Gdyby ktoś nie wiedział: skwer ekologiczny już otwarty | | targowek.info

Gdyby ktoś nie wiedział: skwer ekologiczny już otwarty

Nie doczekał się oficjalnego otwarcia, ani chociaż notki na urzędowej stronie dzielnicy, ale, jeśli jeszcze nie wiecie, nowy skwer nad kanałkim Bródnowskim działa i ma się dobrze.

eco skwer warszawa
Tak skwer ekologiczny wygląda z drugiej strony kanałku / fot. targowek.info

Skwer ekologiczny (lub bardziej oficjalnie: edukacji przyrodniczej) to kolejne takie miejsce zbudowane w ostatnim czasie wzdłuż nowej promenady spacerowej nad Kanałkiem Bródnowskim. Położony jest u zbiegu ul. Rolanda i Sternhela na Zaciszu, niedaleko nowego przedszkola, którego budowa też już jest na ukończeniu.

Tym razem nie ma tu fontanny, ani chociaż kotwicy – jest za to ul i mnóstwo różnego rodzaju roślin, mających w różnych porach roku przyciągać latające zwierzęta do trzech wydzielonych stref: ptaków, motyli oraz pszczół.

Skwer przy ul. Rolanda zwiedziliśmy jeszcze w czerwcu, zaraz po jego (nieformalnym) oddaniu do użytku. Jak się prezentuje, możecie zobaczyć na zdjęciach, które umieścilismy na naszym profilu na facebooku:

Post użytkownika Targowek.to.

 
Gdybyśmy byli złośliwi, napisalibyśmy, że pewnie urzędnicy z Targówka czekają z oficjalnym otwarciem skweru na jesień, bliżej wyborów samorządowych…

Ale złośliwi nie jesteśmy, więc po prostu zachęcamy was do przyjemnych spacerów po nowej promenadzie i odpoczynku na skwerze ekologicznym w otoczeniu ptaków i motyli. Naprawdę warto!

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Gdyby ktoś nie wiedział: skwer ekologiczny już otwarty

 • 9 lipca 2014 o godz. 10:28

  AAAAAAktualna POlityka urzędników: zamiast przyrody- utwardzone drogi w lesie i pod lasem, betonowe opaski i kostka wzdłuż cieków wodnych, wycinka starego drzewostanu, plastykowe ule, wodotrysk i kotwica, ulice owinięte szmatami, dostawianie bloczków w każdym kącie.

 • 9 lipca 2014 o godz. 10:49

  Kto będzie podlewał te roślinki podczas suszy i upałów?

 • 9 lipca 2014 o godz. 10:54

  Rosliny zostaly sprowadzone z Brazyli, nie potrzebują wody wystarczy im deszcz.

 • 9 lipca 2014 o godz. 11:24

  Ładnie i czysto. Oby tak dalej…

 • 9 lipca 2014 o godz. 11:49

  Moim zdaniem jest to najładniejszy skwer,który powstał w stolicy w ostatnich 25 latach,brawo kochani! :-)

 • 9 lipca 2014 o godz. 13:06

  O nie! Tęcza na pl. Zbawiciela ładniejsza.

 • 9 lipca 2014 o godz. 14:08

  Oczywiscie takich rzeczy jak toalety czy chocby toi-toiki nie ma, przynajmniej na zdjeciach? Swoja droga miejmy nadzieje, ze go nie zdemoluja.

 • 9 lipca 2014 o godz. 16:00

  Jeśli nie wandale, to na pewno pieski z czasem tą zieleń rozdrapią i zasikają. Wystarczy spojrzeć jak wyglądają nasadzenia pomiędzy Rolanda a Przy Wodzie…

 • 16 lipca 2014 o godz. 19:13

  Te motyle i owady a na pewno pszczoły wykończy: smog ze spalarni i chmura z przyszłej spalarni w ec kawęczyn, a na pewno metale ciężkie z korków na Młodzieńczej, Wincentego i Radzymińskiej, a ponadto związki z palenia w piecach plastykami, co jest nagminne w domach wynajmowanych ekipom roboli na Zaciszu (niedługo przejdzie się tam skarbówka).

 • 26 września 2014 o godz. 19:40

  Ale kto wymyślił, że ul ma stać bezpośrednio na ziemi!!! Przecież wystarczy, że ktoś niemądry w niego będzie kopał lub walił, a pszczoły się wyroją i….
  A poza tym czy do tej pory ul stał legalnie?
  ***
  Chyba nie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.