Pole PGR idzie na sprzedaż. CAŁE !!! | | targowek.info

Pole PGR idzie na sprzedaż. CAŁE !!!

Najpierw była zła wiadomość, a teraz jest jeszcze gorsza. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje od razu całe pole PGR przy ul. św. Wincentego. 

Trzy tygodnie temu Agencja opublikowała ogłoszenie z informacją o sprzedaży 6 ha za 58 mln zł. Oczywiście dowiedzieliście się tego z artykułu na targowek.info.

Przypomnijmy, że mowa o pozostałości po dawnym PGR ciągnącej się wzdłuż ul. św. Wincentego, Gilarskiej i ul. Samarytanka. Od lat teren porasta trawą koszoną na potrzeby sąsiedniej stadniny koni. Od lat służy też za największy obok Parku i Lasku Bródnowskiego teren rekreacyjny mieszkańców Targówka. Mnóstwo tu biegaczy, spacerowiczów, modelarzy, a w ostatnie upały także osób opalających się na kocach. 

Cale pole ma ok. 18 ha i informacja ANR sprzed trzech tygodni nie była pełna – nie do końca było wiadomo, o którą część pola chodzi. Teraz uporządkowano ogłoszenia, udostępniono nową mapkę i niestety, nie mamy dobrych wieści. Na sprzedaż wystawione są wszystkie trzy działki, czyli niemal całe pole PGR!

materiały Agencji Nieruchomości Rolnych
materiały Agencji Nieruchomości Rolnych

 

 • działka nr 1/5 o pow. 6,5 ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną
 • działka nr 1/8 o pow. 4 6ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną
 • działka nr 1/11 o pow. 4,4 ha, przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną

Według planu zagospodarowania przestrzennego z pola wydzielono fragmenty potrzebne do poszerzenia ul. św. Wincentego i budowy Nowotrockiej.  Jedyna część nie zaznaczona na zdjęciu czerwonymi liniami, to teren należący już do miasta i przeznaczony pod szkołę. Jej budowy nie ma jednak w planach miasta na najbliższe lata.

PRZECZYTAJ TEŻ:

51 komentarzy na temat “Pole PGR idzie na sprzedaż. CAŁE !!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 07:33

  Trzymam kciuki,żeby Pan Wojciechowski zainteresował się tymi terenami i pobudował coś taniego,ale z klasą,dla zwykłych ludzi.I to jak najszybciej.

 • 22 lipca 2014 o godz. 07:41

  Kolejny korytarz dotleniający Warszawę idzie się……. Pięknie, pięknie, nieługo w upały pozdychamy jak śnięte ryby. Warszawscy włodarze zapomnieli, że bez tlenu nie da się żyć…

 • 22 lipca 2014 o godz. 08:55

  Ciekawe co ze skwerem, który jest właśnie budowany wzdłuż bloku przy ul. Samarytanka.
  Z tych zgrubnych szkiców wynika, że działka 1/11 zawiera ten obszar.

 • 22 lipca 2014 o godz. 09:13

  Ale będą korki na św. Wincentego !!!! totalny kołchoz, getto. Nawet metro nie pomoże.

 • 22 lipca 2014 o godz. 09:29

  Niech kupi to budadevelopment i postawi nowe getto dla słoików. Odgrodzić się i tyle. Nie no fenomen powstanie na Bródnie z widokiem na cmentarz gratis.

 • 22 lipca 2014 o godz. 08:22

  to jak tam powstaną nowe bloki Wincentego będzie całkowicie nieprzejezdna

 • 22 lipca 2014 o godz. 10:40

  i bardzo dobrze. ta zielen w warszawie jest taka denerwujaca. zielen przypomina mi rodznny podpcimek dolny i wpadam w kompleksy jak ja widze. oby wykarczowali tez las! niech jakis zaradny dewelepor zarobi i postawi piekne grodzone osiedle

 • 22 lipca 2014 o godz. 10:58

  No pewnie. Postawić więcej blokowisk, powycinać zieleń. Fajnie by było jakby jeszcze zagrodzili te osiedla aby w ogóle nie było tam przejścia.

  A ludziom kupującym tam mieszkania już gratuluję widoku na cmentarz lub w cudze okna.

 • 22 lipca 2014 o godz. 11:06

  Państwo potrzebuje kasy, aby wydać na wcześniejsze emerytury dla górników, rolników, nauczycieli i mundurowych – reszta społeczeństwa nie wydala z płaceniem na te luksusy, więc opychają wszystko, co zostało…

 • 22 lipca 2014 o godz. 11:15

  Ciekawe dlaczego włodarze dzielnicy nie myślą o budownictwie komunalnym?

 • 22 lipca 2014 o godz. 09:19

  Domów socjalnych Miasto nie buduje ponieważ niezamożnych mieszkańców Warszawy obecna władza nie raczy zauważać…

 • 22 lipca 2014 o godz. 11:52

  Nie rozumiem jak z własnej woli można kupić (wp. się w kredyt na resztę życia) jakiś kąt w getcie albo w rządku na miedzy. Jak próżni i leniwi muszą być tacy ludzie, gapienie się w okno sąsiada 24h, winko i plazma, spojrzenie na blachę za ogrodzeniem. Co innego wybudować dom, dbać o ogród, działkę.

 • 22 lipca 2014 o godz. 12:12

  Jaki teren rekreacyjny? Największy plac do wyprowadzania psów w okolicy… Dobrze, ze zniknie. Może ktoś kupi pod budowę domku z ogródkiem :-)

 • 22 lipca 2014 o godz. 12:13

  Od urodzenia marzyłem o powiększeniu Lasku Bródnowskiego, z wiekiem na przylegającym wtedy polu pobudowali osiedle. Teraz sobie myślałem, jak fajnie byłoby gdyby na terenie PGR powstało coś na wzór Kempy Potockiej, z wodą, malutkimi knajpkami, ścieżkami itp. takie rozwinięcie Parku Bródnowskiego… wiem wiem, naiwny jestem… BTW zniknie też potencjalne miejsce w miarę bezpiecznego lądowania dla szybowców… zrobi się nam drugi Ursynów, przykre i to bardzo 8(

 • 22 lipca 2014 o godz. 12:24

  Sralnik dla psów za 7 mln zł. Niezłe!

  A może Ci narzekający na politykę ANR niech zrobią ściepę narodową i odkupią od ANR działkę i przeznaczą na wychodek dla psów?

  Albo inny pomysł. Może Ci oburzeni niech wyprowadza się za swoich bloków na Bródnie, a te wyburzymy i zbudujemy nowy wychodek dla psów? Przecież tam też kiedyś były tylko nieużytki!

 • 22 lipca 2014 o godz. 11:07

  Firma która wygra powinna dostać obowiązek modernizacji infrastruktury drogowej. A nowych domów socjalnych czy mieszkań komunalnych Targówek nie potrzebuje, pomoc socjalna i tak pochłania duży procent budżetu. Teraz czas na degradacje Wilanowa czy Bemowa.

 • 22 lipca 2014 o godz. 13:25

  Dziwię się, że dopiero teraz. Już dawno ten teren powinien zostać zagospodarowany, a nie taki kawał pola w środku miasta.

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:06

  Trzeba było wpisać w planie zagospodarowania magiczne literki oznaczające park i zieleń miejską… Pamiętajcie o radnych, którzy tego nie zrobili, przy wyborach. Choć możliwe, że nikt tego nie kupi, bo w znacznie lepiej położonych dzielnicach Warszawy(jak Mokotow) sporo tańsze działki nie mają chętnych, a tutaj jest bliskość cmentarza…

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:16

  Kajko tobie przydałby się korytarz natleniający twój móżdżek!O czym ci chorzy ludzie piszą:@xyz,@Ochyda -„getto”,”słoiki”-dość tego!takie słownictwo świadczy o was że jesteście ZERAMI,po”może”podstawówkach,nie chcę już dłużej czytać takich komentarzy!!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:46

  Obsrane przez kundle,zarośnięte chwastwisko czy nowoczesne,tanie mieszkania dla młodych ludzi?Wybór oczywisty,tylko dlaczego tak długo zwlekali ze sprzedażą tych gruntów?

 • 22 lipca 2014 o godz. 14:54

  Budująca informacja!:-)O ile mi wiadomo,na tyłach tego pola powstaje skwer,tak więc miejsce do odpoczynku dla okolicznych zostanie.

 • 22 lipca 2014 o godz. 15:01

  @Beti- podbijam,popieram
  @Rogozno- tak,jest budowany ładny,duży skwer
  To nie XIX wiek,Warszawa się rozwija i potrzebuje mieszkań dla tych,co chcą związać się z tym miastem na stałe i dla tych,którzy w nim przyszli na świat

 • 22 lipca 2014 o godz. 15:03

  @sdfsdsdfdfs

  Ale po co zmieniać plany, jest prostsze rozwiązanie!

  Teren jest na sprzedaż! Kup go a potem wybuduj za własne pieniądze piękny park, taki jak Ci się marzy. A potem za własne pieniądze go utrzymuj i pielęgnuj! Najprostsze rozwiązania są najlepsze!

 • 22 lipca 2014 o godz. 16:01

  czuje jakas taka pogarde dla ludzi z gett….sloje. napawaja mnie obrzydzeniem-czlowiek przez nich we wlasnym miescie czuje sie obco…

  oczywiscie zartuje- kocham sloiki!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 16:47

  serdeczni ludzie,praca,przedszkola,place zabaw i promenady,fajnie,sprowadzę tutaj całą swoją liczną rodzinę :)
  pozdro dla całej Bychawy i okolic!!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 16:49

  tragedia,betoneria, ch..jowo!!!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 20:04

  Ludzie. Co wy wypisujecie? Te pola PGR to jest dzieciństwo wielu ludzi Targówka i Bródna. Powinno zostać takie jakie jest. A jeżeli już coś tam zrobić to park podobny na park Bródnowski!!!!!!

 • 22 lipca 2014 o godz. 20:37

  Pewnie powstanie taki szajs jak wilno, jechałem tamtędy, małpka, żabka, trzy delik*tasy, kilkanaście bunkro-bloków, kto o zdrowych zmysłach mieszka na takich tworach? Wracajta na pola bo chwastem porastają zamiast handele handele chińszczyzną robić w Warsiawie.

 • 22 lipca 2014 o godz. 19:30

  Ostatnie miejsce gdzie jest trochę przestrzeni, i to znów dla DEVELOPERÓW, podobno sprzedaż mieszkań spadła to po co budować kolejny las bloków???? proponowałabym raczej zagospodarować to jako miejsce odpoczynku ( np jakaś woda + plaża), jeśli już taki pusty plac w oczy kole. Każdy będzie szczęśliwy…

 • 22 lipca 2014 o godz. 22:50

  Ludzie po co sie podniecać platformersi i wszystko co można to i tak sprzedadzą . Kasa jest najwżniesza.

 • 22 lipca 2014 o godz. 21:44

  Tu nie chodzi o to, że w oczy kuje. Nie chodzi również o to co jest mieszkańcom potrzebne tylko o kasę. Jakby powiedział Janusz Wójcik "Kasa misiu, kasa"

 • 23 lipca 2014 o godz. 08:45

  Fabienne przyjechałaś podglądać a twoje czerwone gały z zazdrości świeciły na kilometr.O życiu w takim miejscu możesz sobie jedynie pomarzyć

 • 23 lipca 2014 o godz. 08:23

  Od dłuższego czasu dla tego rejonu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wtedy był dobry czas na protesty przeciwko przeznaczeniu tego terenu pod zabudowę, teraz jest już niestety nieco za późno…

 • 23 lipca 2014 o godz. 14:03

  Nie ograniczajmy się do wychodka dla psów PGR-u!
  Wysiedlić wszystkich mieszkańców Bródna, Zacisza i Targówka mieszkaniowego i zrobić tam ogromny park z jeziorem, sztuczną rzeką, fontannami, wodospadami i wesołym miasteczkiem! A potem kolejne dzielnice! Przeróbmy Warszawę na park ewentualnie skansen! Pokażmy światu, że Polak potrafi!

 • 23 lipca 2014 o godz. 12:14

  Być możne u was w klubie nikt nie potrzebuje mieszkań komunalnych, ale na Targówku nie wspomnę o całej Warszawie jest ich za mało. Myślicie, że prawo do godnego życia mają tylko zamożni obywatele? Zanim napiszecie podobne bzdury radzę zastanówcie się 100 razy. Co do obowiązku modernizacji infrastruktury drogowej – zgoda.

 • 23 lipca 2014 o godz. 14:19

  @OW Sorry, ale skoro miasto może prywatnemu właścicielowi działki(które oddało po zabraniu kilkadziesiąt lat temu) przy np. PKiN (sprawdź sobie w sieci) zakazać budowy bloków bo stwierdzi, że np. tam ma być park, to dlaczego PAŃSTWOWA agencja ma nie mieć zrobionego tego samego. Otóż parki są niezbędne w miastach, np. na Manhatattanie w stanach w pewnym momencie, zgodnie z Twoja linia zabudowano niemalże cała wyspę i skończyło się to tym, że do spaceru miale(a)s tylko cmentarz. Potem wyburzono kamienice pod olbrzymi park. Państwo ta ziemię zajęło bodajże prywatnemu właścicielowi pod POLE UPRAWNE, a nie bloki(takie było planowanie dla dzielnicy i wyznaczono tereny dla osiedla). Po pierwsze jak ktoś chce budować na Targowku to są jeszcze na to działki, a po drugie to jest okolica cmentarza i z racji położenia aż się prosi o budowę parku, biorąc pod uwagę zagęszczenie.

 • 23 lipca 2014 o godz. 14:23

  @Mikołaj Węgier To raczej nie jest do końca prawda. Plan zagospodarowania przestrzennego radni mogą zmienić, nie jest on raczej „raz na całe życie”. Pytanie tylko czy wolą wysłuchać, sądząc po komentarzach i rozmowach woli większości mieszkańców czy interesu potencjalnych znajomych z państwowej agencji.

 • 23 lipca 2014 o godz. 13:07

  Warszawa Społeczna Targówek A co tak się przyczepiłeś do zamożnych, jak ktoś ma pieniądze to kradnie albo dostał? to jest myślenie z początku lat 90. Osobiście uważam, że na Targówku jest wystarczająca ilość mieszkań komunalnych, o czym świadczą samochody pod tymi blokami (droższe od tych na osiedlach na Wilanowie) czy też dewastacja bloków komunalnych. I nie jest prawdą, że jak się da mieszkanie potrzebującemu to on przestanie korzystać z pomocy społecznej, często jest odwrotnie. Zobacz ile budżetu dzielnicy pochłania pomoc społeczna, zobacz ile pieniędzy idzie na walkę z alkoholizmem a pamiętaj o tym że wg. budżetu problem narkotyków nie istnieje w naszej dzielnicy. Podsumowując, pomoc społeczna tak! ale tylko potrzebującym a nie jak ma to miejsce obecnie wg. koneksji.

 • 23 lipca 2014 o godz. 17:01

  Targówek dla Bogatych!

 • 23 lipca 2014 o godz. 17:48

  To dobre miejsce, żeby otworzyć jakiś biznes w lokalu usługowym, np. krematorium.

 • 23 lipca 2014 o godz. 18:05

  Targówek w budowie zasługuje na więcej!

 • 23 lipca 2014 o godz. 19:52

  TAAAK!! KOLEJNE BLOKI!! KOLEJE LIDLE ŻABKI MAŁPKI!! KOLEJNE SAMOCHODY (BRAK PARKINGÓW) !!! JESZCZE WIĘCEJ, WIĘCEJ!!!! TEGO CHcieliscie to macie

 • 24 lipca 2014 o godz. 08:53

  Klub Republikański Warszawa Targówek NIe wydaje mi się żebym "przyczepił" się do osób zamożnych i nie przypominam sobie żebym wyrażał opinię iż ludzie dobrze sytuowani albo kradną albo otrzymują majątki za darmo. Tym bardziej że sam nie należę do osób biednych. Jednak jest jeszcze coś co nazywamy empatią a to dotyczy wszystkich niezależnie od posiadanego majątku – albo jest albo jej nie ma. Tyle wstępem.
  Jeżeli uważasz, że na Targówku jest wystarczająca ilość mieszkań komunalnych to może napiszesz ile jest w Dzielnicy mieszkań komunalnych, a ile osób tych mieszkań potrzebuje? Bezdyskusyjną sprawą jest, że pomoc społeczna musi funkcjonować, a pieniędzy na te cele nigdy nie jest NIESTETY za dużo.

 • 24 lipca 2014 o godz. 11:35

  Warszawa Społeczna Targówek Taką retorykę można uprawiać w nieskończoność jak to ma miejsce od bardzo dawna i nadal jesteśmy w tym samym miejscu. Proponuje odwrócić pytanie,Ty mi powiedz ile jest potrzebujących? chcesz pomagać a nie wiesz ile to kosztuje? Wiadomo najłatwiej wydaje się czyjeś pieniądze. Przed wyborami wszystko jest możliwe tylko podatek za użytkowanie wieczyste wzrasta 1000% albo likwidują linie autobusowe i wzrasta liczba potrzebujących. Nikt tu nie mówi o zaprzestaniu pomocy ale o jej racjonalizacji i o pomocy w wyjściu z biedy. Czyli edukacja, wsparcie walki z alkoholizmem, rozwijanie pasji, pomoc w znalezieniu się na rynku pracy ect. Trzeba dać narzędzia do wyjścia z biedy a nie utwierdzać w biedzie.

  PS. Z pomocy społecznej korzysta około 10k mieszkańców. Chciałbym aby Targówek przestał kandydować do miana "13 dzielnicy".

 • 24 lipca 2014 o godz. 15:32

  Wynajmijcie sobie salkę i tam sobie dyskutujcie

 • 24 lipca 2014 o godz. 16:46

  no nareszcie,budować,budować,budować!!!

 • 24 lipca 2014 o godz. 18:44

  Warszawo Stołeczna Tarówek. Proponuje aby sciągnąc tu nierobów i menelików z innych dzielnic i aby cały budżet targówka pchać właśnie w nich. Przez tych nierobów i pijaczków ta dzielnica tak własnie wygląda a budownictwo socjalne czyli dla mnie baraki powinno sie umiesczac poza miastem.

 • 25 lipca 2014 o godz. 13:08

  To trzeba ruszyć dupę i do roboty a nie domów socjalnych dla patologii się zachciało. Dlaczego inni maja mieć za darmo mieszkanie podczas gdy ja musiałem kilka lat zapierniczać na swoje!

 • 12 października 2014 o godz. 20:04

  Problem z domami socjalnymi jest taki, ze nikt ich nie chce kolo siebie, bo szybko zamieniają się w slumsy. Ludzie mało dbają, dużo alkoholu i inne problemy. Jak zbudujesz kilka takich bloków koło siebie to najzwyczajniej w świecie masz straszne zagęszczenie tego typu osób i tworzysz sobie jeszcze więcej problemów (i wszystkim mieszkańcom dookoła).

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 09:40

  Jak tak można. Są już mieszkańcy. Trzeba trochę o nich zadbać. Trzeba do tego chęci. Nie. Najlepiej zrobić blokowisko. A może by zainwestować w park wodny, aleje fontann itp.

 • 9 marca 2017 o godz. 23:00

  Nie widzę problemu jeśli komuś przeszkadza zabudowa to zawsze może się wyprowadzić do lasu, a tych nienawidzących nowych osiedli pytam skąd macie swoje mieszkanie? Podejrzewam że żebraliście o darmowe socjalne a teraz plujecie na ludzi ktorzy ciężko pracują na swoje płacąc przy tym podatki na taką patologię jak wy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.