Tak wygląda najnowsze przedszkole w Warszawie [ZDJĘCIA] | | targowek.info

Tak wygląda najnowsze przedszkole w Warszawie [ZDJĘCIA]

Trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem przedszkola na ul. Sternhela 40. Dziś przyjedzie tu prezydent Warszawy, ale my byliśmy pierwsi.

Już dzisiaj o godz. 10 – w środę, na kilka dni przed formalnym rozpoczęciem roku szkolnego – zaplanowano uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola nr 128, z udziałem m.in. prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

My na ulicę Sternhela zajrzeliśmy wcześniej. W okolicy prawie wszystko jest nowe: pieszo-rowerowa promenada po obu stronach kanałku Bródnowskiego, dwie ulice (Sternhela i Drewnowskiego) oraz oczywiście samo przedszkole z wielkim placem zabaw.

Budynek przedszkola zachwyca nowością i funkcjonalnością. Wszystko zostało w nim dokładnie przemyślane. Na parterze jest wielka aula, szatnie, oraz sześć sal dla dzieci. Każda sala pomalowana jest w innym kolorze, ma własną łazienkę i własne wyjście do ogrodu. Każda sala ma własny laptop i telewizor z dvd. Na piętrze są pomieszczenia administracyjne, schowki, ale też sala edukacyjna (dla zajęć dodatkowych, np. jęz. angielskiego) oraz sala „kinowo-teatralna”.

Od września będzie tu codziennie uczęszczać ok. 100 dzieci w wieku 3-5 lat, na które czekają panie nauczycielki oraz – tu niespodzianka – jeden pan nauczyciel.

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

Dodajmy jeszcze, że przedszkole nr 128 przeniosło się na Sternhela z ul. Nauczycielskiej – lecz tamten stary, ciasny, ale i klimatyczny budynek nie został zamknięty. W lecie przeszedł gruntowny remont (m.in. wymieniono okna) i teraz stał się filią placówki nr 128.

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Tak wygląda najnowsze przedszkole w Warszawie [ZDJĘCIA]

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 07:24

  Tylko jedno? W końcu wybudowali jedno przedszkole, a gdzie kolejne? a gdzie żłobki? I to wszystko dla mieszkańców Białołęki, Wołomina czy Ząbek? Dla normalnych rodziców czy dla patologicznych samotnych …

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 08:14

  Ludzie wszędzie wyleją jad.
  W końcu placówka państwowa, która nie straszy PRLem, tynki nie spadają ze ścian, meble się nie rozpadają.
  A placówki prywatne w okolicy już odczuły pojawienie się nowych miejsc w publicznym.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 08:29

  nie jad tylko tak jest, mieszkam na tym osiedlu od ponad 25 lat i moje dziecko się nie dostało, a z Białołęki a i owszem, na 50 miejsc w grupie,14 miejsc przypadło dla „normalnych” rodzin, więc proszę nie mówić tu o jadzie. Nic się nie zminiło

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 08:50

  fajne przedszkole, ale będę musiał rozwieść się z żoną by dzieciaki się dostały.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 08:55

  Też uważam,że w pierwszej kolejności do przedszkola powinno przyjmować się dzieci z rejonu, czyli najbliższej okolicy. W miarę wolnych miejsc, dopiero w drugiej kolejności dzieciaki zamieszkałe w odleglejszych stronach. Rejonizacja z czasów komuny, wcale nie była taka bez sensu.
  Niech Białołęka, Ząbki czy Wołomin same dbają o swoje przedszkolaki.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 09:16

  Ciekawa jestem, ilu rodziców dowożących swoje maluchy z odleglejszych stron zdecydowałoby się na wybór tego przedszkola, gdyby dojazd do niego był jeszcze bardziej ograniczony?
  Jeśli pamiętam dobrze, we wcześniejszych artykułach twierdzono,że przedszkole ma przede wszystkim służyć okolicznym mieszkańcom Zacisza. Jak zwykle Ratusz twierdzi jedno, a rzeczywistość to drugie.
  Cóż niedługo będą wybory.

  Ps. Współczuję mieszkańcom Sternhela. Sama mieszkam blisko szkoły, więc wiem jakim problemem są tabuny śpieszących się rodziców, parkujących byle jak i byle gdzie. Brak obszerniejszego parkingu koło przedszkola nieźle się da we znaki okolicznym mieszkańcom. Cóż, teraz już nikt nie przyprowadza dzieci piechotą :-(

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 09:19

  Dzieciaczki pewnie już nie mogą się doczekać,kiedy pójdą do tego ładnego przedszkola :-)

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 08:43

  To że się otwiera przedszkola (Także na Targówku) powinno być normalne. Jestem przeciwny robieniu z tego święta narodowego i zapraszaniu pani Prezydent. Powinna zająć się w tym czasie swoimi normalnymi obowiązkami. Czy jak otwierają przedszkole na Ochocie albo w Śródmieściu to Pani Prezydent też jeździ na otwarcie? Tak ma wyglądać zdobywanie punków u wyborców?

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 11:19

  Nasze dziecko się dostało, mieszkamy rzut beretem, bardzo się cieszymy, że choć przez roku pochodzi do państwowego przedszkola.
  Ale przez 3 lata musieliśmy płacić za prywatne. Placówka piękna. Pani Prezydent powinna przyśpieszyć budowę nowej podstawówki w okolicy, bo ta na Samarytanka pęka w szwach. Teren wokół cmentarza jak znalazł.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 12:16

  Białołęckie Słoiki będą miały gdzie dzieci po 10 km wozić do przedszkola. Dla dzieci z Targówka nie będzie miejsca.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 10:34

  to cudownie, ze jest nowe przedszkole, ale ono nie jest nowe tylko nowa placówka, bo jak napisano to jest to z Nauczycielskiej, czyli de facto niewiele nowych miejsc dla dzieciaków stworzono. marketing na 5! Szkoda, ze tylko marketing

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 13:16

  wolę uczciwie pracującego „słoika” jak lesera cwaniaczka-warszawiaczka
  czekamy cierpliwie na następne przedszkola w dzielnicy,fajnie,że coś się ruszyło i dobrze,że Pani Prezydent Hania G.W. została zaproszona na jego otwarcie,to kolejny dobry ruch ze strony urzędu

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 11:38

  Proszę czytać ze zrozumieniem i do końca: "Dodajmy jeszcze, że przedszkole nr 128 przeniosło się na Sternhela z ul. Nauczycielskiej – lecz tamten stary, ciasny, ale i klimatyczny budynek nie został zamknięty. W lecie przeszedł gruntowny remont (m.in. wymieniono okna) i teraz stał się filią placówki nr 128." Więc, to jednak dodatkowo ok. 100 miejsc na naszych dzieciaków, z czego należy się cieszyć, a nie marudzić i szukać podtekstów politycznych, itp.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 14:15

  Fajne, tylko szkoda, że np przedszkole nr 88 plac zabaw ma przedpotopowy, że strach tam dzieci wpuścić… A pani dyrektor pieniedzy na modernizację musi szukać sama, bo miasto nie da.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 14:27

  Do Ewa „kolejny dobry ruch ze strony urzędu”. Podaj jakiś dobry ruch ze strony urzędu. Może zaproszenie Pani Hani na przejazd Św Wincentego. Wstyd że takie pobojowiska są w Warszawie. Jak zobaczy to może uwierzy!!!

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 12:44

  Monika Ostrowska tak oczywiście , skaczę do góry i klaszczę , że zamiast budować nowe przedszkola, robi się tylko ruchy pozorujące i jeszcze dodaje do tego ideologię. Wbrew sugestiom czytam ze zrozumieniem i ze znajomością kontekstu. Mimo "remontu" budynek na Nauczycielskiej jest koszmarem i ma pozwolenie na 5 lat, z drugim zapewne będą problemy, zważywszy na stan samego budynku. Cóż ja nie bronię się Pani cieszyć. Rozumiem, że jako nowej mieszkance Targówka wszystko się Pani podoba. Ja jednak pozostanę przy swoim, po mojej dzielnicy oczekuję dużo więcej, szczególnie, że przez ostatnie 15 lat, w mojej okolicy zamknięto kilka przedszkoli, a otworzono jedno…ale za to z pompą !

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 15:11

  Jutro będą frezować ul. Św Wincentego. Będzie zamknięty ruch do Ronda Żaby. Wiecie coś o tym?

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 15:19

  UWAGA!!!! JUTRO FREZOWANIE ULICY ŚW WINCENTEGO. ZAMKNIĘTY RUCH DO RONDA ŻABA.

  PIERWSZĄ MASZYNĘ OSOBIŚCIE POPROWADZI PANI PREZYDENT PRZY DŹWIĘKACH ORKIESTRY Z RADIA BEMOWO . AUDYCJĘ POPROWADZI BYŁY V-CE PREZYDENT DĄBROWSKI.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 15:29

  @Marta Soćko. zanim Pani coś napisze to proszę zobaczyć jak wygląda przedszkole na Nauczycielskiej oraz jak nowa placówka oraz należy zrozumieć co to jest przeniesienie formy organizacyjnej. Tak się akurat składa, że mieszkam tuz obok Nauczycielskiej i znam to przedszkole (tam były moje dzieci). Prawda jest taka, że nowy obiekt ma dużo więcej miejsc niż ten na Nauczycielskiej. Natomiast ta ostatnia placówka jest remontowana obecnie (wymiana okien i trwające obecnie docieplenie i poprawa dachu) i miejsca w nim zostaną UTRZYMANE czytaj liczba miejsc ulega powiększeniu.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 14:21

  całkiem przypadkiem w pierwszy dzień kampania przed wyborami samorzadowymi

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 16:52

  A kiedy remont ul. Gilarskiej na odc. Rolanda – Wincentego? Jak na razie frezuję tę ulicę podwoziem swojego auta. Niejeden tam sobie weki potłukł.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 17:50

  DYK, ja mieszkam od 6 lat, moje dziecko się dostało do 5 latków. Mam do przedszkola 10 min drogi. Białołęka nie powinna być przyjmowana jak nie ma miejsc. Z tym się zgadzam.
  Moje dziecko chodziło 4 lata prywatnie, wydałam mnóstwo kasy, ale co począć. Nie tylko na Targówku tak jest.
  Jesteśmy małżeństwem, więc wcześniej nie mieliśmy szans. Te dodatkowe miejsca pozwolą nam odetchnąć chociaż rok. I z tego się cieszę.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 17:52

  Marta Soćko, nieprawda. Nauczycielska działa dalej (jeszcze min. 5 lat) jako filia. Tu było 150 nowych miejsc, po 50 na rocznik (3,4 i 5 latków).

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 17:59

  @loop cóż przejeżdżam codziennie Nauczycielska. Cieszę się nie ze się P podoba Zobaczymy za te 5 lat co z tym „wspaniałym” budynkiem będzie nowe okna to nie wszystko i proszę wybaczyć nadal skakać z radosci nie będę.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 18:02

  Nauczycielska wygląda bardzo źle, niestety. Ale faktem jest, że działa nadal i miejsc na Sternhela nie odebrała.

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 19:33

  Nauczycielska to jeden wielki bałagan i prowizorka. Jakie miejsca utrzymane? 5lat a co potem? Ok cieszcie się ludziska tym ochłapem który z okazji wyborów wam rzucono

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 19:35

  @ewa tez bym wolał szkoda tylko ze takich nie ma

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 19:42

  @loop UTRZYMANE na razie 5 lat szybko minie s po co ktoś ma patrzec jak wygląda nowe przedszkole Skoro jest nowe to jest ładne. I co mam z tego powodu otwierać szampana? Kampania pełną gębą i wkurza to ze traktuja ludzi jak idiotów którzy się nie zorientują jaki jest prawdziwy powod tej fety i ze gdyby nie kampania nie byłoby żadnego przedszkola Malo tego kampania zaraz się skonczy i znów nic nie będzie Jak widać jednak niektorym niewiele trzeba…

 • 27 sierpnia 2014 o godz. 22:13

  JEST kindergarden!!! Allelluja!!!! Allelujjjjaaaa!! I okna i woda i prad. Wow!

 • 28 sierpnia 2014 o godz. 08:16

  ŻYJCIE DOBRZE Z PANIĄ HANNĄ,TO TARGÓWEK DUŻO ZYSKA W NADCHODZĄCEJ KADENCJI,A JAK BĘDZIECIE JĄ OPLUWAĆ TO BĘDZIE JAK BYŁO.

 • 28 sierpnia 2014 o godz. 08:33

  Ten pan Darek z przedszkola to niezłe ciacho, miau

 • 28 sierpnia 2014 o godz. 09:55

  Ile tu naszego swojskiego narzekania. Nowe przedszkole budowało się około 2 lat ale oczywiście niektórzy uważają, że to wszystko pod kampanię wyborczą i też źle. Jak się coś dzieje to źle jak nikt nic nie robi to też źle – może niech wszyscy w takim razie napiszą co ich zadowoli. Dalsze narzekanie – a co będzie za 5 lat, a może ponarzekajmy a co będzie za 10 lub 20 lat? Też tak samo merytoryczne…. Za 5 lat to będą pewnie nowe władze w dzielnicy i jak będą malować ściany w nowym przedszkolu lub tym na Nauczycielskiej (bo już będą brudne po tylu latach użytkowania) – to też będzie pod wybory?

 • 28 sierpnia 2014 o godz. 23:36

  Szkoda, że plac zabaw przy przedszkolu, który miał być ogólnodostępny w godzinach popołudniowych i w weekendy, jednak dostępnym dla dzieci nie będzie.

 • 29 sierpnia 2014 o godz. 07:36

  przedszkole jest super myślę, że osoby pracujące tam posiadają odpowiednie kompetencje by towarzyszyć naszym dzieciom bo to jest ważniejsze niż wystrój
  ANA

 • 29 sierpnia 2014 o godz. 10:04

  Bez sensu jest udostępnianie przedszkolnego placu zabaw. Znając niefrasobliwość niektórych rodziców i dziadków,długo by nie służył maluchom.

 • 30 sierpnia 2014 o godz. 23:13

  Tak twierdzili kilka lat temu urzędnicy z naszego ratusza w odpowiedzi na zarzuty dotyczące beznadziejnego ogólnodostępnego placu zabaw. Tłumaczyli wtedy, że nie było sensu budować „super-placu”, bo taki wkrótce powstanie przy nowym przedszkolu i będą mogły z niego korzystać również dzieciaki do niego nieuczęszczające w godzinach poza pracą przedszkola. Szkoda, że tak się nie stało. Na pocieszenie, podobno ogólnodostępny placyk się wzbogaci o jakieś urządzenia, chociaż idąc tokiem rozumowania Mamonki to wyrzucanie pieniędzy w błoto, znając niefrasobliwość niektórych rodziców i dziadków…

 • 31 sierpnia 2014 o godz. 08:53

  Przedszkole bardzo ładne, ale co najważniejsze mam nadzieję ze kadra jest odpowiednia. Co do ogólnodostępności placu zabaw, to nam nadzieję, że nigdy to nie nastąpi bo maluchy z przedszkola długo sie nim nie nacieszą.

 • 2 września 2014 o godz. 21:33

  do nick Anka urzędzianka: ośle, podszywanie się pod innych jeszcze wyjdzie ci bokiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.