Burmistrz Targówka pisze w sprawie „Ropucha”

158
Share

Nasz artykuł o tym, co się dzieje wokół sklepów z alkoholem przy ul. Mokrej, wywołał wielkie zainteresowanie nie tylko na stronie targowek.info. Napisał do nas w tej sprawie nawet burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski.

Trzy sklepy z alkoholem w jednym małym bloczku przy Mokrej / fot. targowek.info

Trzy sklepy z alkoholem w jednym małym bloczku przy Mokrej / fot. targowek.info

O tym jak uciążliwy jest – z pozoru drobny – problem „nieusuwalnych” pijaczków, którzy dniami i nocami uprzykrzają życie sąsiadom sklepów monopolowych na Targówku Mieszkaniowym, najlepiej świadczy fakt, że nasz artykuł na ten temat w ciągu kilku dni stał się najczęściej komentowanym tekstem w prawie 3-letniej historii strony targowek.info.

Artykułem zainteresował się także sam burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski, który – bez żadnej prośby z naszej strony – przysłał do naszej redakcji pismo opisujące, jak ta sytuacja wygląda z pozycji urzędu dzielnicy.

Poniżej cytujemy obszerne fragmenty pisma pana burmistrza. Ocenę, czy urzędnicy i służby porządkowe naprawdę robią wszystko co w ich mocy, pozostawiamy czytelnikom.

 

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do artykułu umieszczonego na Państwa stronie internetowej dot. uciążliwości sklepów ze sprzedażą napojów alkoholowych usytuowanych przy ul. Mokrej 33 w Warszawie, w tym sklepu monopolowego całodobowego „Ropuch”, informuję, że problem jest znany władzom dzielnicy.

Urząd Dzielnicy Targówek wielokrotnie zwracał się z prośbą do Policji i Straży Miejskiej o kontrolę ww. placówek pod kątem przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Służby porządkowe potwierdzały, że w rejonie ulicy Mokrej 33 były przeprowadzane interwencje w związku z zakłócaniem porządku publicznego, w tym spożywaniem napojów alkoholowych w okolicy sklepu monopolowego „Ropuch”, ale nie stwierdziły związku przyczynowego pomiędzy zakłócaniem porządku publicznego a sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt (…).

Jednocześnie zapewniam, że sygnały o zakłócaniu spokoju i porządku publicznego kierowane od mieszkańców są wnikliwie analizowane. W przypadku otrzymania dowodów od organów porządkowych (Straży Miejskiej i Policji), które będą świadczyły o zaistnieniu ustawowych przesłanek do cofnięcia zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, niezwłocznie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Z poważaniem
Grzegorz Zawistowski

 

Przeczytaj pierwszy artykuł na ten temat na targowek.info:
Uciążliwy nocny sklep. Co robić w takiej sytuacji?

158
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx