Nowe progi zwalniające na Zaciszu

27
Share

A jednak się da. Kilka poważnych wypadków, kilka samochodów lądujących na terenie przedszkola i w końcu udało się spowolnić ruch na jednej z głównych ulic Zacisza. Ale uwaga: cwaniacy już znaleźli sposób, jak ominąć nowe progi zwalniające. 

 

Trwa przedwyborcze ożywienie inwestycyjne. Najpierw zapowiedź ścieżki rowerowej na Bródnie, teraz dawno oczekiwane progi zwalniające na ul. Jórskiego na Zaciszu. Ulica łączy Radzymińską z Gilarską i dalej z Bródnem, więc jest często wybieranym skrótem.  Tyle że niektórzy kierowcy nie zauważają, że zjechali z 6-cio pasmowej arterii w wąską osiedlową uliczkę i dalej pędzą jak szaleni. Efekt? Kilka razy samochody po zderzeniu lądowały na ogrodzeniu przedszkola przy Łokietka.

Rodzice przedszkolaków i uczniów sąsiedniej szkoły od dawna apelowali o światła lub chociaż progi zwalniające i wreszcie się udało. W piątek pojawiło się trzech „śpiących policjantów”. Jeden w połowie drogi między Radzymińską i Łokietka, dwa już bliżej szkoły podstawowej nr 52.

Większość kierowców zwalania i o to chodzi / fot. targowek.info

Większość kierowców zwalania i o to chodzi / fot. targowek.info

 

Wszystkie trzy progi są pod latarniami, więc dobrze je widać także w nocy. Nie zajmują całej szerokości jezdni, bo po Jórskiego jeżdżą też autobusy (120 i N11). Zamontowano więc „przeszkody wyspowe” – są rozmierzone tak, że autobus może je wziąć między kołami, ale samochód osobowy już nie.

Wczoraj obserwowaliśmy, jak kierowcy radzą sobie z nowym rozwiązaniem. Większość zwalania i o to chodzi. Niektórzy jadą pełną prędkością i tym życzymy szybkiego uszkodzenia zawieszenia. Niestety część kierowców (głównie ci zawodowi, prowadzący busy) omijają progi zjeżdżając na środek jezdni. Skuteczne, dopóki nikt nie jedzie z przeciwka…

Kierowca omija progi środkiem jezdni. Musi przy tym trochę zwolnić / fot. targowek.info

Kierowca omija progi środkiem jezdni. Musi przy tym trochę zwolnić / fot. targowek.info

 

———————- Aktualizacja ———————-

W piątek powstały progi na Jórskiego, a w sobotę zgodnie zapowiedziami dobudowano je także na Gilarskiej. Tu są nawet bardziej potrzebne, bo chodnik jest tuż przy ulicy, a kierowcy jeździli bardzo szybko.

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx