Park Wiecha w końcu będzie miał kamery | | targowek.info

Park Wiecha w końcu będzie miał kamery

Zanosi się na kolejne podejście do monitoringu w Parku Wiecha. Tym razem na serio. 

 

Atrapy kamery w Parku Wiecha
Takie ‚kamery’ zawisły w Parku Wiecha już dwa lata temu /fot. archiwum targowek.info

Historia kamer w jedynym parku na Targówku Mieszkaniowym ciągnie się już  długo. Zaczęło się od tajemniczych atrap, które pojawiły się w parku dwa lata temu…

Później ratusz twierdził, że zamontował prawdziwe kamery na teatrze, ale nie ustrzegło to świeżo wyremontowanej elewacji Rampy przed oszpeceniem przez grafficiarzy. Okazało się, że wandale… po prostu obrócili kamery i to wystarczyło, żeby okazały się bezużyteczne.

Minęły dwa lata i w końcu władze dzielnicy doszły do wniosku, że warto na serio potraktować ten temat. Na planowanej w przyszłym tygodni sesji rady dzielnicy radni Targówka wystąpią do władz miasta o 71 tysięcy zł na zamontowanie skutecznego monitoringu.

W wyniku prowadzonych konsultacji społecznych, jak i w procesie budżetu partycypacyjnego zgłaszane były postulaty objęcia tego terenu monitoringiem wizyjnym. (…) Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy rokrocznie pokrywa znaczące koszty dewastacji elementów fontann, kwietników, ławek parkowych, a podejmowane do tej pory działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zapobiegania takim sytuacjom nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Należy podkreślić, że Park Wiecha, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej stacji metra, objęty jest Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy, więc instalacja monitoringu wizyjnego służyłaby również osiągnięciu celów w tym zakresie.

– czytamy w uzasadnieniu zmian budżecie.

Monitoring w Parku / fot. targowek. info
Dotychczasowy monitoring w Parku Wiecha / fot. targowek. info

 

Co ważne, kamery do tej pory obsługiwane były przez pracowników Teatru Rampa. Nowy monitoring ma być wpięty w Miejski System Monitoringu i obraz z kamer śledzili będą wyspecjalizowani pracownicy Centrum Oglądowego.

Na proponowane przez nasz ratusz zmiany w budżecie musi się jeszcze zgodzić Rada Miasta.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Park Wiecha w końcu będzie miał kamery

 • 15 października 2014 o godz. 07:16

  Idą wybory…..

 • 15 października 2014 o godz. 07:53

  Targówek Mieszkaniowy nie ma żadnej niemalże prpozycji dla młodzieży, jest Rampa i Skwer Wiecha jako obiekty ogólnodostępne dla miasta.Brak oferty w przestrzeni publicznej dla spełniania się młodzieży powoduje pauperyzację i demoralizację. W gminie i na ostatnim spotkaniu w sprawie bezpieczeństwa Targówka mówiono o służbach miasta i sposobie ich funkcjonowania. Pani Prezydent deklarowała poparcie dla ograniczenia sprzedaży alkoholu i tyle, sądzę między innymi ustalono monitoring. W Targówku Mieszkaniowym jest wiele miejsc gdzie odbywa się codzienny ceremoniał spożywania alkoholu w plenrze.W wielu miejsca dzielnicy piętrzą się smieci ,bytelki.stare meble. Tych rekwizytów spędzania czasu przybywa.Mamy służby mundurowe które patrolują po Pratulińskiej,Cynowej Plantowej, Praskiej, czasami pojawiają się na trawnikach gdy amatorów pijaństwa przybywa i to wszystko co się robi dla bezpieczeństwa i cywilizowania Targówka Mieszkaniowego.Nieistotne jest kto nadzoruje kamery przy Rampie czy w innym mjejscu istotne jest dlaczego młodzi którzy nie wiedzą co z sobą zrobić chcąc zaistnieć dewastują dzielnicę.Brak obiektów w których młodzież powinna się realizować i rywalizować powoduje moim zdaniem pogłębiający się problem dmoralizacji w tym destrukcji potencjalnych zasobów ludzkich. Blokowisko Targówka i Bródna to przestrzeń z którą współcześni niestety nie wiedzą co począć. Podejmowane próby kosmetycznego upiękrzanie dzielnicy skwerkami mostkami kanałami i ścieżkami dla cyklistów moim zdaniem to tworzenie nowych obiektów na terenie których można się spodziewać zniszczeń i dewastacji.Wniosek : dla młodych szkodników trzeba stworzyć przestrzeń w której będą się rozwijali i cywilizowali a nie demoralizowali.

 • 15 października 2014 o godz. 08:30

  W pełni popieram inicjatywę! Miejmy nadzieję że dzięki temu będzie
  mniej butelek i śmieci po pijakach i park będzie nie tylko bezpieczniejszy ale i czystszy…

 • 15 października 2014 o godz. 10:47

  Monitoring sam nie wystarczy potrzeba więcej patroli policji i straży miejskiej szczególnie wieczorem i w nocy.

 • 15 października 2014 o godz. 13:03

  @WJ – no tutaj to musimy wykazać się my, mieszkańcy. Dzwonić po straż aż misiom wejdzie w nawyk odwiedzać park od czasu do czasu.

 • 15 października 2014 o godz. 22:04

  Na Orliku (zwanym także Syrenką) w parku bródnowskim na każdym, NA KAŻDYM słupie wisi coajmniej jedna kamera, na niektórych nawet dwie. łączie jest ich tam.. 12!!!! 12 kamer obejmujących powierzchnię dwóch boisk. to więcej niż było kamer relalizujących transmiję w TV mistrzostw świata. Gdyby tylko połowę z nich przenieść do Wiecha to problem by się rowziązał. Mam nadzieję, że Redakcja Targówek.info podchwyci ten temat, bo to niesamowity absurd!

 • 16 października 2014 o godz. 12:39

  przeciez ten Poye na zdjeciu to znany gość. Mieszka na Targówku jak i jego kompan Baks. Malują czasami legale np. Zakład stolarski przy Oszmiańskiej. Każdy kumaty by go zgarnał aby odpowiadał za notoryczne niszczenia mienia. No ale nasi policjanci wolą stać pod Lidlem i jeść drożdżóweczki.

 • 16 października 2014 o godz. 18:48

  @SPOŁEK – jak wiesz i widziałeś to zgłoś niszczenie mienia!!!
  @VW – dzwoniłeś choć raz z interwencją? wiesz, że przyjadą za 20-30 minut jak już nikogo nie będzie? Oczywiście dzwońmy jako zatroskani obywatele, ale polecenie służbowe patrolu na Skwerze Wiecha nie zawadzi.

 • 16 października 2014 o godz. 19:35

  csk@strazmiejska.waw.pl – zawsze możesz zgłosić tutaj niszczenie, burdy, pijaństwo itp., znaczy mailowo. Zawsze można im dosłać zdjęcia.
  Przyjadą wcześniej jak 20-30 minut.

  Zresztą kamery powinny być nie tylko w parku. I ktoś musi w nie patrzeć, i oczywiście reagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.