Miesiąc od "śmieciowej rewolucji" | | targowek.info

Miesiąc od „śmieciowej rewolucji”

Aktualną sytuację z wywozem śmieci z Targówka najlepiej opisuje list jednego z naszych czytelników.

Pan Rafał działa we wspólnocie mieszkańców jednego z osiedli w naszej dzielnicy. Od 1 sierpnia, czyli dnia w którym Targówek dołączył do miejskiego systemu segregacji odpadów, ma coraz więcej problemów z osiedlowymi śmieciami. Co gorsza, mimo upływu czasu nie ma żadnych znaków poprawy sytuacji – wbrew nadziejom chaos nie znika, a raczej się pogłębia.

Przeczytajcie list naszego czytelnika i podpowiedzcie jakieś rozsądne rozwiązanie śmieciowego bałaganu.

Jakieś 2 tygodnie temu zamówiliśmy kontener na zielone odpady (gałęzie itp.) I od 2 tygodni nie możemy się o niego doprosić. Po kolejnej interwencji (chyba w piątek) wskazano, że nasze zlecenie jest w komputerze i lada moment będzie kontener, ale tylko do środy. Kontener się nie pojawił, ale o dziwo w środę pojawił sie samochód (pusty) po jego odbiór!

Co za bałagan! Co za beznadziejny monopol!!!

Poskarżyłem się w MPO telefonicznie i co z tego, mogę poskarżyć się w dzielnicy i co z tego. Gdyby były stare zasady to biegłoby już wypowiedzenie, a za moment mielibyśmy inną firmę. Tak nie można zrobić nic. Kogo to obchodzi, w gospodarce wolnorynkowej decyduje jakość usługi, a batem jest konkurencja…

Zmiany bez słów najlepiej obrazuje dzisiejszy wieczorny wygląd wnętrza altanki śmieciowej, po wywozie odpadów przez MPO: rozsypane resztki śmieci i byle jak ustawione pojemniki (na szczęście puste). Poprzednio był porządek, często zabierali i wszystko ładnie odstawiali.

Generalnie jestem wściekły. Komuna w czystej postaci!

fot. archiwum targowek.info
Niestety, takie ładne i równo ustawione pojemniki na śmieci to na Targówku rzadkość /fot. archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Miesiąc od „śmieciowej rewolucji”

 • 2 września 2014 o godz. 08:59

  ja bym chciała mieć pod blokiem takie kontenery, można wyrzucić cały worek a nie wyciągać z worka wpychać po sztuce do pojemnika!

 • 2 września 2014 o godz. 09:26

  Ciekawe ilu mieszkańców segreguje śmieci?

 • 2 września 2014 o godz. 09:28

  Na tzw.śmieciowej rewolucji najbardziej skorzystały rodziny produkujące ogromne ilości odpadów.Teraz płacą marne grosze a śmieci odbierają im kilka razy w miesiącu.Pozostali dostali w pupę.Jak mawiał pewien mędzrzec: biednemu zawsze wiatr w oczy.

 • 2 września 2014 o godz. 10:03

  Segregacja śmieci i wywóz segregowanych odpadów plastikowych raz w miesiącu, zaskutkowała zasmradzaniem Zacisza. Smród palonych nocą plastików uniemożliwia otwarcie okna. W sumie nie dziwię się, że ludzie nie chcą karmić karaluchów. Starsi mieszkańcy oszczędzają jak mogą, mycie opakowań po serkach i jogurtach ekonomiczne nie jest a odór gnijącego przez miesiąc mleka i nabiału może dobrze dać się we znaki.

 • 2 września 2014 o godz. 08:30

  MPO nie wywiozło śmieci, napisałem pisma do Burmistrza Dzielnicy Targówek i MPO. Dwa dni później śmieci zostały zabrane. W odpowiedzi na moje pismo Burmistrz poinformował mnie, że nie ma możliwości nieobciążenia mnie z powodu niewykonanej usługi, ponieważ było to jedynie opóźnienie.
  Zatem rodzi się pytanie, czy 7 dniowe opóźnienie można traktować jako niewykonanie usługi? w mojej ocenie TAK ponieważ usługa powinna być wykonana w dość precyzyjnie określonym w umowie czasie. :)

 • 2 września 2014 o godz. 10:42

  Mamonka – to zacisze już ogrzewa?Na bogato.A Bródno marznie.Pewnie chodzi o dogrzewanie lokatorów,którym zaciszanie wynajmują na lewo pokoje a nawet całe domy.Stąd więcej śmieci,które lądują w piecach,w śmietnikach przy przystankach autobusowych i w krzakach.
  Wynajmę pokoje pracującym panom,blisko autobusu 512,tel:

 • 2 września 2014 o godz. 10:51

  Zapraszam redakcję do odwiedzenia podwórka bloków przy Łabiszyńskiej. Tam tzw. rewolucja śmieciowa chyba nie działa. 10 piętrowe bloki nadal mają działające zsypy a na podwórku przy trzepaku postawiono „luzem” 2 pojemniki do segregacji na kilka bloków. Dodam, że pojemniki nie stoją w altance więc można je sobie przestawić na inne podwórko jeśli ktoś ma ochotę. Czy tak to powinno wyglądać???

 • 2 września 2014 o godz. 11:28

  Zsypy mają działać. Zsypy są przeznaczone na odpady mokre mieszane, a pojemników na inne odpady zdecydowanie za mało.

 • 2 września 2014 o godz. 09:52

  Śmieci powinniśmy segregować w domu do odpowiednio oznaczonych worków a następnie wywalać do kontenerów. Obecna fikcja w postaci sortowania do odpowiednich kontenerów się zwyczajnie nie sprawdza i wprowadza zamieszanie. MPO i tak wszystko do jednego wora wrzuca.

 • 2 września 2014 o godz. 18:55

  Jakie mycie po serkach? A kto mi zapłaci za zużytą wodę? Brudne plastiki wrzucam do zmieszanych.

 • 3 września 2014 o godz. 11:09

  Podaję w/g MPO zasady segregacji

  „Segregowanie odpadów
  DO CZERWONEGO WORKA/POJEMNIKA:
  WRZUCAMY:
  gazety, książki, katalogi, zeszyty, prospekty, papierowe torby i worki; papier (szkolny,
  biurowy), kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, kartony i tekturę pokrytą folią aluminiową(np. opakowania po mleku, napojach), tworzywo sztuczne np. plastik, metal, puste i zgniecione butelki plastikowe po napojach (np. typu PET), rysunki akwarelowe, rysunki kredkami,zużyte długopisy, złamane linijki, paski skórzane, puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości,PLASTIKOWE OPAKOWANIA PO ŻYWNOŚCI (np. PO JOGURTACH, SERKACH,KEFIRACH,MARGARYNACH, serkach,); folię i torebki z tworzyw sztucznych, puszki po napojach, konserwach; drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych (np. zabawki, np. stare nożyczki, kapsle).

  NIE WRZUCAMY:
  tłustego i zabrudzonego papieru (np. papierowe opakowania po maśle,
  margarynie, twarogu); kalki; papieru termicznego i faksowego; tapet; odpadów higienicznych (np.wacików, podpasek, pieluch);
  OPAKOWAŃ Z JAKĄKOLWIEK ZAWARTOŚCIĄ, butelek po olejach spożywczych i samochodowych; opakowań po olejach silnikowych, smarach, styropianu, gumy,
  puszek po farbach czy bateriach, opakowań po aerozolach, opakowań po środkach chwastobójczych czy owadobójczych, sprzętu AGD”

  Wynika mi z tego,że czyste, umyte opakowania po serkach wrzucamy do segregowanych,a brudne czyli”z jakakolwiek zawartością” do zmieszanych.

  Wystarczy zatem nie wylizać opakowania do końca a nie będzie kwalifikować się do czerwonego pojemnika ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.