Dziś początek III ligi. GKP jednak gra! | | targowek.info

Dziś początek III ligi. GKP jednak gra!

Wcale nie było to takie pewne, ale dziś piłkarze GKP Targówek rozpoczynają batalię o mistrzostwo III ligi. Gramy z byłym mistrzem Polski, choć nikt tego meczu nie zobaczy.

fot. miejscy.pl
GKP w akcji /fot. miejscy.pl

O kłopotach finansowych, prawnych i z przyznaniem licencji na grę GKP Targówek pisaliśmy już tyle razy, że dzisiaj nie będziemy do tego wracać. Kto chce odświeżyć sobie pamięć, wszystkie nasze teksty o klubie z ulicy Kołowej znajdzie tutaj.

Dziś skupiamy się na początku nowego sezonu III ligi. Pozostałe drużyny stoczyły swoje spotkania wczoraj w sobotę, lecz GKP pierwszy mecz rozgrywa dopiero w niedzielę od godz. 18. Gramy w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em – niestety bez udziału publiczności, bo nad ŁKS wisi jeszcze kara z poprzedniego sezonu za rzucanie przez kibiców rac na boisko.

GKP, w porównaniu do poprzedniego sezonu, pojawi się w zupełnie odmienionym składzie. Podczas letniej przerwy odeszło aż 11 zawodników. Doszło pięciu nowych. Zmienił się także trener – od kilku tygodni zespołem z Targówka kieruje znów Sergiusz Wiechowski, były gracz m.in. Legii Warszawa i Pogoni Szczecin, który przed paru laty już trenował piłkarzy GKP, i to ze sporymi sukcesami.

Niedawno wywiad z Sergiuszem Wiechowskim przeprowadziła Polska Telewizja Sportowa. Nowy trener Targówka mówi m.in. że w tym roku liga będzie będzie bardzo ciężka, choć także bardzo ciekawa. Przyznaje również, że klub jest w ciężkiej sytuacji – ale na szczęście nie beznadziejnej. Cały wywiad jest tutaj:

 

 

Nasz dzisiejszy przeciwnik, ŁKS, w przeszłości dwukrotnie był mistrzem Polski (w 1958 i 1998 r.). Teraz jednak w III lidze jest beniaminkiem, gdyż w wyniku wielkich problemów finansowych rok temu wylądował w IV lidze i dopiero rozpoczyna mozolny powrót na szczyty polskiego futbolu.

Dokładnie tak samo, jak następny rywal GKP – Polonia Warszawa. Mecz ze słynną Polonią odbędzie się za tydzień na ul. Kołowej już z udziałem publiczności. Szykuje się komplet widzów i wielkie emocje. Oby tylko sportowe.

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Dziś początek III ligi. GKP jednak gra!

  • 10 sierpnia 2014 o godz. 11:44

    Moze to nie ta dyscyplina, ale jesli lubicie akurat ta, ok. Jednak troche przesadzacie z tym, ze nikt danego meczu nie moze zobaczyc – odrobine inwencji.

    Pewnie to nie bedzie 3D i 8K, ale zawsze jeden z Was moze na upartego nawet komorka krecic, albo pierwszym lepszym aparatem, a potem wrzucic do sieci lub nawet zrobic live – jest sporo serwisow. Oczywiscie jakosc bedzie jaka bedzie, ale lepszy rydz niz nic etc.

  • 10 sierpnia 2014 o godz. 20:17

    z ŁKS-em było 1-1. Za tydzień derby z Polonią!!! Duma Prawej Strony da radę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.