Nowy symbol dzielnicy to… łasica | | targowek.info

Nowy symbol dzielnicy to… łasica

Urząd dzielnicy wydał przewodnik po Targówku. Turystów po naszej dzielnicy oprowadza łasica. 

 

Przewodnik jest dla dzieci, co tłumaczy nietypowego bohatera książeczki. Nie wiemy jeszcze czy publikacja pt. „Targówek – nasza mała ojczyzna” jest udana, ale okazja, żeby się przekonać już w weekend. Przewodnik będzie można otrzymać za darmo punktualnie o godz. 12, w sobotę w Parku Wiecha i w niedzielę w Parku Bródnowskim (ilość sztuk ograniczona).

Na razie wiemy, że bohaterem publikacji jest dzielnicowa maskotka Stefan Łasica, która przedstawia wszystkie zakamarki Targówka. „Nowe, uzupełnione wydanie książeczki, to znakomite źródło wiedzy i zabawy dla wszystkich. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas spotkań z dziećmi ze szkół podstawowych, które w ubiegłym tygodniu odbywały się w bibliotekach. Ponad 300 dzieciaków z placówek nr 28, 42, 275, 285 i 298 otrzymało najnowszą wersję naszej książeczki. Poznawanie historii własnej małej ojczyzny, w której na co dzień żyjemy i mieszkamy, to znakomita zabawa dla wszystkich, małych i dużych” – pisze burmistrz Grzegorz Zawistowski w oficjalnym komunikacie.

Ktoś z Was już poznał już książkę ze Stefanem Łasicą?

 

Przewodnik po Targówku / fot. urząd dzielnicy
Przewodnik po Targówku / fot. Urząd Dzielnicy
PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Nowy symbol dzielnicy to… łasica

 • 10 października 2014 o godz. 13:33

  Łasice są spoko.

 • 10 października 2014 o godz. 16:15

  No i bardzo dobrze!
  Powinniśmy promować naszą dzielnice!

 • 10 października 2014 o godz. 16:39

  do redakcji: Kto drukował? Prosze o info

 • 10 października 2014 o godz. 16:53

  Gdzieś się Wam, droga Redakcjo, zapodziała rzetelność dziennikarska. Symbolem Targówka jest litera T, a Stefan Łasica spotyka się z dziećmi i ich rodzicami od dwóch lat. Zaistniał prawie równocześnie z pierwszym wydaniem „Targówek Nasza Mała Ojczyzna”. Przypomnę, że pomysłodawcą przewodnika i autorem tytułu był ówczesny Burmistrz Antonik i nie wydawł książki dla dzieci na wybory, Widzę zmianę koloru okładki, z żółtej na zieloną. Spodziewam się również zmiany wstępu, aby nikt już nie kojarzył tej ciekawej dla dzieci i rodziców książeczki z jej pomysłodawcą. Co za czasy? Jak brakuje własnych pomysłów, to zawłaszcza się pomysły innych. Ale wielu rodziców zna prawdę.

 • 10 października 2014 o godz. 18:10

  Do Elzbieta P. – swieta prawda!

 • 10 października 2014 o godz. 19:12

  Zaiste, ów przewodnik jest wielkim osiągnięciem prac Urzędu.

 • 11 października 2014 o godz. 11:07

  Każde dziecko na Targówku powinno taki przewodnik otrzymać

 • 11 października 2014 o godz. 19:18

  Łasica- symbol radnych Targówka, zwłaszcza z PO, którzy podstępnie załatwili sobie posadki w spółkach komunalnych i posady rzeczników, co miesiąc pobierając z naszych podatków pensyjki za nic nie robienie. Także symbol urzedników z ratusza, którzy gros czasu spędzają na ploteczkach i necie.

 • 11 października 2014 o godz. 23:32

  pan a morze nie pan antonik niestety odchodzi w nie pamięć .niestety będąc burmistrzem dziewczyny pracujące w urzędzie bały się zachodzić w ciążę bo groziło to zwolnienieniem z pracy .Jakaś masakra .A przecież kazda kobieta chciała by mieć dziecko .Teraz jak burmistrzem gminy jest Grzegorz Zawistowski jest inaczej .Spokojnie można powiększać rodzinę.Chwała Bogu.

 • 12 października 2014 o godz. 02:29

  Może a nie morze. Albo wola albo woda.. Byłem, ze względu na znajomość prawa pracy, nagrodzony pucharem Prezydenta m. st. Warszawy, jako pracodawca roku (czyli najlepszy wśród warszawskich burmistrzów). Jest dla mnie oczywiste, że zgodnie z przepisami nie wolno zwolnić żadnej kobiety, która chce urodzić dziecko i zajdzie w ciążę. „Matka” chyba żyje w rzeczywistości dziewiętnastowiecznego kapitalizmu i plecie „duby smalone”. Proponuję również nie mieszać Boga do swoich kłamstw. Może to się Mu nie spodobać.

 • 12 października 2014 o godz. 08:23

  Wkurzyłam się jak nigdy! Pani a może nie pani „Matka” – pleciesz obrzydliwe rzeczy!!!! Obrzydliwe!!!! Jak można być tak wstrętnym i zakłamanym!! W głowie nie mieści mi się taka podłość!!!! Pracuję w urzędzie, jestem matką i nigdy, powtarzam NIGDY nie spotkałyśmy się (kobiety planujące powiększenie rodziny)z jakąkolwiek przykrością ze strony Pana Burmistrza Sławomira Antonika! Są to pomówienia, to co wypisujesz! A z pomówieniami trzeba walczyć!!! Współczuję ogromnie, ogromnie – musisz być ostro nieszczęśliwa skoro robisz takie podłości.

 • 12 października 2014 o godz. 12:43

  Wszystko rozumiem, tylko czemu Łasica a nie jeż?

 • 13 października 2014 o godz. 20:22

  do „Matka – kimkolwiek jesteś to proponuję najpierw nauczyć się poprawienie pisać, a potem przyjąć do wiadomości, że urząd w którym niby pracujesz – nie jest urzędem gminy! Jeśli poparcie takich osób ma obecnie jaśniepanujący burmistrz, to pogratulować! Znakomicie ułatwia to zadanie wyborcom…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.