Jest pomysł na bazarek przy Trockiej | | targowek.info

Jest pomysł na bazarek przy Trockiej

Oto sposób na połączenie ambicji deweloperów z potrzebami kupców i klientów bazarku. Pomysł jest odważny, ale czy tuż przy metrze nie powinny powstawać odważne budynki? 

 

Przypomnijmy, że pawilony z bazarku przy Trockiej muszą ustąpić miejsca budowie metra, a wciąż nie znaleziono dla nich dobrego miejsca na przeprowadzkę. Zdrowy rozsądek podsuwa przenosiny na najbliższą możliwą wolną działkę przy ul. Trockiej (między szkołą a Zamiejską), ale ten teren upatrzyła sobie spółdzielnia RSM Praga, która chce tu budować blok mieszkalny. Spór o działkę trwa w sądzie, ale z wypowiedzi ratusza można wnioskować, że na bazarek w tym miejscu raczej nie ma szans.

– A może pogodzić obie strony? –  zastanawia się czytelnik Marcin i podsyła pomysł z Holandii. Budynek, który widzicie na zdjęciach poniżej, to nie jakieś science fiction, ale już gotowa inwestycja zbudowana w Rotterdamie. To bazar i blok mieszkalny w jednym.

zdjęcia pracownia MVRD

Budynek nazywa się Market Hall i mieści 228 mieszkań oraz 100 stoisk bazarowych. Znalazło się też miejsca na sklepy i supermarket, restauracje, w których toczy się życie po zamknięciu bazaru oraz 1200 miejsc parkingowych. Holendrzy z jednej strony chcieli zachować tradycyjny bazar, ale z drugiej grunt w tak dobrym punkcie (tak ja u nas, to tuż przy stacji metra) był na tyle atrakcyjny, że deweloperzy nie odpuścili takiej szansy.

Budynek ma tylko jeden minus – kosztował 175 mln euro. Oczywiście takich pieniędzy na Targówku nikt nie zainwestuje, ale projekt pokazuje, że można szukać rozwiązania zadowalającego wszystkich zainteresowanych. Z drugiej strony pamiętajmy, że po wybudowaniu metra Trocka znajdzie się 15 minut drogi od Nowego Światu. Miejsce aż prosi się o odważny projekt.

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Jest pomysł na bazarek przy Trockiej

 • 9 października 2014 o godz. 07:29

  ALE OKROPIEŃSTWO, STRASZYDŁO I MASZKARA!

 • 9 października 2014 o godz. 07:34

  A niby teraz to jest lepiej dziurawe drogi i kałuze po deszczu, plany to nic tylko wszedzie betonowe studnie developerzy i spoldzielnie by budowaly.

 • 9 października 2014 o godz. 08:33

  Super pomysł Panie Marcinie,można podpatrzeć i spróbować zrobić tańszego ale równie praktycznego i u nas.

 • 9 października 2014 o godz. 08:46

  Bez szans na coś takiego u nas.Cały teren powinien zostać sprzedany deweloperowi,który w zamian za możliwość postawienia tam osiedla,przygotowałby pawilony dla kupców.Czyli jak DD,który zafundował mieszkańcom Wilna stację.Podobnie byłoby z nowym bazarkiem.

 • 9 października 2014 o godz. 09:10

  brzydkie to to

 • 9 października 2014 o godz. 09:50

  Rewelacja za 175 mln Euro ile mieszkań kupi ? :)

 • 9 października 2014 o godz. 07:58

  Science Fiction – zostawcie sobie takie pomysły, rozmawiajmy o rzeczach realnych. Były budy, będą budy tylko trzeba znaleźć inne miejsce a nie mylić ludziom oczy nierealnymi obrazkami.

 • 9 października 2014 o godz. 10:10

  Mi się podoba :) i tyle, żadnych ale :)

 • 9 października 2014 o godz. 11:10

  Science Fiction – rozmawiajmy o rzeczach realnych. Były budy, będą budy tylko trzeba znaleźć inne miejsce a nie mylić ludziom oczy nierealnymi obrazkami.

 • 9 października 2014 o godz. 12:41

  A co z polem przy Samarytance? ” Najwiekszy bazarek w europie by sie tu zmieścił” :)

 • 9 października 2014 o godz. 13:22

  No z to jest deczka przesada. Nie potrzeba tutaj aż takiej hali, ale myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie stacji metra z miejscem targowym/bazarowo/usługowym. Można by przecież porobić fajne nowoczesne budynki, zaplanować to, ogarnąć. Zadowoli to i sprzedawców i mieszkańców, którym na pewno byłoby wygodnie gdyby wychodząc z metra mogliby od razu zrobić zakupy…

 • 9 października 2014 o godz. 13:55

  Inspirujące. Oby, oby…

 • 10 października 2014 o godz. 12:55

  nie martwcie sie wizualizacje, projekty itd do niczego nie zobowiązują, ostatecznie i tak stawia się donice i jest pięknie

 • 10 października 2014 o godz. 14:21

  Dziś o godz. 18:00 przy ul. Głębockiej 66 odbędzie się debata na temat bezpieczeństwa w dzielnicach Praga-Północ, Białołęka i Targówek. Debata będzie tłumaczona na bieżąco na język migowy. dodatkowo transmisja online dla tych którzy nie mogą pojawić się osobiście
  http://www.youtube.com/watch?v=f8Tf_NNg4Fw&feature=youtu.be

 • 10 października 2014 o godz. 16:39

  szczerze wam mowie, ze metra na TGK nie bedzie :) przez protesty i wojne dzielnic metro najwczesniej za 25 lat. zapiszcie sobie to co wlasnie napisalem. Mam rozne znajomosci i ptaszki ćwierkają, że poczekacie z metrm :)

 • 10 października 2014 o godz. 18:02

  Zejdźcie na ziemię. Ten artykuł powinien być datowany na 01.04.rok dowolny.

 • 11 października 2014 o godz. 20:37

  Myślę, że taki budynek mógłby stanąć ostatecznie na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej i pomieścić razem eksmitowane Kupieckie Domy Towarowe i Centrum Sztuki Współczesnej. Targówek niestety od czasów Szmula Zbytkowera jest dzielnicą niedoinwestowaną. Poza tym przeniesienie bazaru jest nieuchronne bo stacja będzie budowana odkrywkowo jak większość stacji II linii metra. Pytanie tylko czy wróci na swoje miejsce bo samo przeniesienie kilkuset sklepów to wydatek milionowy. Na razie módlmy się, żeby się bloki na Zamiejskiej i Askenazego nie zaczeły sypać jak będą tunele drążyć…

 • 16 października 2014 o godz. 10:12

  Kuchnia z widokiem na pana sprzątającego kartony p pomidorach XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.