Zrywamy śmieci reklamowe ze słupów i przystanków. Dołącz do nas | | targowek.info

Zrywamy śmieci reklamowe ze słupów i przystanków. Dołącz do nas

Poznajcie człowieka, który miał dość narzekania na wszechobecne reklamy. Po prostu wziął sprawy w swoje ręce i sam zrywa ogłoszenia. I namawia do tego wszystkich. 

 

Na wojnę z reklamami poszedł Maciej. Chodzi o drobne reklamy i ogłoszenia rozwieszane na słupach, latarniach i przystankach. Są nielegalne, bo wieszane bez zgody właścicieli infrastruktury. Do tego okropnie szpetne. Czasami wokół słupów taśmą przyklejonych jest po kilka warstw kartek, innym razem odrywają się i trzepoczą na wietrze.

Jest to ogromna plaga, bo takie reklamy są wszędzie. Dosłownie na każdej latarni na Radzymińskiej, Młodzieńczej, Jórskiego, Kondratowicza

– pisze w mailu do redakcji Maciej, który zaczął walkę z reklamami. I dodaje:

Dzisiaj oprócz Jórskiego zrobiłem porządek na Radzymińskiej od Obi do Młodzieńczej i na Młodzieńczej. Zerwałem w ciągu 1,5 godziny jakieś 200 reklam. Ale sam nie dam rady.

Dlatego chciałem wystosować apel o zrywanie ogłoszeń. To nic nie kosztuje, a zajmuje dosłownie kilka sekund. A może być ładniej. Im dłużej będziemy tolerować nielegalne reklamy, tym będzie ich więcej. Bo firmy widzą, że to przynosi zysk, więc groźba 500 zł mandatu ich nie powstrzyma. Tym bardziej, że nikt chyba tych mandatów nie dostaje.

Dlatego trzeba wezwać ludzi do działania. Sam się przez wiele lat nad tym nie zastanawiałem i mi to nie przeszkadzało, a teraz nie mogę na ten syf patrzeć.

U nas na dzielnicy jest 5 podmiotów rozwieszających te cholerne reklamy: rolety, pizza, auto szkoła, chwilówki i czasem przeprowadzki. Jeśli tylko 5% czytelników uzna że to dobry pomysł, to już sporo będzie razem ze mną robić porządek. Wreszcie firmy dojdą do wniosku, że im się to nie opłaca, bo nikt tego nie zdąży nawet przeczytać… Wierz,ę że naprawdę można to zrobić.

 

Zdjęcia czytelnik Maciej

Co wy na to? Nas przekonał. Do listy Maćka warto dodać uczelnię wyższą, która rozwiesza wielkie plakaty na przystankach – też oczywiście nielegalnie. Oczyszczenie przystanku Trocka zajęło nam 2 sekundy.

 

Plakat wyższej uczelni na przystanku Trocka
Plakat wyższej uczelni na przystanku Trocka
PRZECZYTAJ TEŻ:

109 komentarzy na temat “Zrywamy śmieci reklamowe ze słupów i przystanków. Dołącz do nas

 • 16 czerwca 2014 o godz. 08:32

  chory czlowiek…chyba brakuje mu prawfziwych problemow

 • 16 czerwca 2014 o godz. 08:35

  Póki co mieszkaniec walczy z „małymi” ogłoszeniami czy reklamami. Od czegoś trzeba zacząć. Następnym, logicznym krokiem, byłaby walka z dużymi bilbordami. Tu już musi zadziałać urząd dzielnicy. Wyglądają okropnie i odwracają uwagę kierowców zasłaniając nieraz znaki drogowe.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 08:48

  szkoda mi tego człowieka,coraz więcej społeczników-szkodników,szukających wydumanych problemów,którymi mogliby się zająć

 • 16 czerwca 2014 o godz. 07:07

  W Szpitalu Bródnowskim jest oddział psychiatryczny może warto by było aby ten człowiek tak się zgłosił.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 09:17

  Dobrze, bo reklamy są wszędzie: na słupach, na przystankach, w skrzynkach pocztowych, pod drzwiami i jeszcze do ręki dają na ulicy.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 09:42

  Mam ciekawsze zajęcia.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 11:07

  Do E.B OB. GR. i DAREK: Chory człowiek?! Bo co?! Bo miłość do swojego miasta manifestuje inaczej niż drąc ryja, wybijając po meczach szyby w autobusach i obrażając przyjezdnych od „słoików”?! Chory bo nie może ścierpieć tego, że jego miasto tonie w tandetnym syfie?! Dla was powinno się zostawić Stadion Dziesięciolecia nadal jako wielki bazar, bo jesteście bazarowymi tandeciarzami, a jak ktoś chce, nikomu nie wadząc, zadbać o kawałek przestrzeni w okół to nazywacie go chorym społecznikiem-szkodnikiem. Prawdziwe z was słojePanowei, choć być może nawet i urodzone w granicach m. st. Warszawy. Ale mentalnie głęboka wiocha..

 • 16 czerwca 2014 o godz. 11:10

  Bardzo dobra inicjatywa, sam tak robię gdy muszę czekać na autobus.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 11:38

  A co robią w kwestii porządku służby miejskie? od czego są? zdm, zwłaszcza tzw. straż miejska, która nie reaguje na elementarne wezwania, czy weekendowe burdele w Lesie, za to potrafi nocami kimać przy szlabanie na Skierskiego.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 11:44

  Popieram! Też zrywam reklamy z mojej klatki schodowej i przystanku. Przy okazji – proszę redakcję Targówek.info o zainteresowanie się tematem ulotek „tanie papierosy – 6 zł”, które są wrzucane na Bródnie do skrzynek pocztowych!!! Już kilka razy w ciągu 2 miesięcy wyjmowałem ze skrzynki taką „zachętę” do palenia papierosów. Prześlę redakcji mejlem skan tej ulotki.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 11:46

  PO-UPODLENIE POLSKI-Hans,a co ty nocą robisz przy szlabanie na Skierskiego???Ciekawa sprawa…

 • 16 czerwca 2014 o godz. 12:12

  Bardzo dobra akcja. Choć mi akurat najbardziej przeszkadzają nielegalne banery na płotach. Na szczęście ktoś (Maciek??) niektóre poprzecinał na Kondratowicza, ale jest jeszcze masa.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 12:21

  pozrywajmy troche reklam i bedziemy mieli tutaj raj! mam nadzieje ze firma w ktorej pracuje Maciej nigdzie sie nie reklamuje. o ile w ogole pan Maciej pracuje

 • 16 czerwca 2014 o godz. 12:22

  co z tego ze przystanku na trockiej nie ma reklam skoro nie zatrzymuje sie tam 527?

 • 16 czerwca 2014 o godz. 12:57

  na Targowku nikt nie obraza przyjezdnych. a juz na pewno nikt nie uzylby tak wulgarnego slowa jak sloik. tu mieszkaja sami kulturalni ludzie.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 14:59

  Szkodniki to raczej te firmy, które naklejają ulotki. Potem służby porządkowe nie mogą doszorować latarni i szyb z tego kleju. W efekcie mamy firmy, które ponoszą wysokie koszty na legalną reklamę i firmy, które oszczędzają na kosztach przy okazji oszpecając miasto.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 16:26

  A co do zdjęć z tego przystanku: czy Wyższa Szkoła Vizja nie ponosi odpowiedzialności za rozklejone nielegalnie plakaty? Pewnie nie, pewnie zwalą to na „nieodpowiedzialnych ulotkarzy”.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 16:51

  Widziałem kolejne nowe śmieci na przystankach na Radzymińskiej. Głównie jakieś „szkoły” wyższe, czyli naciąganie młodzieży na kasę za lichą edukację, świadczoną przez pozbawionych honoru i uczciwości psorów, latających na chałtury po 10 uczelniach.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 20:36

  Jestem właścicielem firmy drukującej banery.Banerów dla firm przede wszystkim z Targówka.Skierowałem sprawę do właściwych organów,ponieważ ktoś zniszczył kilkanaście legalnie wiszących banerów,które były moją własnością.Ponieważ sprawa idzie w tysiące złotych,sprawa karna jest faktem.Osoba ta została rozpoznana na filmie z kamery przemysłowej więc o zobaczenia

 • 16 czerwca 2014 o godz. 21:28

  masz firmę,uczciwie pracujesz ciężko,szukasz klientów,łapiesz się każdej możliwej formy reklamy aby ich przyciągnąć,bo masz kredyt,dzieci,opłaty.Rozumiem,jakby to robiła konkurencja,to można zrozumieć.
  ALE CO MA DO TEGO ZWYKŁY CZŁOWIEK ŻEBY DRUGIEMU UPRZYKRZAĆ TAK ŻYCIE???
  ot POlaczek Polaczkowi zawsze wilkiem,i wszystko w temacie

 • 16 czerwca 2014 o godz. 21:28

  Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Artykuł dotyczy nielegalnie rozklejanych plakatów. A banery na szczęście niedługo też będą nielegalne nawet na prywatnych płotach..

 • 16 czerwca 2014 o godz. 21:38

  zrywajmy wszystko jak leci,ulotki,liście,majtki…

 • 16 czerwca 2014 o godz. 21:40

  Do Popisy: rozklejanie plakatów na słupach i przystankach jest NIELEGALNE!!! więc opowieści o uczciwej pracy i kredytach możesz sobie między bajki włożyć.. Wyobraź sobie teraz że każdy przedsiębiorca sięga po tego typu NIELEGALNE metody. W tym kraju jest kilka milionów przedsiębiorców.. Wyobraź sobie jak wtedy wyglądałby ten kraj. Jak ktoś jest solidny to ma zlecenia z polecenia i nie musi łamać prawa i zwyczajnie w świecie dewastowac miasta.

 • 16 czerwca 2014 o godz. 21:48

  Do popisy: jak ci przyklej na masce twojego czystego zadbanego samochodu plakat z numerem kontaktowy do mojej firmy to też będziesz mnie tak usprawiedliwiał? No to przyjmij że rozklejanie plakatów to taka sama dewastacja tyle że naszej wspólnej własności jaka są słupy i przystanki.

 • 17 czerwca 2014 o godz. 20:57

  „Castrol”,: nie fikaj bo znowu trafisz za kraty, a recydywiści ostrzej są traktowani.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 00:20

  Panie Maćku, super :) popieram i dołączam się do akcji.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 00:26

  e.b ob. gr i darek zamieszkajcie na wysypisku smieci, poczujecie się jak w domu, a panu Maćkowi serdecznie gratuluję dziękuję za to co robi, też będe zrywać :)

  Castrol – nie tuskuj bo nos ci rośnie.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 08:10

  Panie Maćku,proszę się wziąć za uczciwą pracę!

 • 18 czerwca 2014 o godz. 08:51

  Tomaszek-drugi o ilorazie intelygencji pana Maćka

 • 18 czerwca 2014 o godz. 10:20

  Fajnie ze sa tacy ludzie jak Pan Maciek, pozdrawiam serdecznie.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 12:42

  Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę,napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Art. 63a. Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń. (tekst jednolity Dz.U. 2010 nr 46 poz. 275 z późniejszymi zmianami)
  Brawo Maciej ! :)

 • 18 czerwca 2014 o godz. 15:41

  Bo wszystkie Maćki to fajne chłopaki :)

 • 18 czerwca 2014 o godz. 18:40

  Nie masz pracy,nie masz hobby,nie masz żadnego zajęcia to sobie je tworzysz sam,ot co.Brawo.Skończy się na tym,że będziemy szabrować zakłady i sklepy,niszczyć samochody i rzucać kamieniami w obcokrajowców.W imię porządku i lepszego dziś.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 18:40

  las posprzątaj rewizjonisto!

 • 18 czerwca 2014 o godz. 21:03

  Panie Macku, super sprawa, dosyć zasmiecania dzielnicy.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 21:06

  Lasu moze i pan Maciek sam nie posprząta, ale pewne jest to że nie jest tym który go zasmieca, popieram to co robi.

 • 18 czerwca 2014 o godz. 23:04

  Zarówno Pana Maćka jak i wszystkich pozostałych, którym wygląd przestrzeni publicznej nie jest obcy zachęcam do zapoznania się działaniami stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim http://www.miastomoje.org

 • 19 czerwca 2014 o godz. 08:22

  śmieszne małe ludziki,które za cel istnienia obrały sobie zrywanie papierowych ogłoszeń :)

 • 19 czerwca 2014 o godz. 11:16

  Popieram i tez zrywam nielegalne reklamy.

 • 19 czerwca 2014 o godz. 11:24

  Podoba mi się że są takie osoby jak Pan Maciej, które zamiast narzekać działają. Też zrywam nielegalne reklamy jak czekam na autobus i dziwi mnie że nie robią tego służby oczyszczania miasta.

 • 19 czerwca 2014 o godz. 15:02

  Cieszę się, że jest nas coraz więcej. Ja zrywam to cholerstwo od ponad roku, oj wciąga :) Część reklam jest przymocowana do barierek przy drogach czy drzew trytytkami. Polecam noszenie noża do tapet w torbie/plecaku, tylko 2 zł, a tyle radości.

 • 20 czerwca 2014 o godz. 06:09

  Panie Maćku,proszę coś więcej o sobie,czym się Pan zajmuje,zapewne student lub bezrobotny,jak widać po komentarzach Targówek obfituje w życzliwych ludzi bez zajęcia.

 • 20 czerwca 2014 o godz. 11:07

  Fajnie, tez nie lubię tych śmieci, zwłaszcza oszustów od pożyczek.

 • 20 czerwca 2014 o godz. 11:54

  Do Paweł: kieruje tobą złośliwość+głupota+zaściankowe myślenie. Jeśli ktoś robi coś pożytecznego, to prymityw myśli od razu: bezrobotny albo student. W naszym ratuszu ludzie pracują na etacie i nic pożytecznego nigdy nie zrobili, dopiero jak ich mieszkańcy przycisną. Ty widać siedzisz w robocie od rana do nocy, trzymasz klocka ze strachu przed szefem z zambrowa, a po robocie tylko tv i niańczenie a w weekend spacery po sklepikach w C.H. i taszczenie siat do bagażnika pod okiem żony.

 • 20 czerwca 2014 o godz. 23:03

  Tez mnie ten syf reklamowy wkurza

 • 21 czerwca 2014 o godz. 23:20

  panie Maćku, proszę nie podawać gdzie Pan „ogarnia” ten syf reklamowy, bo szybko wróci. Tez zrywam :)

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:16

  Brawo, dobrze robi. Oby więcej takich ludzi. A ci co go krytykują pewnie sami naklejają te śmieci na przystankach.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:26

  BRAWO! Dla tego Pana. Oby więcej takich ludzi i będzie czyściej. Sam zrywam te reklamy. A DAREK WARSZAWSKI niech sam się zgłosi do lekarza, bo nie jest normalny.

  Oby tak dalej Panie Macieju.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:47

  Liczę ze ustawa prezydencka zmieni ten zaśmiecony obraz Polski. A do tego czasu, dobrze że są takie osoby jak Pan Maciek.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 23:08

  Niech miłośnik porządku i ładu przestrzennego zrywa reklamy, ale czy musi je rzucać na ziemię??? Płachty podartego papieru zaścielające chodniki nie są bardziej estetyczne, niż te same płachty papieru wiszące na ogrodzeniu przystanku tramwajowego. Taką akcję zrywania reklam jakiejś szkoły widziałam dziś na przystanku tramwajowym przy Dw. Gdańskim. Chlew, jaki tam powstał był nadzwyczaj estetyczny.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 00:20

  Do Meduza: My zrywacze śmieci ze słupów i z przystanków w całej rozciągłości zgadzamy się z Tobą i mówimy stanowcze „NIE” plakatowym-skryto-śmieciarzom. Ps. Dlatego tytułowym zdjęciem artykułu jest pęk śmieci nad koszem…. na śmieci… :)

 • 25 czerwca 2014 o godz. 00:30

  Wszyscy Drodzy czytelnicy Targówek.info, zapewne zauważyliście zmasowaną akcję plakatowania całych rzędów latarni przez pewną firmę produkującą rolety markizy zasłony etc. Pokażmy tym dziadom i łachmaniarzom, że na Targówku i Bródnie i nie musi (a nawet nie może) być brudno… I nie pozwólmy, żeby ktoś pluł nam w twarz tym syfem rozklajnym w ilościach hurtowych, mając nas za głupków i brudasów.. Gwarantuję, że jeśli pokażemy im, że sroce spod ogona nie wyskoczyliśmy i posprzątamy ten syf ze dwa razy, inwestycja w oszpecanie NASZEJ dzielnicy zacznie przewyższać zyski osiągane przez tych i innych szmaciarzy i odstąpią od tego sposobu.. Pomożecie?

 • 25 czerwca 2014 o godz. 05:44

  zrywaniem reklam zajmują się osoby z jakimiś problemami psychicznymi,normalny zdrowy człowiek nie miałby na to czasu mając inne zajęcia i priorytety w życiu,także współczuję,róbcie dalej za darmo robotę za służby miejskie,obywatelska postawa ha,ha,cienka frajernia do wyśmiania

 • 25 czerwca 2014 o godz. 10:32

  idąc tym tropem Jacku, po psach też sprzatają debile, bo po co maja sprzatać to skoro sa inne „priorytety”. Jeżeli Tobie nie przeszkadza syf papierów na każdym słupie, latarni, przystanku, nie przeszkadza Tobie również że rzadko bo rzadko ale służby oczyszczania miasta jeśli to sprzątają to sprzatają za Twoje podatki, to ok, niech tak będzie. Na szczęście są osoby którym to przeszkadza i przy okazji idąc do pracy, szkoły, na spacer, czekając na autobus, zrywają ten syf (i wrzucają do kosza !). Gwarantuję Wam że każda osoba która zrywa nielegalną reklamę świadoma czemu ma to służyć, nie rzuci jej na ziemie tylko do kosza.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 10:48

  do Jacek: twoje priorytety to zapewne: nażreć się, wysr…ć, zarobić.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 11:05

  biedni ludzie w ich biednym świecie;smutne to:(

 • 25 czerwca 2014 o godz. 11:28

  Jak widzę na ulicy leżący papier to schylam się i podnoszę, zrywam nielegalne reklamy, sprzątam po swoim psie, po skończonym pikniku zabieram ze sobą puste butelki i inne papiery, nie palę śmieciami w kominku, na działce mam kompostownik – a teraz czekam na wyśmianie, bo przecież są inne priorytety !

 • 25 czerwca 2014 o godz. 11:35

  Frajer:rozróżniasz kulturę osobistą od szukania sobie na siłę zajęcia,oczywiście z braku innych ważniejszych?za daleko do łba co nie?
  Kwasek:a twoje jakie są?zniszczyć,opluć,napuścić kanarów?

 • 25 czerwca 2014 o godz. 12:24

  Zastanawiam się jaki zysk osobisty ze zrywania nielegalnych reklam i ogłoszeń ma osoba je zrywająca i namawiająca do tego innych – w sumie to żaden, zapewne podpatrując wzorce zachodnie, czy też skandynawskie odkryła, że jak jest czysto to jest ładniej i bezpieczniej po prostu, i o to w jej działaniach w gruncie rzeczy chodzi.
  Jaki zysk ma osoba, która jest przeciwna temu co robi między innymi Pan Maciek i próbuje swoimi wpisami dyskredytować tego typu działania. Zapewne jest jednym z tych, którzy nielegalnie zaśmiecają naszą okolicę i sami wieszają gdzie popadnie swoje ogłoszenia. Zamiast np. zareklamować swoje usługi na Targówek.info ;)

  Oczywiście pozostaje jeszcze wszechobecna potrzeba wyładowanie własnej frustracji i tego typu „krytykanci” zapewne są niestety i tutaj.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 13:55

  uważam,zrywający reklamy to właśnie ludzie wyładowujący swoją frustrację,najczęściej są to studenci,którzy wiedzą,że nie ma dla nich przyszłości,osoby bezrobotne lub żyjące za 1,2 tyś.zł,w beznadziejnej pracy,bez szacunku społecznego,biedni emeryci,osoby zazdroszczące innym,że mają firmy,ale również zazdroszczące pracy rozklejającym!;)
  dbają o porządek tak jak w prl-u byli tacy co donosili na wszystkich,zresztą,to przechodzi z pokolenia na pokolenie,w genach
  Dobra rada:głosujcie na Kongres Nowej Prawicy,to może coś się zmieni i takie pseudo-akcje nie będą was wciągać

 • 25 czerwca 2014 o godz. 18:48

  Z podatkowego punktu widzenia nie ma czegoś takiego jak nieodpłatne (nieopodatkowane) korzystanie z cudzego terenu. Widzą o tym doskonale urzędy skarbowe, które właśnie rozpoczęły kontrole i wysyłają do właścicieli działek, domów, (na których inne firmy przyczepiły swoje np. banery) wezwanie do okazania podpisanej umowy użyczenia oraz dowodów odprowadzania z tego tytułu podatku dochodowego.
  Zatem wszystkie osoby które dogadują się na lewo i pozwalają innym na wieszanie na ich ogrodzeniu jakiegoś baneru, a kasa idzie pod stołem, powinny uważać.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 20:41

  Ula nie strasz,nie strasz bo… :-)
  Nie ma żadnych kontroli,tak jak nie ma kontroli w domach na osiedlu Zacisze,gdzie pokoje lub całe piętra wynajmuje się studentom albo ekipom budowlanym.Sprawa wypłynęła 2 lata temu i guzik,ludzie dobrze żyją,na wynajmie można dobrze dorobić.
  Urzędy niech się wezmą za „zaradnych” żyjących ponad stan,za komuny to sami przychodzili do człowieka żeby sprawdzić skąd ma to co ma,a dziś trzeba się poniżać i im donosić pod nos.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 21:36

  Brawo dla Pana Macieja. Też zrywam te śmieci i nie mam żadnych kompleksów jak tu nie którzy piszą.

  Kilka osób pisze tutaj, że to frajerstwo, ale prawda jest taka, że to właśnie oni naklejają te śmieci.

  Skoro lubicie żyć w syfie, to wasz problem. Ja temu mowie nie i tyle.

  Zrywajmy śmieci i gońmy ludzi, którzy zaśmiecają nasze miasto i kraj!

  A dla JACKA, który podpisuje się też jako DAREK: daj sobie spokój, bo wylewanie swoich frustracji na forum i obrażanie ludzi, którzy dbają o swoje miasto jest śmieszne i poniżej krytyki- daruj sobie!

 • 25 czerwca 2014 o godz. 22:30

  I całe szczęście, że są jeszcze tacy, którym nie jest obca estetyka przestrzeni publicznej. Ja zawsze zrywam śmieci z przystanków czekając na tramwaj i wszystkim polecam to samo. Nie chodzi przecież o to, żeby jedna osoba chodziła po wszystkich przystankach i zrywała śmieci. Jeśli każdy zrobi to chociażby tylko na swoim przystanku to od razu robi się czyściej.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 23:09

  Koleś bardzo dobrze robi.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 01:25

  Brawo i podziękowania dla usuwających te śmiecie które są plagą Polski. Mam nadzieję, że prawo zostanie zmienione i te śmieciarskie firemki (najczęściej złodziejskie chwilówki i inni krętacze) będą srogo karane za zaśmiecanie miasta NIELEGALNYMI i prymitywnymi reklamami!

 • 26 czerwca 2014 o godz. 08:40

  Płachty,oklejone wraki pojazdów,przyczepy z „Sprzedam ładny dom/działkę na Zaciszu” czy kogoś poza mną to irytuje?

 • 26 czerwca 2014 o godz. 09:12

  zrywacze i piszący tu negi to małe,dowartościowujące się w ten sposób fajfuski ;)

 • 26 czerwca 2014 o godz. 13:34

  Wielkie uznanie dla ciebie Macieju, też tak działamy w innych miastach – pożyczki chwilówki, tani tytoń i wiele innych szkarad reklamowych. Precz z cwaniactwem.

  Plakatujących nielegalnie też się ta walka dotyczy, choć to cięższy temat z racji słabości polskiego prawa, które zleceniodawców nie rusza ;)

 • 26 czerwca 2014 o godz. 13:52

  do Peerel: „również zazdroszczące pracy rozklejającym”-
  Zazdrościć zajęcia na czarno polegającego na śmieceniu? Ile płacisz za takie zasyfianie? 2-3 gr za sztukę?
  Nie trudno zauważyć, że kilka osób wykonujących szmaciane tzw. banery i ulotki do rozklejania na słupach dwoi się i troi na tym forum, aby uzasadnić swój nielegalny i żałosny proceder.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 16:02

  nozdotapet- jeżdżę i szukam takich jak ty właśnie,także dobrze się rozglądaj frajerze jak tniesz moje legalne plandeki

 • 26 czerwca 2014 o godz. 16:59

  CASTROL a może po prostu napisz, które (gdzie) twoje reklamy w Warszawie sa legalne, łatwo to sprawdzić – tak żebyśmy ich przez zupełny przypadek nie usuneli ani niepotrzebnie nie zgłaszali do odpowiednich służb z prośbą o usunięcie. Legalnych nie usuwamy, ilosc nielegalnych jest tak duża że niestety i zrywający i m.in ZDM ma co robić.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 18:00

  Brawo panie Macieju :-)! Społeczeństwo obywatelskie, które bierze sprawy w swoje ręce – to mi się podoba :-).

 • 26 czerwca 2014 o godz. 18:11

  JACEK daj już spokój w obrażaniu ludzi, którzy dbają o wizerunek swojej okolicy. Widać, że sam masz kompleksy, skoro obrażasz wszystkich.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 18:45

  jacek jesteś spoko gość,ja mam duże straty bo idioci niszczą mi banery,dla takiego krótkiego fajfusa papier na słupie i baner to to samo

 • 26 czerwca 2014 o godz. 19:47

  Niech się Pan nie przejmuje negatywnymi komentarzami! Niestety nie wszyscy rozumieją pojęcia dobra wspólnego.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 22:17

  Castrol sam do siebie pisze ze jest spoko gosciem, no nie moge, tak mnie to rozbawilo ze az ide cos zerwac przy okazji spaceru z psem, ktory tez sie smieje z tego castrojacka ;)

 • 27 czerwca 2014 o godz. 10:42

  „brak zajęcia powoduje powstawanie urojonych potrzeb”

 • 27 czerwca 2014 o godz. 12:29

  Bardzo dobrze, to samo robimy na sporą skalę w Poznaniu. Nie ma co się przejmować komentarzami hejterów tylko działać dalej.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 12:35

  Obserwuje wasze forum (wiadomo jakie) i jestem pod ogromnym wrazeniem, jak sprawnie i szybko dzialacie. Bywam w Poznaniu i roznica jest zauwazalna :). Warszaawa troche mniej sprawnie, ale na szczescie takich osob jak Pan Maciej przybywa i z roku na rok i nasz ulice sa mniej zasmiecane.

 • 27 czerwca 2014 o godz. 14:56

  tez zrywam :)

 • 29 czerwca 2014 o godz. 17:21

  Niestety znowu wszystkie latarnie, sygnalizacja świetlna, słupy, przystanki na Targówku i Bródnie zasyfily trzy firmy – telepizz.., szkoła wyższa i rolety :( ciągle ci sami śmieciarze.

 • 30 czerwca 2014 o godz. 15:17

  We wtorek, 1 lipca, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”. Przedstawiciele urzędu miasta i Kancelarii Prezydenta RP, mieszkańcy stolicy oraz aktywiści i przedstawiciele biznesu będą rozmawiali o problemie reklamy zewnętrznej.

  Debata z udziałem publiczności rozpocznie się o godz. 12.00, w Teatrze Studio przy pl. Defilad 1, podpisaniem przez Prezydent m.st. Warszawy oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP apelu do parlamentu RP o podjęcie stosownych kroków na poziomie ustawowym. List jest elementem kampanii „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy”, organizowanej przez stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”, „Forum Rozwoju Lublina” oraz „Ulepsz Poznań”.

  Następnie omówione zostaną wizje obecności reklamy w przestrzeni miasta oraz zmiany legislacyjne, niezbędne samorządom do ich realizacji.

  Gośćmi debaty będą:

  •Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy,
  •Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP,
  •Wojciech Wagner – naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej,
  •Aleksandra Stępień – prezes stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”.
  Moderatorem panelu będzie Wojciech Kacperski.

  ***

 • 30 czerwca 2014 o godz. 15:26

  żal,lemingi znalazły sobie nowego wroga-reklamy :)

 • 2 lipca 2014 o godz. 23:52

  Telepizza strasznie zasmieca okolice, to i fakt ze pizza kiepsa sprawia ze juz do nich nie zagladam.

 • 3 lipca 2014 o godz. 11:25

  Tak, telepizza to porażka- zimny lokal (byłem w styczniu), kuszenie drugą pizzą za darmo, przy czym pierwsza kosztuje dwa razy tyle co gdzie indziej, ta druga jest niedopieczona i pół surowa.

 • 3 lipca 2014 o godz. 13:48

  Maks i ZZ Telepizzy to możecie co najwyżej skoczyć,pizza pyszna,obsługa świetna,extra promocje,polecam!

 • 3 lipca 2014 o godz. 19:41

  taaa te pustki w lokalu i nachalna reklama rzeczywiście świadczą o ty że pizza pyszna. Jakoś konkurencja bez robienia z Bródna i Targówka śmietnika ma się dużo lepiej.

 • 3 lipca 2014 o godz. 23:27

  Dziwnym trafem, Enzo ze swoją pizzerią nie musi robić bałaganu w połowie miasta. Po prostu ludzie wracają do miejsć gdzie UCZCIWIE dają zjeść. Tak samo jest ze wszelkimi usługami. Jeśli jakis tandeciarz zdziera jak za zboże i do tego odwala manianę i partaczy fuchę to nikt go więcej nie poleci.. Więc żeby przetrwać musi robić syf na ulicach. Nigdy ale to przenigdy nie korzystam z usług śmieciarzy. Jaka reklama takie usługi.

 • 4 lipca 2014 o godz. 23:40

  zły Włoch, robi pyszną pizzę, zamiast robić złą i dać chłopakom z Bródna zarobić na rozklejaniu śmieci.

 • 7 lipca 2014 o godz. 18:50

  Dzisiaj odbyło sie znowu nielegalne oklejanie ulic Bródna. latarnie, słupy, znaki, sygnalizacje, przystanki autobusowe poobklejane – rolety i pranie. jeden przystanek obczyszczczony, dwa mniej :)

 • 8 lipca 2014 o godz. 15:26

  Dorcia, SZACUN!!! Wierzę, że kiedyś uda się zmienić Warszawę w piękne i przyjazne ludziom czyste miasto…

 • 8 lipca 2014 o godz. 18:34

  Wreszcie ktoś próbuje zrobić z Warszawy miasto europejskie! Brawa za świetny pomysł i odwagę! A reszta przyjezdnych z okolic Buga niech sobie skomli! Azję chcieli by mieć wszędzie tam gdzie się pojawią…

 • 15 lipca 2014 o godz. 15:14

  mnie ciagle przeraża masa smieci w strefie zieleni w przejsciu z przystanku kołowa w strone bloków do ul borzymowskiej, dlaczego tam jest ciagle tak brudno, dlaczego jak koszą trawe raz na kilka miesiecy to zostawiaja ją na srodku, by cuchnęła po deszczu?? dlaczego nie ma tam laweczek i normalnych lamp, dlaczego musi to wygladac tak odrazajaco,

 • 12 października 2014 o godz. 12:33

  Toż to prawdziwy Superbohater z tego pana Super-Man z Targówka, albo Strażnik Targówka, jak Strażnik Teksasu. Wspaniała akcja społeczna. Po rozwiązaniu tego palącego, dla naszej dzielnicy, problemu proponuje inne akcje. Łapanie chodzący po trawnikach, zbieranie niedopałków, ganianie palących papierosy z gaśnicą, no i oczywiście gremialne zbieranie psich kup. Jeśli mógłbym, coś zasugerować, to może redakcja targowek.info, zorganizuje konkurs na projekt stroju dla naszego Herosa?

 • 17 października 2014 o godz. 15:05

  A może ktoś się weźmie i zacznie sprzątać posrane trawniki, chodniki i krzaki. Bo rozwieszanie reklam chociaż mi się też to nie podoba, to mniej mnie razi niż parująca psia kupa na chodniku. Widziałem ostatnio pana który namiętnie zrywał ze słupa przy przystanku zrywał ogłoszenia, a wsiadając do tramwaju wyrzucił peta na chodnik.

 • 19 października 2014 o godz. 22:58

  całe bródno zaśmiecone Jamińskim, dykty reklamowe na znakach drogowych, latarniach, na sygnalizacji świetlnej, już wiem który kandydat bezpieczeństwo mieszkańców oraz przepisy odnośnie ogłoszeń wyborczych ma głęboko w d., już wiem na kogo nie głosować – zdm powiadomiony.

 • 20 października 2014 o godz. 08:31

  DO REDAKCJI W SPRAWIE WPISU:NIELEGALNE DYKTY…
  PROSZĘ O USUWANIE WSZYSTKICH POSTÓW O CHARAKTERZE WYBORCZYM Z FORUM!!!

 • 20 października 2014 o godz. 13:02

  Anonim, a dlaczego redakcja miałaby usuwać takie wpisy ?

 • 20 października 2014 o godz. 16:34

  taaa, widziałem wczoraj na spacerze kilkunastokrotnie twarz tego kandydata, nawet latarnie na nowych skwerkach na Brodnie „przyozdobione”.

 • 21 października 2014 o godz. 13:20

  zgłoszenie do ZDM zadziałało :) mam nadzieję że nie obyło sie bez kary dla rozwieszających

 • 24 października 2014 o godz. 16:48

  niestety na kondratowicza i malborskiej kilka dykt na znakach drogowych sie jeszcze ostało, do tego jamińskim nielegalnie zostały „ozdobione” znaki i latarnie na wincentego i matki teresy, masakra !!!!

 • 24 października 2014 o godz. 17:52

  Proszę dzwonić do straży miejskiej m.st.W-wy nr 986,jeśli widzicie zaśmiecających skrzynki pocztowe.Straż miejska ukaże ich za zaśmiecanie i odechce się im noszenia śmieciowych gazetek i ulotek z ich wrednymi,zakazanymi gębami.

 • 25 października 2014 o godz. 17:34

  Na FF jamińskiego jego wpis „wychodzę z cienia” wyjaśnia po co nielegalnie poprzywieszał swoje śmieci do latarni.

 • 26 października 2014 o godz. 10:19

  Niejaka Wujastyk też się pcha do żłoba, już zasmieciła słupy na Kondratowicza, ale przyjdzie jej za to zabulić (zawiadomiono, kogo trzeba).

 • 27 października 2014 o godz. 13:59

  taki własnie przykład dają, a przecież kampania wyborcza nie jest okresem, w którym prawo przestaje obowiązywać

 • 27 października 2014 o godz. 22:05

  Na ulicy malborskiej przy kondratowicza na znaku, na środku drogi, takim ze strzałką te dykty wyborcze też widziałam, jamiński nie ma co liczyć na mój głos.

 • 15 maja 2015 o godz. 09:55

  pojawiło sie kilku nowych smieciarzy na Targówku, głównie oczywiście oszuści od chwilówek – rozwieszają nielegalnie na ogrodzeniach i drzewach na Wincentego, Samarytanka, Gilarska, matki Teresy, Handlowa, Trocka, Radzymińska -czyścimy naszą dzielnicę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.