Gdyby ktoś nie wiedział: skwer ekologiczny już otwarty

10
Share

Nie doczekał się oficjalnego otwarcia, ani chociaż notki na urzędowej stronie dzielnicy, ale, jeśli jeszcze nie wiecie, nowy skwer nad kanałkim Bródnowskim działa i ma się dobrze.

eco skwer warszawa

Tak skwer ekologiczny wygląda z drugiej strony kanałku / fot. targowek.info

Skwer ekologiczny (lub bardziej oficjalnie: edukacji przyrodniczej) to kolejne takie miejsce zbudowane w ostatnim czasie wzdłuż nowej promenady spacerowej nad Kanałkiem Bródnowskim. Położony jest u zbiegu ul. Rolanda i Sternhela na Zaciszu, niedaleko nowego przedszkola, którego budowa też już jest na ukończeniu.

Tym razem nie ma tu fontanny, ani chociaż kotwicy – jest za to ul i mnóstwo różnego rodzaju roślin, mających w różnych porach roku przyciągać latające zwierzęta do trzech wydzielonych stref: ptaków, motyli oraz pszczół.

Skwer przy ul. Rolanda zwiedziliśmy jeszcze w czerwcu, zaraz po jego (nieformalnym) oddaniu do użytku. Jak się prezentuje, możecie zobaczyć na zdjęciach, które umieścilismy na naszym profilu na facebooku:

Post użytkownika Targowek.to.

 
Gdybyśmy byli złośliwi, napisalibyśmy, że pewnie urzędnicy z Targówka czekają z oficjalnym otwarciem skweru na jesień, bliżej wyborów samorządowych…

Ale złośliwi nie jesteśmy, więc po prostu zachęcamy was do przyjemnych spacerów po nowej promenadzie i odpoczynku na skwerze ekologicznym w otoczeniu ptaków i motyli. Naprawdę warto!

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx