Dziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym

7
Share

Najbardziej zacięta walka trwa na Zaciszu. Najbardziej leniwa na Targówku Fabrycznym. Kto jeszcze nie oddał głosu, ma czas do końca poniedziałku – do godz. 23:59:59.

Od 20 do końca 30 czerwca 2014 r. trwa głosowanie w budżecie partycypacyjnym Warszawy. Na Targówku do wydania mamy łącznie 1,36 mln zł, podzielone po równo na cztery obszary (Bródno, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Zacisze). Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Wg stanu na piątek po południu, w dzielnicy Targówek zagłosowało 4 725 osób (dla porównania na rekordowym Mokotowie ponad 13 tys.).

Głosować można przez internet (najwygodniej i najszybciej), osobiście (w urzędzie na Kondratowicza w godzinach pracy) lub pocztą (już nieralne, bo list musiałby dotrzeć dzisiaj).

Gdzie i jak głosować w budżecie partycypacyjnym – PRZECZYTAJ TUTAJ

 

W ostatnim dniu głosowania możemy śmiało powiedzieć, że najbardziej zacięta walka pomiędzy projektami – nie tylko w dzielnicy, ale w całej Warszawie – rozgrywa się na Zaciszu. A dokładnie na trawniku obok Domu Kultury przy ul. Blokowej.

Okoliczni mieszkańcy chętnie widzieliby tam duży plac zabaw dla dzieci. Plakaty nakłaniające do głosowania wiszą na całym osiedlu, a znany aktor Tomasz Kot wystąpił w serii satyrycznych filmików promujących pomysł.

Dzieci z Zacisza mają jednak przeciwko sobie narodowców i Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke, które dokładnie w tym samym miejscu chciałby postawić pomnik Żołnierzy Wyklętych – i namawiają do głosowania na ten projekt nie tylko na Zaciszu (tam właściwie najmniej), a w całej Warszawie.

Oczywiście istnieje możliwość, że żadna z tych dwóch (bardzo drogich) koncepcji nie wygra – na Zaciszu o 340 tys. zł z bużetu partycypacyjnego walczy aż 21 różnych pomysłów.

To trzy razy więcej niż na sąsiednim Targówku Fabrycznym, gdzie do podziału jest dokładnie taka sama kwota, a zgłoszono raptem 7 projektów. Nic dziwnego, że tam praktycznie nie ma czegoś takiego jak „kampania wyborcza”…

Szczegóły projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego na Targówku – PRZECZYTAJ TUTAJ

 

Wyniki głosowania nad budżetem partycypacyjnym będą ogłoszone w okolicach 15 lipca 2014 r.. Realizacja zwycięskich projektów ma nastąpić w 2015 roku.

 

you_targowek

A czy ty już zagłosowałeś w budżecie partycypacyjnym?

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx