Parkrun – Bródno dołącza do światowej akcji | | targowek.info

Parkrun – Bródno dołącza do światowej akcji

Już w 500 miejscach na świecie ludzie spotykając się w parkach, żeby wspólnie biegać na 5 km. W najbliższą sobotę światowa moda dociera także na Bródno – w Parku Bródnowskim zaczyna się Parkrun. 

 

Parkrun Bródno
Parkrun Bródno

Parkrun to cykliczne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz. 9 przez cały rok. Niby proste, niby nic nadzwyczajnego, a jednak moda na takie wspólne spotkania błyskawicznie obiega świat. Parkrun został powołany do życia przez amatorów biegania w Londynie w 2004 roku, a już teraz biegi odbywają się w 500 miejscach w 9 krajach świata i uczestniczy w nich 850 tys. biegaczy amatorów.

 Parkrun to biegi dla wszystkich niezależnie od stażu biegowego. Zaawansowani biegacze wykorzystują parkrun jako doskonałą możliwość do poprawienia szybkości i wytrzymałości, dla początkujących parkrun to bieg na dystansie, który jest w zasięgu ich możliwości.

Dodatkowo, do udziału w parkrun zachęcamy biegaczy z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi, którym oferujemy możliwość wspólnego biegania.

W związku z faktem, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu”.

– zachęcają organizatorzy.

Od soboty wspólne bieganie organizowane będzie także na Bródnie, oczywiście w Parku Bródnowskim. To czwarte miejsce w Warszawie (po Parku Skaryszewskim, Ursynowie i Żoliborzu), w którym pojawia się parkrun. Inauguracja odbędzie się 4 października, organizowane będą każdą sobotę o godz. 9.

Dodajmy jeszcze, że impreza jest niekomercyjna i bezpłatna. Wystarczy zarejestrować się pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja  oraz wydrukować nadany kod uczestnika, który następnie trzeba przynieść ze sobą na bieg. I to wszystko.

Niebiegaczy uspokajamy, że trasa prowadzi przez park, więc nie generuje korków.

View Warszawa-Bródno parkrun in a larger map

Link do wydarzenia na Facebooku

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Parkrun – Bródno dołącza do światowej akcji

 • 29 września 2014 o godz. 11:25

  I tak zaraz ktoś niezadowolony się odezwie, że nie może spokojnie po parku spacerować…

  Ale tak trzymać. Zacznijcie ludziska biegać.

 • 29 września 2014 o godz. 14:57

  Czy ja dobrze widzę, że trasa w pewnym miejscu się krzyżuje?

 • 30 września 2014 o godz. 12:31

  Krzyżuje się, i to co gorsza po stosunkowo małej pętli. Jak frekwencja dopisze, to będzie obowiązywała reguła prawej ręki.

 • 30 września 2014 o godz. 20:01

  Od roku biegam na parkrun w Parku Skaryszewskim. Wspaniała impreza biegowa, super ludzie. Cieszę się, że będzie też parkrun na Bródnie.

 • 10 października 2014 o godz. 14:38

  Patrząc na frekwencję, to jak na razie jest mała kameralna impreza. Ciekawe jak się to rozwinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.