Będzie kolejny skwer – tym razem dla sportowców i dzieci | | targowek.info

Będzie kolejny skwer – tym razem dla sportowców i dzieci

Skwerowe imperium Targówka będzie jeszcze większe! W 2015 r. powstanie na nim boisko, urządzenia dla street workoutu oraz osłonięty przed słońcem i deszczem dziecięcy plac zabaw.

Mamy już w naszej dzielnicy nowiutki skwer z fontanną im. Grzegorza Ciechowskiego, skwer z kotwicą i kurhanem oraz ekologiczny z ulem, a za parę miesięcy zakończy się budowa skweru rekreacyjnego z oczkiem wodnym i siłownią. Ale to nie koniec!

Władze z Targówka właśnie ogłosiły plany budowy kolejnego skweru nad Kanałem Zaciszańskim. Zbudowany zostanie już w 2015 roku między kanałkiem, a ulicą Uroczysko (niedaleko Blokowej) na Zaciszu.

Na razie istnieje tylko projekt koncepcyjny skweru. Uwzględnia on budowę nowego boiska (w miejscu istniejącego) do piłki nożnej, które da się szybko podzielić na dwa mniejsze boiska do koszykówki.

Obok stanie siłownia typu street workout dla dorosłych – co ciekawe, będzie ona całorocznie osłonięta „namiotowym” dachem, umożliwiając ćwiczenia także podczas deszczu i upałów.

Podobne membranowe osłony ochronią też sąsiednią piaskownicę dla dzieci. Prócz piaskownicy młodsze dzieci dostaną huśtawki i inne zabawki, a starsze dzieci karuzelę i konstrukcję z elementami do wspinaczki.

Na obu placach zabaw przewidziano nawierzchnię syntetyczną, a w rejonie siłowni mineralną. Część terenu wydzielona została na zieleń wraz z ławeczkami do siedzenia.

skwer-uroczysko-zacisze-targowek
Szkic koncepcyjny skweru przy ul. Uroczysko / mat. UD

 

Tyle co do koncepcji. Obecnie opracowywana jest szczegółowy projekt. Budowa skweru została zaplanowana w środkach budżetowych na 2015 rok.

Nam się podoba. A wam?

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Będzie kolejny skwer – tym razem dla sportowców i dzieci

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 13:38

  Super. Bardzo dobrze, że Kanał Zaciszański też się rozwija. Liczymy, że coś się zacznie dziać także wzdłuż kanałku po drugiej stronie Radzymińskiej.

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 13:50

  Nie moge sie doczekać kiedy bedzie to boisko :)

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 15:55

  Z jednej strony się cieszę, ze tyle inwestycji nieopodal ale z drugiej strony jako mieszkaniec Targówka Mieszkaniowego czuje się dziwnie…Co z moim osiedlem? Co z zapuszczonym Skwerem Wiecha…itd…itp?

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 16:09

  „tym razem dla sportowców i dzieci” Wszystko w tej dzielnicy jest dla dzieci. Jesteś bezdzietny albo przynajmniej nie chcesz słuchać ich wrzasków, lepiej nie wychodź z domu.

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 16:24

  MIREK „Co z moim osiedlem? Co z zapuszczonym Skwerem Wiecha…itd…itp?”

  Skwer Wiecha jak był nowy to też był piękny. Za kilka lat skwerki i dróżki wzdłuż kanałku podzielą los Skweru Wiecha. Skończy się kasa z dotacji skończy się i urok skwerków :-(

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 17:05

  Hmm lyzka dziegciu jest to, ze zamiast bawic sie w polsrodki, mozna byloby otworzyc chocby hale sportowa, tak jak to robia na Bemowie. Skoro szkoly sa panstwowe…

  Oby sie tak nie stalo, ale sadzac po stanie boisk, to nawet to zadaszenie moze nie wytrzymac dzialan k*.

  Nawet postawienie straznikow moze nic nie dac, bo oni lubia spac(vide tecza), co gorsza nawet nie na zmiane.

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 17:36

  Zamiast się dozbrajać,szkolić męskie pierdoły po bezsensownych studiach,to ty Polsko marnujesz pieniądze topiąc je w skwerkach,huśtawkach,jeziorach,w nikomu niepotrzebnych akcjach społecznych,topisz w opłacaniu 25 radnych w mojej dzielnicy,w armii urzędników od parzenia kawy i tak dalej,i tak dalej.Kochana Polsko,kiedy przyjdzie do walki o ciebie,będę długo się zastanawiał,czy sięgnąć za broń…

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 17:44

  do Luis Marines-Małolepszy: Solider? :) Cmok!

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 20:07

  A kiedy pętla autobusowa w tym miejscu ?

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 20:13

  Chciałabym podziękować władzom Targówka za zajęcie się tym opuszczonym miejscem.Brawo,na prawdę i dziękuję w imieniu swoim i moich dzieci :-)

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 20:17

  nie mam pytań,mi się podoba a pomysł z dachem „gites”

 • 8 sierpnia 2014 o godz. 20:32

  Wykorzystają teren, gdzie od lat mieści się odgrodzony nielegalnie parking mieszkańców osiedla?

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 00:46

  Luis Ty naprawde sadzisz, ze Polska bylaby w stanie wygrac z sasiadami w rodzaju RFN albo FR przy uzyciu konwen. :-)?

  @GH jesli to teren miejski to parking powinien byc dostepny dla kazdego kto chce zaparkowac, choc pewnie wzorowali sie na urzednikach ratusza, ktorzy kasuja miejsca parkingowe choc swoje na publicznym terenie maja :-)

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 06:56

  Jeśli to z pieniędzy na rewitalizację kanałku to mieszkańcy po drugiej stronie Radzymińskiej będą mieli mocny argument żeby zmienić tak rządzącą ekipę…

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 09:34

  SSSSUUUUUPPPPEEEERRRR!!!!! :)

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 10:47

  A obok skwerku na pustym trawniku, tam gdzie planowano dla wszystkich pętlę, staną oczywiście bloczki albo trzy 20-metrowe punktowce. I lidl.

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 11:34

  To oczywiste,iż wraz z pomysłem przeniesienia pętli 512 na skrzyżowanie Gilarskiej z Wincentego upadły wcześniejsze plany wybudowania pętli w okolicach Blokowej.Przewidywane miejsce postanowiono zagospodarować inaczej. Jeśli uwzględnimy ostatnie decyzje ratusza dotyczące dalszych planów rozbudowy Metra, to nie liczmy na jakąkolwiek rozbudowę komunikacji miejskiej na Zaciszu.

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 11:42

  Panie Mirku, dzialamy takze w sprawie Parku Wiecha. Podjete dwa lata temu przez burmistrza Mikolajewskiego rozmowy z miastem doprowadzily do tego, ze obok wczesniej przyznanych dodatkowych pieniedzy na rewitalizacje kanalku, zostalismy objeci kolejnym programem rewitalizacji. Duze pieniadze, jakie od przyszlego roku trafia na czesc dawnej Pragi, w tym na Targowek Mieszkaniowy, zostana wykorzystane takze na przemiane Parku Wiecha.

  pozdrawiam

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 11:44

  hahahaha kolejny gniot :) buduje bo trzeba wydać kase. a obwodnicy Targówka dalej nie remontują ale skwerki dla słoików BĘDĄ!

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 10:34

  a kiedy skwer im. Grzegorza Ciechowskiego zostanie połączony ze ścieżką wzdłuż kanałku ?

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 11:11

  Super pomysł, tylko warto zapytać burmistrza co z pętlą autobusową która jest ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego z 2002 r.- mniej więcej w miejscu legendy na przedstawionym planie.
  Nie wyobrażam sobie aby obok zaplanowanego skweru miała powstać pętla autobusowa…to byłby chyba żart…

 • 9 sierpnia 2014 o godz. 20:31

  Panie Krzysku: byloby pieknie. Potrzebne jednak są duże zmiany. Wzorcem dla mnie jest rewitalizacja Ogrodu Krasińskich…pozdra
  wiam.

 • 10 sierpnia 2014 o godz. 09:56

  Chorzy ludzie. Mają obok skwerków korkujące się ruchliwe ulice, spaliny, siłownie przy ulicach, a piszą że to żart, jeżeli miałby stawać obok raz na 20 minut autobus. Żartem jest wasze poświęcone kredytowi życie, tułactwo, udawanie warszawiaków, tyranie na potomstwo, które i tak wyjedzie i was zostawi na pastwę losu.

 • 10 sierpnia 2014 o godz. 12:13

  John Black a tobie pewnie bank odmówił kredytu :),albo w ogóle nie pracujesz więc tym bardziej nie masz co nawet zbliżać się do budynku z napisem bank :)he,he,he.Uważasz się za warszawiaka?To zajrzyj w metrykę rodziców :)z którymi tak wygodnie żyjesz? :)A tak na koniec to lepiej sam wybierz się do lekarza,bo zdradzasz wyraźnie objawy choroby.Ale żeby cię nie obrażać,niech lepiej lekarz ci sam o niej opowie :)

 • 10 sierpnia 2014 o godz. 12:14

  aha,no i podpisuje się pod skwerkiem obiema rączkami :) + Tobiaszek :)

 • 10 sierpnia 2014 o godz. 18:20

  W koncu plac do streetworkout’u w naszej dzieonicy!

 • 11 sierpnia 2014 o godz. 11:01

  Kanał Zaciszański ??? ściek a nie kanał. Czemu nic nie budują po drugiej stronie Radzymińskiej ???? co tam ludzie nie mieszkają ???? puścili autobus 740 który wozi powietrze ew. kilku emerytów na „ich” całoroczne działki i to jest OK ???? A co z bazarkiem na Trockiej ????

 • 11 sierpnia 2014 o godz. 09:44

  to boisko jest od lat, ziemne , jedyne gdzie dzieciaki moga grac – na calym Zaciszu

 • 11 sierpnia 2014 o godz. 09:46

  fatalne wiadomosci dla mieszkancow SBM Technika, dla mieszkancow ul. Uroczysko – nikomu nie potrzebna silownia terenowa, zielony , bezpieczny, ogrodziny i zadrzewiony placyk zabaw dla mlodszych dzieci zlikwidowany i zamieniony na parking a w zamian tego praktycznie pozbawiony drzew plac zabaw z sztuczna nawierzchnia od ktorej juz sie odchodzi ale widac wiatry nowych rozwiazan nie powialy na Targowek, deal z zarzadem Spoldzielni ktora w ten sposob ratuje dupsko przed konsekwencjami wczesniejszych przekretow zarzadu SBM Technika (budowa parkingu czesciowo na terenie gminy, heheheh) i wydawanie pieniedzy na zbedne w tym rejonie silownie terenowe (zaiste przyciagajace tylko tzw element z Brodna) i fatalnie zaprojektowane , wcisniete w kat plastikpwe place zabaw…finansowy przekret ale ty gawiedzi ciesz sie ciesz

 • 12 sierpnia 2014 o godz. 07:50

  Mam nadzieję, ze wybory samorządowe będą okazją do dyskusji w tym temacie. O ile rozumiem ideę przebudowy boiska i dodania sprzętów rekreacyjnych, o tyle sprzeciwiam się dewastacji obecnego placu zabaw oraz zastąpienie nawierzchni ziemnej nawierzchnią sztuczną. To będzie klasyczna patelnia promieniująca gorącem w upalne dni.
  Do tego jak znam życie, gmina postawi sprzęty i o nich zapomni. Jak zostaną zdewastowane to będą odstraszać. 'Element' z Bródna już kiedyś urządzał sobie tam imprezy, grożono pobiciami mieszkańcom i jedynie fakt, iż jest to teren zamknięty dawał nam szanse na interwencje agencji ochrony bo Straż Miejska reagowała jak pod Tęczą, a Policja bawiła się z wandalami w berka ganiając się między blokami – bezskutecznie.

 • 13 sierpnia 2014 o godz. 11:58

  Wg. mnie to te skwerki to jakaś pomyłka. Skwer Wiecha dogorywa a oni nowe stawiają. Widać nie ma pomysłu na Targówek mieszkaniowy.

 • 14 sierpnia 2014 o godz. 12:31

  Dołączam do osób, które ubolewają nad tym, że budowane są nowe skwerki a o wcześniejszych się zapomina. Skwer Wiecha popada w coraz większą ruinę. Za dwa lata to nie będzie tam już co rewitalizować i za pewne ktoś w padnie na pomysł, że pomiędzy dwoma stacjami metra bardziej przyda się bardziej kilka nowych bloków niż brudny, zapuszczony skwer.

 • 19 sierpnia 2014 o godz. 09:08

  Cieszą mnie inwestycje w obiekty użyteczności publicznej ale ten projekt jest chyba za blisko parku Brudnowskiego, przy Krasiczyńskiej jest boisko. Jest sporo minusów ale nie będę się pastwić – lepszy rydz niż nic

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 14:51

  a mnie ciekawi czy w planach jest również instalacja monitoringu przedmiotowych placów zabaw, który zapewne mógłby ograniczyć prawdopodobieństwo korzystania z nich w sposób niezgodny z przeznaczeniem lub uprzykrzający życie mieszkańcom najbliższych nieruchomości. Mam na myśli monitoring skutecznie nadzorowany przez Straż Miejską i Policję. W innym wypadku grozi to budową wylęgarni chuliganów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.