Godzina W – 70 sekund wstydu dla Targówka?

40
Share

Dwa filmy i dwa punkty widzenia z Godziny W na Targówku. A wy gdzie spędziliście ten moment?

 

Wczoraj wieczorem bardzo gorzki wpis na YouTube zamieścił internauta baniaque. To on rok temu namawiał na forum do wspólnego obchodzenia rocznicy wybuchu Powstania na Targówku. I wczoraj, tak jak obiecał, poszedł pod ratusz. Zamieścił film z takim opisem:

W zeszłym roku udaliśmy się z synem pod Urząd Dzielnicy Warszawa – Targówek aby oddać hołd Powstańcom. Oprócz nas przyszło kilka osób, dokładnie trzy. W tym roku jeszcze gorzej – oprócz nas były tylko osoby czekające na autobus.
Na zeszłoroczny apel o zorganizowanie się odpowiedziało dokładnie zero osób. Taki to smutny obraz miejsca w którym się wychowałem. Kiedyś ludzie robili wiele rzeczy razem, stanowili wspólnotę. Teraz siedzą zamknięci w czterech ścianach, wszyscy są sobie obcy.
Dla mnie to naprawdę 70 sekund wstydu dla naszej dzielnicy.

 

 

Mocne słowa. Czy jednak naprawdę jest tak źle? Nam wydaje się, że po prostu wiele osób z Targówka jeździ na ten szczególny moment do Śródmieścia. W tłumie pod Rotundą, pod Małym Powstańcem czy na Powązkach z pewnością jest niejeden mieszkaniec naszej dzielnicy.

Nie do końca prawdą jest też, że nie obchodzimy rocznicy lokalnie! Kolejny internauta, Shimeckx79, też poszedł na Kondratowicza, ale kilkaset metrów dalej, na skrzyżowanie przy kościele św. Władysława. I tam wyglądało to zupełnie inaczej. Przyszli młodzi ludzie z racami, auta stanęły, a w kościele biły dzwony:

 

Może po prostu plac pod ratuszem nie jest najważniejszym miejscem dla mieszkańców naszej dzielnicy? Co o tym sądzicie?

40
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx