Dziś początek III ligi. GKP jednak gra!

2
Share

Wcale nie było to takie pewne, ale dziś piłkarze GKP Targówek rozpoczynają batalię o mistrzostwo III ligi. Gramy z byłym mistrzem Polski, choć nikt tego meczu nie zobaczy.

fot. miejscy.pl

GKP w akcji /fot. miejscy.pl

O kłopotach finansowych, prawnych i z przyznaniem licencji na grę GKP Targówek pisaliśmy już tyle razy, że dzisiaj nie będziemy do tego wracać. Kto chce odświeżyć sobie pamięć, wszystkie nasze teksty o klubie z ulicy Kołowej znajdzie tutaj.

Dziś skupiamy się na początku nowego sezonu III ligi. Pozostałe drużyny stoczyły swoje spotkania wczoraj w sobotę, lecz GKP pierwszy mecz rozgrywa dopiero w niedzielę od godz. 18. Gramy w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em – niestety bez udziału publiczności, bo nad ŁKS wisi jeszcze kara z poprzedniego sezonu za rzucanie przez kibiców rac na boisko.

GKP, w porównaniu do poprzedniego sezonu, pojawi się w zupełnie odmienionym składzie. Podczas letniej przerwy odeszło aż 11 zawodników. Doszło pięciu nowych. Zmienił się także trener – od kilku tygodni zespołem z Targówka kieruje znów Sergiusz Wiechowski, były gracz m.in. Legii Warszawa i Pogoni Szczecin, który przed paru laty już trenował piłkarzy GKP, i to ze sporymi sukcesami.

Niedawno wywiad z Sergiuszem Wiechowskim przeprowadziła Polska Telewizja Sportowa. Nowy trener Targówka mówi m.in. że w tym roku liga będzie będzie bardzo ciężka, choć także bardzo ciekawa. Przyznaje również, że klub jest w ciężkiej sytuacji – ale na szczęście nie beznadziejnej. Cały wywiad jest tutaj:

 

 

Nasz dzisiejszy przeciwnik, ŁKS, w przeszłości dwukrotnie był mistrzem Polski (w 1958 i 1998 r.). Teraz jednak w III lidze jest beniaminkiem, gdyż w wyniku wielkich problemów finansowych rok temu wylądował w IV lidze i dopiero rozpoczyna mozolny powrót na szczyty polskiego futbolu.

Dokładnie tak samo, jak następny rywal GKP – Polonia Warszawa. Mecz ze słynną Polonią odbędzie się za tydzień na ul. Kołowej już z udziałem publiczności. Szykuje się komplet widzów i wielkie emocje. Oby tylko sportowe.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx