączyli dziś w nocy Grzegorz Gadecki, Janusz Janik (obaj w przeszłości byli już wiceburmistrzami Targówka z namaszczenia PO), oraz Dorota Kozielska, zaprzyjaźniona z Platformą działaczka społeczna z Zacisza.

Oczywiście nie przyzwyczajajcie się do tych nazwisk – wybory samorządowe, o czym już wspominaliśmy – jesienią 2014 roku.

69
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx