Na Targówku żyje się świetnie! Tak wynika z badań

29
Share

To że jesteśmy fajną dzielnicą, wiemy od dawna. Ale że aż tak? Ratusz opublikował badania, z których wynika, że Targówek to niemal raj na Ziemi.

Na zlecenie ratusza firma MillwardBrown zapytała ponad siedem tysięcy warszawiaków, jak im się żyje w naszym mieście. Na Targówku w badaniu wzięło udział 400 osób.  Raczej zadowolonych z życia.

Komunikacja

Według ankietowanych jesteśmy dzielnicą z… jedną z najlepszych komunikacji. Średni czas dojazdu do pracy/szkoły to 35 minut. Prawie połowa mieszkańców dzielnicy jeździ autobusami, tylko 23 proc. samochodami. Aż 79. proc mieszkańców jest zadowolona z komunikacji. To jeden z lepszych wyników w Warszawie. Na takim Wilanowie zbiorkom chwali tylko połowa mieszkańców.

Do tej pory jeszcze możemy się zgodzić. Kolejne odpowiedzi zaskakują jednak jeszcze bardziej. Otóż aż 69 proc. ankietowanych uważa, że stan ulic na Targówku jest dobry! Wśród badanych raczej nie było osób jeżdżących św. Wincentego czy Łodygową…

badania_komunikacja

Bezpieczeństwo

Okazuje się też, że jesteśmy dzielnicą całkiem bezpieczną. 3 na 4 mieszkańców Targówka czuje się bezpiecznie w okolicach swojego domu.

badania_bezpieczeństwo

Aktywność społeczna

Badania wykazuje spore zadowolenie mieszkańców w wielu kategoriach. Odpowiada nam oferta sportowa, kulturalna, jesteśmy zadowoleni z terenów zielonych.

W porównaniu z innymi dzielnicach blado wypadamy w rankingu aktywności społecznej. Tylko 2 proc. działa w organizacjach pozarządowych, tylko 7 proc. bierze udział w konsultacjach społecznych. To bardzo słabe wyniki w porównaniu z takim Ursynowem czy Białołęką. Możemy się pocieszać, że u nas dużo więcej osób ufa na tyle swoim sąsiadom, żeby zostawić im klucze.

badania_aktywnosc

 

 

Badania zamówione przez ratusz na kilka miesięcy przed wyborami oczywiście mogą wzbudzać wątpliwości, ale z drugiej strony, wiele wyników brzmi prawdopodobnie. A według Was, jak żyje się na Targówku?

anioł stróż 05

Brama do Raju w Parku Bródnowskim /fot. targowek.info

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx