GKP Targówek bez licencji na III ligę | | targowek.info

GKP Targówek bez licencji na III ligę

Wszystko wskazuje na to, że przez nieudolność działaczy i urzędników III-ligowa przygoda naszych piłkarzy dobiegła końca.

W wyniku ogólnopolskiej reformy III ligi na początku czerwca z naszego regionu do niższej klasy spadło aż 9 zespołów. Ale GKP wywalczył 11. miejsce w tabeli – ostatnie bezpieczne ponad tą wielką strefą spadkową.

Wygląda jednak na to, że ten sukces piłkarzy właśnie został zmarnowany: wojewódzki Związek Piłki Nożnej nie udzielił klubowi z ulicy Kołowej, pogrążonemu w długach i sporach prawnych, licencji na grę w III lidze w sezonie 2014/2015.

fot.: GKP
Czy na boisku GKP pojawi się jeszcze piłkarska III liga? /fot.: GKP

 

Dla osób obserwujących sytuację w GKP, choćby poprzez artykuły na naszej stronie, nie jest to zaskoczenie. GKP ma kłopoty od lat, m.in. ponad pół miliona zł długów wobec samorządu oraz niekończący się spór o teren stadionu z „bliźniaczym” DKS Targówek.

I klubowi działacze i warszawscy urzędnicy różnego szczebla cały czas deklarują, że robią wszystko dla dobra GKP – zaś winna kłopotów jest ta druga strona. Na deklaracjach poparcia jednak się kończy, a efektów praktycznie brak. No, z jednym wyjątkiem: wspólne wieloletnie „starania” działaczy i urzędników w końcu doprowadziły do tego, że GKP najprawdopodobniej zostanie cofnięte aż do klasy okręgowej.

Teoretycznie klub ma jeszcze kilka dni na złożenie odwołania od decyzji ŁZPN, ale w obecnej sytuacji szanse na jej zmianę są niewielkie. Nie wiadomo nawet, czy działacze w ogóle zamierzają to odwołanie złożyć.

Plotki o przejęciu GKP (i jego miejsca w III lidze) przez zdegradowany do IV ligi Huragan Wołomin zostały oficjalnie zdementowane.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “GKP Targówek bez licencji na III ligę

 • 3 lipca 2014 o godz. 08:55

  Jak można było dopuścić do takiej sytuacji Panowie?

 • 3 lipca 2014 o godz. 09:25

  Żal to czytać. Piłkarze się starali cały sezon.

 • 3 lipca 2014 o godz. 09:33

  I powiem to kolejny raz, Tak dla GKP, NIE dla jego „działaczy”. I sprawa jest prostsza niż się wydaje. Miasto nie ufa działaczom bo wielokrotnie zawiedli to zaufanie (m.in ostatnio, nie realizując postanowień porozumienia).

  Zrobić tam remont, niech będzie OSiR, np. w Aleksandrowie Łódzkim tak jest i nikt nie narzeka. Ale wtedy będzie kontrola nad tym co robi klub a tego Panowie działacze chyba nie chcą. I budować GKP od nowa, normalnie. GKP (a wcześniej jeszcze DKS) zawsze był chlubą dzielnicy i zabawką działaczy.

  Ludzie z GKP wiele razy pisali tu że Kutno dostaje prawie pół miliona na piłkę i tam jest lepiej a teraz co? MKS Kutno mimo tego 0,5 miliona zbankrutował, przez brak dotacji? Nie! Przez działaczy którzy przewalali kasę na prawo i lewo.

  Piłka Nożna bez „Działaczy”

 • 3 lipca 2014 o godz. 16:10

  Polonia i tak wszystkich w tej śmiesznej lidze rozjedzie, wpadną kibole i zrobią porządek z zielonymi ludkami
  ZA TE 40 LAT, ZA IV LIGI SMAK!
  NA PEWNY AWANS PRZYSZEDŁ CZAS TO POLONIA WARSZAWA
  I PRZYJDZIE TAKI DZIEŃ, TEN UKOCHANY DZIEŃ
  ŻE EKSTRAKLASę BĘDZIE MIEĆ KONWIKTORSKA NUMER 6!

  DUMASTOLICY NIGDY NIE ZGINIE DOPÓKI W NASZYCH SERCACH CZARNA KREW PŁYNIE

  POLONIA TARGÓWEK – BUNTOWNICY Z WYBORU

 • 3 lipca 2014 o godz. 17:45

  adameo – szkoda, ze was na ulicach nie widac :)

 • 3 lipca 2014 o godz. 20:56

  GKP, jak to GKP. Prezes jak zawsze robi dobrą minę do złej gry i żyje w innej rzeczywistości, a dyrektor (wieloletni Prezes z okresu kiedy klub się zdłużał) wciąż narzeka że kasa mu z nieba nie spada, mimo tego że dotacje są na dzieci a w GKP aktualie jest ich garstka (nawet nie wspomnę ile jest w takim „Polonezie”). SKOK już wybrał inny klub więc na III ligę kasy nie będzie, no chyba że „wysokiej jakości ekran LED-owy” zacznie przynosić zyski zamiast straszyć mieszkańców osiedla…

 • 4 lipca 2014 o godz. 15:26

  trzeba zlikwidować GKP. Źli działacze, tacy sobie piłkarze. Stwórzmy własny klub piłkarski Urząd Targówek. wielu kolegów i kolezanek widziałem w akcji. Jak oni się kiwają, jakie zwody robią! :) Maradona i Messi wysiadają przy nich.

 • 4 lipca 2014 o godz. 20:42

  Jestem za Polonią ! ale i za GKP TARGÓWEK ! BO NA DZIELNICY TARGÓWEK JEST !

 • 10 lipca 2014 o godz. 13:01

  I jest licencja .znowu gruby was ograł

 • 10 lipca 2014 o godz. 21:50

  GKP – Duma Prawej Strony!!!!

 • 10 lipca 2014 o godz. 21:57

  GKP otrzymało licencję

  W środę Komisja Odwoławcza ŁZPN rozpatrywała odwołania czterech drużyn, którym w pierwszym terminie odmówiono licencji: Warty Sieradz, WKS-u Wieluń, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i GKP Targówek. Kluby złożyły odwołania, które zostały uwzględnione. Nie podjęto decyzji w sprawie innego beniaminka Zjednoczonych Stryków. Klubowi ze Strykowa przysługuje odwołanie, dlatego wciąż czekamy na ostateczne ustalenie składu trzeciej ligi.

 • 10 lipca 2014 o godz. 22:19

  Licencję dedykuję Pani Hani i całej kochanej PO która tak bardzo kocha Targówek.

  GKP nigdy nie zginie. Będą derby z Polonią , będą profity z transferu Cichockiego. Przetrwają.

  God Save the GKP.

 • 11 lipca 2014 o godz. 07:41

  Gdzie są teraz Ci co „przeklinają ” GKP? Na derby z Polonią pójdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.