Ulica Wierna nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

19
Share

Chyba jednak da się w tej kadencji zbudować przynajmniej jedną ulicę w dzielnicy. Prowadząca na Osiedle Wilno ul. Wierna ma już chodnik i kawałek asfaltu. 

 

Dom na skrzyżowaniu Wiernej ze Swojską stał jeszcze na jesieni / fot. targowek.info

Dom na skrzyżowaniu Wiernej ze Swojską stał jeszcze na jesieni / fot. targowek.info

Ulica Wierna połączy Swojską ze stacją kolejową Zacisze-Wilno i miała być gotowa już dawno. Na przeszkodzie stał dom jednorodzinny właśnie przy ul. Swojskiej. Z naszych informacji wynika, że władze dzielnicy proponowały zbyt małą kwotę, żeby mieszkająca w nim rodzina mogła się wyprowadzić. Spór trwał dość długo, ale wygląda na to, że został rozwiązany.

Po domu nie ma już śladu, w jego miejscu powstał nowy chodnik. Wierna zaczyna się na końcu ul. Zamkowej na Osiedlu Zacisze Wilno. Stoi tu jeszcze płot budowlany, ale jedna część ogrodzenia jest wyjęta. Nie wiemy, czy to niedopatrzenie ochrony czy po prostu udostępniono już przejście dla pieszych, ale skorzystaliśmy z okazji i przeszliśmy Wierną w budowie. Chodnik jest gotowy aż do ul. Swojskiej. Asfaltu na jezdni jest tylko kawałek, ale trwają intensywne prace przy budowie samej ulicy. Wygląda na to, że szybko uda się ją skończyć.

Będzie to jedyna ulica na Targówku zbudowana od nowa w tej kadencji. Oprócz tego w ciągu czterech lat udało się wyremontować kilka ulic na Zaciszu i na tym koniec inwestycji drogowych…

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx