W parkach i na skwerach wreszcie będą toalety | | targowek.info

W parkach i na skwerach wreszcie będą toalety

XXI wiek skrada się na Targówek wielkimi krokami. Wygląda na to, że wreszcie doczekamy się toalet w parkach. 

 

Nie będą to normalne toalety w budynku, ale są szanse na standard wyższy niż w toi-toiach. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na dostawę czterech automatycznych toalet publicznych. Staną w:

 • Parku Bródnowskim
 • Parku Wiecha
 • na skwerze przy ul. Samarytanka  (to ten w budowie)
 • przy placu zabaw przy ul. Rolanda

Jak wyglądają takie toalety automatyczne? To budki o powierzchni około 6 m kw, dłuższym boku minimum 3,5 metra, wysokie na ponad dwa metry, o konstrukcji betonowo-kompozytowej. Te w parkach będą miały oddzielne kabiny dla mężczyzn oraz drugą dla kobiet i niepełnosprawnych, te na skwerach będą jednokabinowe.

Toalety zapewne będą płatne. Stalowe drzwi maja być zamykane pneumatycznie i wyposażone w zamek na monety pokazujący czy WC jest zajęte czy nie. Co najważniejsze, będą podłączone do sieci wodnokanalizacyjnej, dzięki czemu o wiele łatwiej utrzymać w nich czystość niż w toi-toiach.

Kiedy toalety mają stanąć w parkach? Tu odpowiedź jest oczywista: przed wyborami. Ratusz czeka na oferty do 29 września, zwycięzca przetargu ma 30 dni na dostawę toalet. Później zostanie już tylko przeciąć wstęgę :)

 

Dwa rodzaje toalet możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Choć oczywiście nie wiadomo czy przetarg wygra akurat ten producent:

fot. Budotechnika
fot. Budotechnika

 

A takie toalety stoją już w Lublinie:

fot. ZTM Lublin

I jeszcze jeden przykładowy model:

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “W parkach i na skwerach wreszcie będą toalety

 • 22 września 2014 o godz. 07:50

  Czy w toaletach będą przewijaki i czy będzie można się w nich podmyć?

 • 22 września 2014 o godz. 09:24

  Nie będzie ! Będzie za to można wrzucić monetę i posłuchać Mozarta.

 • 22 września 2014 o godz. 10:47

  Podmyć nie. Są to toalety działające w systemie ‚vacuum’. Czyli raczej depilacja jeśli w porę nie wstaniesz z tronu.

 • 22 września 2014 o godz. 10:55

  no jasne przed wyborami będzie pachniało konwaliami, a po wyborach ..no cóż każdy wie co będzie

 • 22 września 2014 o godz. 10:59

  toaleta na placu zabaw na rolanda? na tym, na ktorym sa raptem 3 zabawki i dzieci sie zawsze nudza? no to wreszcie beda mialy naprawde cos fajnego do zabawy :)

 • 22 września 2014 o godz. 11:22

  CH – bezplatna toaleta tego rodzaju… Targowek to „bogata dzielnica”, a jak zapomnisz monety to oczywiscie najwazniejsze by skasowac za to podwojnie… Widocznie podatki musza byc przeznaczane tylko na szoferow i place dzielncy decydentow…

 • 22 września 2014 o godz. 11:31

  CH- nie wszędzie bezpłatnie, np. w Krakowie dobrowolnie pobierają opłaty. Kupujesz u nich, miliardowe obroty, nie płacą żadnych podatków, a jeszcze musiałbyś zapłacić wyzyskiwaczom za sikanie.

 • 22 września 2014 o godz. 11:46

  toalety z serii za MILION złotych cos jak nad Wisłą.

  tylko znajac zycie u nas bedzie za dwójke 5 zł, za jedynkę 2 zł. HAHA

 • 22 września 2014 o godz. 13:06

  Potrzebę ustawienia toalet w parkach zgłaszaliście już lata temu drodzy mieszkańcy,a teraz jak włodarze znaleźli pieniądze po latach bojów to też źle prawda?Bezpłatne toalety zostały by zniszczone przez waszych wystrojonych za grube setki gówniarzy.A na skwerze to mamusia gdzie zrobi siusiu,pod drzewem,na ławkę?Poczytałam różne komentarze,pod artykułami wcześniejszymi,są żenujące.Na mieście już dawno mówią o poziomie dyskusji prowadzonej przez mieszkańców Targówka:chamstwo i żenua

 • 22 września 2014 o godz. 14:40

  Droga Pani Sylwio! Jak jesteś w pracy to pracuj, a nie „mądrości” swoje wstawiaj.

  1. Jak masz dość „chamstwa”, to buty wytrzyj dobrze z gumna!

  2. Włodarze dziś są, a jutro już nie są! Żadnej łaski nie robią, biorą moje podatki i mają ciężko pracować, tak jak i Pani, a nie dyrdymały wypisywać.

  3. Jak ktoś ma coś zniszczyć to i tak zniszczy. Jeśli konieczność wrzucenia monety ma temu zapobiec w Pani mniemaniu, to chylę czoła przed Pani rozumem. Kusić będą i tyle elity … Jeśli by jednak zreformować Pani miejsce pracy, to jestem pierwszy, gotowy za każdym razem położyć Pani te 2 złote …

  „WYMELDUJ SIĘ Z WARSZAWY – płać podatki gdzie indziej”.

 • 23 września 2014 o godz. 16:20

  W parku wiecha postawili toy toy a za chwilę juz nie stał tylko leżał. To przykre ale chyba powinien być monitoring -chociaż nie wiele pomoże bo znowu trafi się jakiś idiota który np.podpali WC. Oczywiście będzie płci męskiej bo on woli za darmo i pod drzewo jak pies

 • 24 września 2014 o godz. 02:14

  Czy bedzie miesjce by sie kochac w srodku?

 • 24 września 2014 o godz. 15:06

  #hans;
  TY się wymelduj stąd,wszyscy cię już dobrze znają tutaj,więc wynocha „gdzie indziej”,nikt tu nie chce twoich przeróżnych chamskich wpisów pod tysiącem głupkowatych nicków.Idź tam gdzie więcej takich jak ty,gdzie będziesz dalej jeszcze obrażać Prezydenta,Premiera,Prezydent Warszawy,partie polityczne,osoby przyjezdne i innych forumowiczów.Warszawa nie potrzebuje takich i płakać nie będzie,za to odetchnie z ogromną ulgą,jak my wszyscy na tym forum.

 • 24 września 2014 o godz. 15:22

  Czyżby nowoczesność zajrzała i na nasz Targówek? To już nie będzie wystawiania dupska w krzakach? No to gratulacje dla Ratusza!:-)

 • 25 września 2014 o godz. 09:27

  Proszę o usunięcie wpisu niejakiego ANONIMA,
  jest wulgarny, kłamliwy i bezczelny.
  Powiedziałbym nawet, że jest na wyjątkowo faszystowskiej nucie oparty!!!

 • 25 września 2014 o godz. 10:52

  Ja znam tego anonima. To zastępca kierownika jednego z wydziałów. Ma brata w SLDe, teraz chyba w PO. Nie ma matury, ale ma znajomości. Siedzi cały czas w necie i monitoruje targowek.info. Taką mamy władzę. Cóż, Hans, wytrzymaj jeszcze parę tygodni do wyborów, a ich się wszystkich wyp….. Amen

 • 25 września 2014 o godz. 14:36

  do hansa: człowieku ile ty masz lat? Nie rozumiesz,że ludzie mają dość czytania bzdur pisanych tutaj przez ciebie? Ile razy jeszcze ktoś ma ci zwracać uwagę? Nie rób wstydu całemu Targówkowi.

 • 26 września 2014 o godz. 12:11

  Są jakieś pozytywy zbliżających się wyborów :-) Co do opłat,to niestety:chcesz mieć czysto i pachnąco? Musisz płacić :-)

 • 2 października 2014 o godz. 13:38

  29 września składanie ofert i w 30 dni dostawa to wygląda na typową ustawkę , wygra ten co ma już gotowe toi toi! Szkoda, że na wiosnę nie było tych toalet bo w parkach przez całe lato sikanie było w majtki lub w krzaki! Wybory czynią cuda i zimą będziemy mogli rozpocząć sezon na sikanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.