Utrata Skład – znacie taką kapelę? | | targowek.info

Utrata Skład – znacie taką kapelę?

Wygląda na to, że najmniej zaludniona część Targówka doczekała się swojego zespołu rockandrollowego!

 

Jeśli jeszcze nie znacie tej ekipy, to już najwyższy czas poznać. Utrata Skład w lipcu wspięła się na pierwsze miejsce listy przebojów radia RDC (dawniej Radio dla Ciebie) i do dziś nie chce oddać raz obranej pozycji. Listę podbili hitem jak najbardziej na czasie: „Wakacje” (Uwaga, tekst 18+).

 

My zwróciliśmy uwagę na zespół oczywiście ze względu na nazwę. Utrata to najbardziej wysunięta na wschód część warszawskiego Targówka, bezpośrednio sąsiadująca z Targówekiem Fabrycznym. Znana głównie z tego, że jest tam spalarnia, las i zakłady przemysłowe. Niestety, okazuje się, że członkowie zespołu wcale nie mieszkają na Utracie, ani nawet chyba nigdy tu nie byli.

Ale ich związek z naszą dzielnicą jest jednak ścisły: nazwę kapeli zaczerpnęli z tablicy informacyjnej autobusu 138, który parę lat temu jeździł po Mokotowie, a trasę kończył właśnie na pętli o nazwie Utrata Skład!

Dla mieszkańców drugiego brzegu Wisły to była tak odległa rzeczywistość, że nigdy nie mieli odwagi tu dojechać. Ale nazwa im się spodobała na tyle, że wykorzystali ją na nazwę zespołu i tytuł największego hitu „Utrata”.

Fajne, nie? Więcej o zespole przeczytacie na stronie utratasklad.pl

A my tylko uściślijmy, że pętla Utrata Skład przy ul. Gwarków zmieniła swoją nazwę w sierpniu 2011 – dziś jest to po prostu Zajezdnia Utrata i autobus 138 z Mokotowa wciąż tu regularnie przyjeżdża.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Utrata Skład – znacie taką kapelę?

 • 12 sierpnia 2014 o godz. 10:45

  Po co sztuczna kapela? Wystarczy iść do czarnych na Księżnej Anny (” Czeczenia”) to na pewno zagrają na trąbach i akordeonach jakiś karpacko-kaukaski hit dla urzedu gminy.

 • 12 sierpnia 2014 o godz. 11:42

  Anno pusto w głowie,pustosłowie

 • 13 sierpnia 2014 o godz. 19:35

  ale badziewie.

 • 13 sierpnia 2014 o godz. 19:46

  Sentyment do Utraty w tym składu pozostał, aktalnie splarnia.Czy to tęsknota za świeżym powietrzem bez spalin pewnie tak bo zapach spalarni czuć pewnie i po dugiej stronie Wisły.

 • 18 sierpnia 2014 o godz. 18:34

  Rewelacja Pazur, nie sztampowe brzmienie rytm i mądre Teksty jestem za !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.