Ogromna dziura w ścieżce rowerowej. Ranny rowerzysta | | targowek.info

Ogromna dziura w ścieżce rowerowej. Ranny rowerzysta

Ktoś kopie doły pod naszą dzielnicą i to nie tylko po to, żeby zakopać w nich wazy. Ogromnego pecha miał rowerzysta, pod którym zapadła się nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Trasy Toruńskiej. 

 

Mężczyzna jechał mniej więcej w połowie drogi między M1 a Centrum Handlowym Targówek. Nagle pod rowerem pękł asfalt i dosłownie rozstąpiła się ziemia. Pod ciężarem pojazdu i jego kierowcy powstała wyrwa o wymiarach ponad metra na metr i głęboka na półtora metra.

Prawdopodobnie grunt spod asfaltu wypłukało podczas niedzielnej ulewy, w ten sposób powstało groźne zapadlisko. Do środka wpadło przednie koło roweru, a mężczyzna przeleciał przez kierownicę. Z obrażeniami został odwieziony do szpitala.

Ścieżkę zamknięto na całym odcinku między dwoma centrami handlowymi. Po południu na miejscu była ekipa zarządzającej drogą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale jeszcze nie naprawiali, tylko bardziej zastanawiali się, co z tym fantem zrobić.

To drugi podobny przypadek w ciągu miesiąca. Pod koniec czerwca przechodzień wpadł do wielkiej wyrwy wypłukanej podczas awarii wodociągowej przy Kondratowicza.  Wtedy mężczyzna musiał pływać w dole wypełnionym wodą, także został ranny i przetransportowany do szpitala.

W przypadku Trasy Toruńskiej sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że przecież ścieżka powstała bardzo niedawno, podczas modernizacji samej trasy. Długo była niewykończona, był problemy z odbiorem inwestycji.

Przejechaliśmy wczoraj odcinkiem od Wysockiego do M1 i droga wygląda już znacznie lepiej, niż kilka miesięcy temu. Choć w kilku miejscach widać już na niej łaty, popękania, przy Rembielińskiej jest spory krawężnik z dziurą.

zdjęcia targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Ogromna dziura w ścieżce rowerowej. Ranny rowerzysta

 • 21 lipca 2014 o godz. 21:58

  pewnie go pociągną do odpowiedzialności za zniszczenie ścieżki, a w akcie łaski rozłożą platność na raty

 • 22 lipca 2014 o godz. 11:45

  A co miała robić ekipa z gdkia? przecież to gnoje „dyrektorzy” z nadania po w białych terenówkach. Kto w końcu weźmie się za aferzystów, pompujących publiczną kasę w znajomych producentów ekranów, którymi zasłonili wszystkie drogi w Polsce, nawet w miejscach, gdzie było to do zastąpienia wałami lub niepotrzebne (wg raportu NIK)?

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:35

  „przecież to gnoje “dyrektorzy” z nadania po w białych terenówkach”nick Zorro:udar cieplny?!
  takie rzeczy się zdarzają,normalna sprawa i żadna sensacja,chłopaczek jeszcze zarobi,szukajcie dziur i wpadajcie w nie jak chcecie złapać złotówki

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:58

  Cały teren to bagienka jeszcze w 1995 Skrobaka z Bidy 3 domy z cegły i kurnik i kartoflisko w wodzie
  podmokłe terny Sloiki najechały nabrały kredytów bo nowe cienkie dorgie ąę a Teraz wszyscy w 527 a pola odłogiem i pPODMYWA :)

 • 22 lipca 2014 o godz. 15:11

  S(L)oiki za L:ile masz latek chłopczyku i gdzie twoja mamusia???Wyłącz laptopa bo popsujesz mamusi

 • 23 lipca 2014 o godz. 10:11

  dokładnie tam gdzie teraz jest trasa Toruńska i ul. Słoika z Gór to były pola i łąki. Cały czas stała tam woda. Dlatego nie ma tam parkingów podziemnych a budyki są przewidzaine, że postoją 35 lat. Taka była opinia, również dla Zielonego Zacisza. Tam też nie ma podziemnych parkingów. Spłacą kredyty i koniec.

 • 23 lipca 2014 o godz. 11:48

  cwaniak_WAWA- taki z ciebie cwaniak jak z koziej d.trąba i do tego g.wiesz.Zanim rozpoczęto budowy,teren został głęboko osuszony,nawieziono grubą warstwę b.stabilnego podłoża podwyższając teren.Budynki postoją nawet 100 lat w przeciwieństwie do bloków z wielkiej płyty.Możesz sobie co najwyżej popłakać na tym forum,bo cie nie stać :)

 • 23 lipca 2014 o godz. 16:39

  Skrobanka ehhe szczebel za nisko a może za wysoko uważaj żeby nie ukuł w oko Osuszony hehehehehe 100 lat nowa technologia bzdury !!!
  co do wielkiej płyty zgoda taka sama technologia jak wydmuszki z Bidy Skrobane Ale RAMA H postoi spokojnie polecam ekspertyzy Państwowego Instytutu Budownictwa a nie pierdzielenie nabranych właścicieli albo developera heheehhe
  PS w Bidzie jest Gaz ? a no Nima a wiesz czemu nie ma ?
  wybuch nawet drobny zmiecie cały budynek bo technologia jest najtańszym wytrzymałym kosztem robiona ściany cinkie tyle że równe i się ludzie łąszcą bo nowe równe i cienkie w najtańszych polach a ze technologia pozwala na lekkie osuszenie i stawianie 2p w bagnie to kupują za grosze i stawiają Wybuch gazy w Ramie H albo wielkiej płycie nisczy jedno pietro jak w Gdańsku budynek stoi nadal A Bidowy zdmuchnie Widać po ogłoszeniach jak z Bidy ludzuie nawiewają i nikt niechce kupić he

 • 23 lipca 2014 o godz. 17:51

  Do Pana cwaniak_WAWA:podmokłe tereny w tej części Warszawy to norma ale z tego co czytam,jest to dla Pana zaskoczeniem.80% budynków na Targówku,Białołęce,Ząbkach stoi na nich bez sensacji.
  Do Pana JarHead:gaz wysadzi każdy blok,kwestia tylko tego,ile się go nagromadzi i gdzie.To samo w domach jednorodzinnych.Coś Pan tam usłyszał,dzwonią,ale w którym kościele?Budynek wielorodzinny w którym niema gazu ziemnego,jest zdecydowanie bezpieczniejszy od tego,w którym on jest.Ekspertyzy Państwowego Instytutu Budownictwa?Uśmiechnę się tylko.Ale nie o tym.Niech Panie nie pisze banialuk,bo inni,nieświadomi czytelnicy jeszcze wezmą to za prawdę.Co do ogłoszeń,no cóż,młodzi kupują mieszkanie,szybko się dorabiają,sprzedają je i kupują większe albo dom,nie ma w tym nic niezwykłego niestety-niestety dla Pana.
  do Pana Skarbka:wątpię,czy postoi 100 lat ale na pewno nie 35,bez przesady.Wszystko zależy od technologii i jakości używanych materiałów.Co ciekawe,domy jednorodzinne,budowane pod koniec lat 90 już wymagają generalnych remontów,ze względu na poważne pęknięcia stropów,ścian czy samych fundamentów.I co wy na to Panowie eksperci?
  Proszę komentować artykuł a nie robić niepotrzebnych dygresji.Pod sklepem Żabka też wieczorami stoją eksperci,czasem aż uszy więdną jak się tego słucha.
  Szczęście,że dla tego rowerzysty historia skończyła się szczęśliwie,bo mogło dojść do prawdziwej tragedii.Wystarczy ustalić osoby odpowiedzialne za odbiory,wykonawcę i tyle.I oczywiście Panie Rogozno,odszkodowanie należy się jak psu miska.Pani Burmistrz sypnie groszem,ha,ha

 • 25 lipca 2014 o godz. 20:03

  Do Tadek co to za głupoty ze budenek każdy wysadzi ? tylko kwestia ilości gazu na tej zasadzie można powiedzieć że nic nie wytrzyma wybuchu he i jak nie ma gazu to bezpieczniej oczywista oczywistości. Jedno pytanie gdzie sa domy z wilekiej płyty dzielnice ? a gdzie stoi Rama H ? i jak są skierowane budynki w kierunku np drogi głównej tak ze mamy na nia widok, czy jak leci poustawiane.
  A przykład z Gdańska jest zasadznicza róznica między ścianami 10 cm a ścianami 35 cm wielką płytą a rama h a nowym budynkiem no LPG. Jacy młodzi się dorabiają coś tam pan o budownictwie wie o materiałach budowalnaych ale o wybuchach słabo a i na rynku nieruchomości to się Pan nie zna większość inwestycji jest pod wynajem i kapitał nie pochodzi z polski

 • 26 lipca 2014 o godz. 08:36

  A Tadeusz devlopeusz : to już jestem pewien,że miałem do czynienia z bardzo młodym człowiekiem,ucz się synku ucz,zanim usta otworzysz,żeby wstydu sobie nie narobić (rama H ha,ha,ha)

 • 29 lipca 2014 o godz. 10:55

  Tadek, nie wiesz, że każda pliszka swój ogonek chwali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.