Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła Targówek | | targowek.info

Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła Targówek

Pani prezydent Warszawy dociera do naszej prawobrzeżnej dzielnicy średnio raz na rok – więc każdą jej wizytę czujemy się w obowiązku skrupulatnie odnotować.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz była w naszej okolicy we wtorek, ale nikt o tym wcześniej publicznie nie informował, więc i my nie mogliśmy nic zapowiedzieć na naszej stronie. Całą wiedzę o gospodarskiej wizycie możemy czerpać tylko z udostępnionego wczoraj oficjalnego komunikatu urzędu dzielnicy Targówek:

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła we wtorkowe popołudnie kilka rodzin na warszawskim Targówku. Mieszkańcy dzielnicy przyjęli gości bardzo ciepło i serdecznie. Spotkania odbywały się w rodzinnej atmosferze.

Jak się dowiadujemy, tematem rozmów pani prezydent z mieszkańcami były m.in. sprawy związane z opłatami za wywóz odpadów, komunikacja (w tym metro i budowa mostu Krasińskiego), rozbudowa placówek oświatowych oraz budowa miejsc rekreacji. Ale nie tylko.

Podczas spotkania przy ulicy Chałupniczej poruszony został problem zagospodarowania rejonu Targówka Fabrycznego.

– czytamy dalej w urzędowym komunikacie.

Niestety, nie zostało w nim wyjaśnione, co mieszkańcy Chałupniczej na Zaciszu (małej uliczki położonej tuż przy Radzymińskiej) mają wspólnego z odległym o kilka ładnych kilometrów Targówkiem Fabrycznym…

W uzupełnieniu oficjalnej informacji urząd dzielnicy pokazał za to kilka zdjęć z wtorkowej wizyty:

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz i burmistrz Grzegorz Zawistowski przed blokiem na Bródnie / fot. Urząd Dzielnicy Targówek
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i burmistrz Grzegorz Zawistowski (z prawej) przed blokiem na Bródnie / fot. Urząd Dzielnicy Targówek
fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

fot. Urząd Dzielnicy Targówek
fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

Oczywiście cieszymy się, że prezydent przyjeżdża do naszej dzielnicy chociaż raz w roku. Choć trochę szkoda, że przy okazji wizyt na willowym Zaciszu i w nowych blokach na Bródnie, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zajrzała także np. na ul. Złotopolską, gdzie w komunalnym domu co tydzień wylewa szambo i rozłazi się milion robali, albo na ul. Mokrą, gdzie pod sklepem z dzielnicową koncesją na sprzedaż alkoholu nieustannie imprezują pijaczkowie.

Może następnym razem…

PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła Targówek

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 12:59

  Przedwyborcza ustawka…specjaliści od PR z Ratusza dopiero wymyślają to,co powiedzieli mieszkańcy ulicy Chałupniczej.Pierwsza wersja ich ‚wypowiedzi’ została odrzucona,bo zawierała zbyt mało wazeliny.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 14:46

  „co mieszkańcy Chałupniczej na Zaciszu (małej uliczki położonej tuż przy Radzymińskiej) mają wspólnego z odległym o kilka ładnych kilometrów Targówkiem Fabrycznym…”

  Targówek Fabryczny leży w odległości kilku ładnych kilometrów od Chałupniczej??? Ah Ci „redaktorzy”. Śmiem twierdzić, że to max 1-1.5 km w lini prostej. Z drugiej strony Wszechświat podobno stale się rozszerza. To i Warszawa pewnie też?

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:09

  OW, aż wziąłem linijkę w Google Earth do ręki. Wg satelitarnych zdjęć z ulicy Chałupniczej jest 1,5 kilometra do ‚twojego’ (jak sądzę z nicka) Osiedla Wilno na Elsnerowie. Targówek Fabryczny wg obszarów MSI zaczyna się jeszcze 1 kilometr dalej, czyli łącznie 2,5 km od punktu ‚Ch’.

  No, chyba że twój wszechświat tak się zwęził, że Osiedle Wilno jest już częścią Tgk Fabrycznego

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:21

  Pani Prezydent bardzo lubi spotkania z mieszkańcami,a jeszcze bardziej te owocne,kiedy może wsłuchać się w potrzeby takiej zwykłej rodziny z Targówka.Mam nadzieję,że takie wizyty wkrótce staną się normalną,codzienną praktyką i jeszcze więcej rodzin będzie mogło ugościć Panią Hannę.To bardzo sympatyczna kobietka :-)

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:27

  Wszystko tak trochę po cichu się odbyło.W jaki sposób można zapisać się na następną wizytę gospodarską Pani Prezydent?Wie ktoś może?Bylibyśmy zaszczyceni,gdyby to nasze domostwo wybrała na następną swoją wizytę.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:41

  troche zawiało roboczymi wizytami za PRLu.. czysta ustawka przedwyborcza…

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:49

  Wierzę w to,że OW zostanie po wyborach przyłączone do Rembertowa albo do Ząbek,bo historycznie z Targówkiem Przemysłowym ma ono tyle wspólnego,co Kraków z Parzęcicami.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 15:51

  Fajnie,że Pani Hania nas odwiedziła,zapraszamy częściej!

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 16:11

  Zapraszamy częściej. Prywatnym samochodem w godzinach szczytu. Wówczas nie zadawałaby głupich pytań o potrzebę budowy nowego mostu…

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 16:15

  Do redakcji: Mieszkańcy Chałupniczej z Targówkiem Fabrycznym mają tyle wspólnego, że to jedna dzielnica i zwracali uwagę na wszystkie, znane im bolączki. Podczas rozmowy poruszane były tematy Całej dzielnicy, w tym opcje rozruszania tej części czyli Targ. Fabrycznego, budowa Mostu Krasińskiego, trasy Świętokrzyskiej, obwodnicy czy dojścia do stacji Zacisze-Wilno od strony Zacisza.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 16:16

  i oczywiście Łodygowej

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 17:38

  Ciekawe gdzie zaparkowali i czy mieli pozwolenia na fotografowanie. Bo ten „chodnik” wyzej nalezy bodajze do prywatnego budynku. Natomiast parking podziemny w tym mini centrum handlowym jest tylko dla klientow i obok odwiedzajac chocby Park Brodnowski mialaby problem z zaparkowaniem, bo sami oslupkowali dzielnice…

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 17:42

  W sumie, choc chyba prawie kazdy chyba polityk robi show w tym miescie to zabawne jest to, ze na wizyte ktora miala dobrze wypasc na zdjeciach wybrali budynki, ktore bodajze nawet nie powstaly dzieki jej kadencji.

  Zdjecia na tle opustoszalego Zerania FSO, trasy w remoncie, czy przystankow gdzie juz dawno nie ma naklejek po skasowanych liniach autobusowych tak dobrze by nie wygladaly…

  Chyba, ze zamierza dotrzymac slowa(lepiej pozniej niz wcale) i w poblizu rzeczywiscie powstanie stacja metra.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 18:04

  Anna, Tomek, darujcie sobie, wchodzenie bez wazeliny jest niezdrowe.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 18:14

  PO=paragrafy:a twój kaczorek nie przyjedzie tutaj nawet,bo ma gdzieś Targówek i jego problemy

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 18:37

  Czy można skądś uzyskać informację,które dokładnie rodziny miały przyjemność gościć Panią Hannę? Czy ktoś np: z os.Wyspowa również doświadczył tego ogromnego szczęścia i czy mógłby się z nami,czytelnikami odrobinę nim podzielić?

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 18:44

  @google głupcze

  Bo użycie linijki bez posiadania elementarnej wiedzy o podziale miasta kończy się wypisywaniem takich głupot jak Ty.

  Miłośniku Google sprawdź dokładnie gdzie zaczyna się Targówek Fabryczny. Bo zaczyna się na przejeździe kolejowym z Bukowiecką (Wszystko co na zachód od Bukowieckiej i południe od torów to Fabryczny). W linii prostej to dokładnie 1 km.

  Ale nawet przyjmijmy, że Febryczny to zaczyna się od ronda przy Ziemowita (Choć to już właściwie sam środek Fabrycznego). W linii prostej to niecałe 2 km. Jeśli to według Ciebie jest „kilka ładnych kilometrów”, to już mnie nie dziwi dlaczego tak wielu gimnazjalistów ma problemy ze zdaniem egzaminu z matematyki.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 19:32

  Szkoda, że do mnie nie przyszła, to by zobaczyła jak się żyje na Targówku.

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 20:16

  Bedzie frezowanie Sw Wincentego!!!!! Tydzień po wyborach……..

 • 21 sierpnia 2014 o godz. 20:55

  A co nas obchodzi Targówek Fabryczny ze spalarnią, z os. Wilno, złomowniami i innymi szroto – wysypiskami śmieci? Patrząc po liczbie mieszkańców to margines Targówka. Problemy Bródna, Zacisza, Targówka mieszkaniowego są najistotniejsze.

 • 22 sierpnia 2014 o godz. 07:31

  Szkoda że okolicy Ropucha nie odwiedziła… Tam właśnie podlegli jej miejscy włodarze przedłużyli zezwolenie na sprzedaż alkoholu na kolejne 10 lat, nie uwzględniając problemów moeszkańców, jakie występują w tym miejscu w związku z napitą żulerią, która codziennie pod oknami budynków Mokra 33 i Gajkowicza 11,13,15,17 załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Zapraszamy Panią Prezydent, zapraszamy na spotkanie z problemem, a nie tam jakieś „gierkowskie” wizytacje…

 • 22 sierpnia 2014 o godz. 11:10

  Seba- oleju do głowy ci trzeba!

 • 22 sierpnia 2014 o godz. 15:57

  do Zbych-jesteś tak infantylny aż mi ciebie żal

 • 22 sierpnia 2014 o godz. 23:57

  Frezowanie ? Po cóż frezowac coś co trzeba poszerzyć? Ciekawe czy wladza widziala potok na Rembielinskiej – potok po remoncie ulicy .

 • 23 sierpnia 2014 o godz. 17:13

  DEF oświadczam ci, że na Targówku Fabrycznym oprócz patologii mieszkają też normalnie ludzie, którzy z pokolenia na pokolenie żyli w tej dzielnicy, kiedy jeszcze na Targówku Mieszkaniowym były pola.

  Spychanie wszystkiego co najgorsze na T. Fabryczny i pomijanie tej części miasta nie jest dobrym rozwiązaniem. Kamienice, które nie mają centralnego ogrzewania, toalety wspólne dla kilku mieszkań, zasikane klatki schodowe i miejsca w których stoją śmietniki na podwórkach. Przystanki autobusowe na których śpią bezdomni, osiedlowe pijaczki czy bramy w których wystają małoletnie złodziejaszki. Autobusy w których strach jechać. Patrole policji czy straży miejskiej w godzinach popołudniowych, zamiast wieczornych. To jest rzeczywistość mieszkańców Targówka Fabrycznego. Wielka szkoda, że na te wszystkie rzeczy zamyka się oczy i wielka szkoda, że mieszkańcy Bródna, Zacisza czy Targówka Mieszkaniowego nie dostrzegają tego problemu.

 • 24 sierpnia 2014 o godz. 11:44

  to ona żyje?

 • 25 sierpnia 2014 o godz. 13:06

  Pani Prezydent jak zwykle bardzo elegancka i stylowa,fajna z niej kobitka :-)

 • 26 sierpnia 2014 o godz. 07:32

  Macie taką Prezydent na jaką zasłużyliście! O!

 • 26 sierpnia 2014 o godz. 08:07

  I dziękujemy za nią niebiosom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.