W sobotę na Kołowej mecz z Polonią Warszawa | | targowek.info

W sobotę na Kołowej mecz z Polonią Warszawa

Policja jest spokojna, ale kibole szykują się na wojnę. Co się wydarzy w sobotnie popołudnie na Targówku?

fot. archiwum targowek.info
fot. archiwum targowek.info

Chcielibyśmy zapowiedzieć wspaniały mecz o mistrzostwo III ligi, w którym 16 sierpnia 2014 r. o godz. 16:30 dzielny GKP Targówek podejmuje na swoim boisku (chyba po raz pierwszy historii w meczu o punkty) słynną Polonię Warszawa, mistrza Polski z 1946 i 2000 roku.

Ale to nie będzie wspaniały mecz. GKP wciąż ma wielkie kłopoty finansowe i prawne oraz zdekompletowaną w lecie drużynę. Zaś Polonia, odbudowująca się po oszustwie właściciela sprzed dwóch lat, właśnie pogrążyła się w wewnętrznym konflikcie i w tej chwili nie ma nawet trenera.

To nie będzie wspanały mecz także ze wględu na szykującą się atmosferę na niewielkich trybunach stadionu przy ul. Kołowej 18. O ile kibice Polonii, zajęci wewnętrznym kłopotami, zbliżającego się meczu na razie niemal nie zauważyli, to kibice GKP szykują się na całego – niestety, w stylu najgorszym z możliwych.

Oczywiście nie piszemy o prawdziwych, wiernych kibicach GKP – lecz o bardzo hałaśliwej grupie zawziętych fanów nie tylko klubu z Targówka, ale przede wszystkim Legii Warszawa, a co za tym idzie największych wrogów (w ich mniemaniu) Polonii.

Ich dziełem są m.in. powtarzające się od kilkunastu dni w internecie „bojowe” wezwania do mobilizacji przeciwko Polonii, obraźliwy transparent, który na początku tygodnia zawisł na kładce nad ul. Radzymińską, a także wulgarny filmik „zapowiadający” mecz, który można zobaczyć na youtube od ostatniej środy:

 

Choć agresywnych kiboli na filmiku nie jest wielu, i zabrakło im odwagi żeby pokazać twarze albo chociaż nakręcić swoje „dzieło” w dzień, zarząd GKP dostrzega problem i podczas meczu GKP -Polonia zapowiada specjalne zasady na trybunach.

Sprzedaż biletów będzie ewidencjonowana na podstawie dowodu osobistego. Prosimy kibiców GKP Targówek wybierających się na mecz o ubieranie się tylko w barwy naszego klubu i nie wnoszenie na teren stadionu flag, sektorówek etc. innych klubów niż nasz.

– czytamy na stronie GKP. Między eleganckimi słowami kryje się m.in. wyraźny zakaz pokazywania na trybunach szalików czy koszulek Legii. Choć wątpliwe, czy klub będzie w stanie te wszystkie zasady wyegzekwować.

Policja mimo to nie uważa, żeby mecz miał stanowić zagrożenie, porównywalne choćby z zeszłorocznym spotkaniem GKP-Widzew II. Tamto wydarzenie było uznane za mecz podwyższonego ryzyka i pociągało za sobą różne zmiany organizacyjne, oraz obecność w okolicach stadionu zwiększonych sił policji (ostatecznie nic złego się nie wydarzyło, bo radykalni kibice zbojkotowali spotkanie – które rozegrano w całkiem miłej atmosferze, a GKP odniósł efektowne zwycięstwo).

Mecz GKP – Polonia nie ma charakteru imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Ale bierzemy pod uwagę dotychczasowe wydarzenia, zbieramy informacje z okolicznych Komend Rejonowych i Komisariatów Policji, szacujemy liczbę kibiców zamierzających wziąć udział w meczu i planujemy siły adekwatne do przewidywanych zagrożeń.

– uspokaja podkom. Mariusz Sycik z Komendy Rejonowej Policji VI, obejmującej Pragę, Targówek i Białołękę.

To nie będzie wspaniały mecz, ale jesteśmy pewni czegoś innego: choć prognozy pogody zapowiadają na sobotę 20 stopni i przelotne deszcze, przy ulicy Kołowej na Targówku będzie bardzo gorąco.

 

****** AKTUALIZACJA ******

Miało być w sobotę na Kołowej gorąco – i było. Na szczęście przede wszystkim na boisku. Po ciekawym meczu GKP Targówek zremisował z Polonią Warszawa 2:2 (bramki dla GKP strzelili Kolasiński i Romanow). Mecz na trybunach obejrzało ok. 600 widzów, nie licząc policjantów w bojowym wyposażeniu.

PRZECZYTAJ TEŻ:

29 komentarzy na temat “W sobotę na Kołowej mecz z Polonią Warszawa

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 07:31

  Może właśnie „kibice” Legii są właściwym powodem tego,że UEFA nie życzy sobie tego klubu w LM? Takiego zbydlęcenia,chamstwa i poczucia bezkarności nikt,nigdzie nie jest w stanie tolerować-poza Warszawą,która Legię wspiera,finansuje,pomaga jej-inne warszawskie kluby sportowe skazując na nędzną wegetację i likwidację.
  Gdyby GKP dostał choć promil tych pieniędzy,które w ostatnim dziesięcioleciu dostała od miasta Legia,sytuacja tego klubu byłaby inna.

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 08:22

  Obawiam się, że masz trochę racji, w obecnej sytuacji tzw. kibole mogą chcieć swoje złe emocje wyrzucić z siebie.
  Oby panowie z policji nie obudzili się z ręką w nocniku. Żeby tylko patroli nie zabrakło przy sklepach alkoholowych w okolicy, tak myślę o Mokrej.

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 10:56

  I po co ten klub i to wszystko. z kopaczami zawsze problem a to to a to tamto. Zamknac ten stadionik i tyle anie się ciagle z nimi umęczac kto to ogląd ludzie!!!!

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 11:21

  Kto nie da rady przyjść na mecz będzie transmisja w internecie ***

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 12:25

  GKP – DUMA PRAWEJ STRONY

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 14:56

  Olo słoiku. Gdzie płacisz podatki,ze śmiesz wypowiadać sie na temat? Wyjedź z Warszawy to bedziesz miał większy komfort

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 15:12

  Olo idź spac

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 16:27

  ten mecz to będzie kompromitacja tego śmiesznego zarządu GKP.
  Pomijam już fakt, że sam zespół pewnie będzie się kompromitował w tym sezonie.

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 17:18

  Polonia, to klub z Warszawy. Legła z Ukrainy, w komunie wspierany i wypromowany za kase ruskich. Z kibolami z okolicznych wiosek.

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 17:39

  Na Targówku tylko Legia!!!W Warszawie nie ma Polonii!!!Legia II wchłonie GKP!!!

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 17:41

  POLONIA #1 ! ! ! !

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 17:42

  Poddalem sie z Legia. Warto bylo.

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 17:44

  Kiedys na Targówku tylko Legia! Czas isc do przodu!!!

 • 15 sierpnia 2014 o godz. 21:04

  A można gdzieś oglądnąć ten mecz na żywo?

 • 16 sierpnia 2014 o godz. 10:28

  kopacze do domu kto to ogląda pały

 • 16 sierpnia 2014 o godz. 11:47

  OLO idź na gazeta.pl lemingu…

 • 16 sierpnia 2014 o godz. 13:53

  Trzymam kciuki za Gkp.Powodzenia!!

 • 16 sierpnia 2014 o godz. 19:18

  Brawo GKP super wynik!!!!

 • 17 sierpnia 2014 o godz. 05:27

  polonia to jest w czikako a nie w Warszawie

 • 17 sierpnia 2014 o godz. 13:17

  W Warszawie tylko POLONIA

 • 17 sierpnia 2014 o godz. 13:19

  Tylko POLONIA w WARSZAWIE

 • 17 sierpnia 2014 o godz. 20:34

  buraczki wiecie gdzie ja mam te wasze polonie wisły legie łkasy aztsy itd ogolnie szkoda czasu i co wazniejsze grosza na tych waszych kopaczy. Lepiej weźcie sie ludzie do roboty.Bo jak sie patrzy na ten targówek to się wcale gronkiewiczowej nie dziwię że grosza tu nie daje.

 • 17 sierpnia 2014 o godz. 22:57

  Limur buractwo to przez ciebie przemawia. Skoro ci tak źle na Targówku, droga wolna – wypier… GKP ma swoje wady, ale przynajmniej dzieciaki mają gdzie trenować.

 • 18 sierpnia 2014 o godz. 09:03

  Popieram Daniela,wchodzi takie coś na stronę i nazywa ludzi burakami,wara od Gkp!

 • 18 sierpnia 2014 o godz. 18:42

  Targówek Polonia
  Pyta Pani dzieci w klasie Adamie za kim kibicujesz za L a ty Zosiu za L a Romku ty za kim za Legią a Ty Jasiu ja ? mój Dziadek za POLONIĄ, Mój TATA za POLONIĄ i JA za POLONIĄ a jak by Tata albo Dziadek byli złodziejami to też ? ! byś był złodziejem ??? a nie wtedy za L hehehehe

 • 18 sierpnia 2014 o godz. 21:42

  a ja popieram LIMURA. Postawić jakies fajne bloczki na tym całym gkp albo plac zabaw

 • 19 sierpnia 2014 o godz. 07:08

  Taki słaby klub to GKP tak źle zarządzany a się okazuje że w tabeli wyżej od Polonii. GKP- nasza duma.

 • 19 sierpnia 2014 o godz. 12:59

  I wszystko na ten temat,a Ci co im żal d… ściska że klub jednak istnieje niech spadają,i zajmą się swoim klubem.

 • 20 sierpnia 2014 o godz. 19:46

  GKP i POLONIA I LEGIA to KLUBY Warszawskie więc o co wam Chodzi ? ? ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.