Magiczny plac zabaw tuż obok Targówka | | targowek.info

Magiczny plac zabaw tuż obok Targówka

Jest wreszcie okazja, żeby wybrać się na sąsiednią Białołękę. Tuż za Trasą Toruńską powstał wielki plac zabaw z boiskami i częścią edukacyjną. 

 

Do tej pory to raczej mieszkańcy Białołęki odwiedzali naszą dzielnicę, ale teraz jest okazja do rewizyty. Tuż za Trasą Toruńską otwarty został Magiczny Park. Tak się nazywa, bo znajduje się przy ul. Magicznej. Można podjechać rowerem, autobusem, autem albo po prostu przejść pieszo przez wiadukt na ul. Głębockiej. Tuż za Trasą Toruńską skręcamy w lewo i jakieś 300 m. dalej jest TO miejsce.

Owszem, mamy bardzo fajny plac zabaw w Parku Bródnowskim. Ale pewnie wielu rodziców chętnie zabierze dzieciaki w nowe miejsce. Jest tu tyle zabawek dla dzieci w różnym wieku, że wczoraj jednocześnie bawiły się setki osób i jeszcze było gdzie poszaleć. A to nie tylko miejsce dla dzieci. Jest też tor rowerowy dla nastolatków i boiska ze sztuczną nawierzchnią: do koszykówki i piłki nożnej.

Na Białołęce na brak wolnych terenów nie narzekają, więc zbudowali to z rozmachem. Obiekt jest bardzo rozległy. Jeśli ktoś szuka ciszy, to znajdzie ławeczkę ze stolikiem na uboczu. Główną atrakcją ma być pewnie zakątek przybliżający kulturę Mazowsza. To drewniane wiaty z figurami zwierząt domowych i miejscem na grilla. Jednak sądząc po wczorajszej frekwencji, to plac zabaw zdecydowanie bardziej przyciąga dzieciaki.

W ten weekend trwa trzydniowe otwarcie placu, stąd tak duże zainteresowanie. Na uliczce dojazdowej robił się korek, brakowało miejsc do parkowania (polecamy spacer lub rower, to naprawdę blisko). W tygodniu pewnie będzie spokojniej, a jeszcze na niedzielę przewidziano dodatkowe atrakcje:

31.08 (niedziela) 
16:30 – Koncert dla dzieci. Wystąpi zespół terenNowy.kids 
18:00 – Koncert Orkiestry Św. Mikołaja 
20:00 – Koncert zespołu R.U.T.A.


Tak placem chwali się ratusz:

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Magiczny plac zabaw tuż obok Targówka

 • 31 sierpnia 2014 o godz. 11:33

  A gdzie wiaty związane z kulturą ludową lubelszczyzny, kielecczyzny, kuj-pom? Wszak głównie stamtąd pochodzą rzesze zasiedlające to getto. To dopiero absurd rzeczywistości- choć zjechali z prowincji, tu zniszczyli pola uprawne, wypędzili krowy i kunie z pastwisk.

 • 31 sierpnia 2014 o godz. 19:41

  Sołec buraku ale plac mają a na targówku co g…o a wiesz dlaczego bo tu same warszawskie pijaczki i menaliki to by rozkradli

 • 31 sierpnia 2014 o godz. 21:42

  Nie ma to jak popis dobrego wychowania pp Sołec i Pol. Obydwa komentarze na tym samym, żenującym poziomie. Szkoda na Was słów. A plac zabaw bardzo ładny i fajnie że jest i że dzieci mają gdzie się bawić :)

 • 1 września 2014 o godz. 06:57

  A jak magicznie wyglądają bramki, pewnie jakiś Harry Potter uczył się pręty wyginać.

 • 1 września 2014 o godz. 09:02

  do Sołec:”Nie odpowiadam niemądremu wedle nie mądrości jego aby do niemądrego nie być podobnym”

 • 1 września 2014 o godz. 17:34

  Błe, błe, hhhhh, bełt

 • 22 grudnia 2016 o godz. 14:08

  Nawierzchnia boiska do gry w piłkę nożną ma już dziury, że można sobie zdrowo nogi połamać.Nie życzę nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.