Pierwsze Aldi w Warszawie powstanie na Radzymińskiej

47
Share

Kolejna wielka sieć marketów wchodzi do Warszawy – a konkretnie na Zacisze.

Tablica informacyjna na budowie Aldi /fot. targowek.info

Tablica informacyjna na budowie Aldi /fot. targowek.info

Budowa dyskontu Aldi na ulicy Radzymińskiej zaczęła się pod koniec września i potrwa do 28 lutego 2015 r. Sklep powstanie na ulicy Radzymińskiej niedaleko skrzyżowania z Młodzieńczą, w miejscu gdzie jeszcze niedawno działało centrum ogrodnicze oraz sklep z dachówkami.

Zupełnie nowy budynek stawia renomowana firma Daldehog. Jak powiedziała targowek.info pani Maria Rutkowska, przedstawicielka polskiego Aldi, pierwszy warszawski market tej firmy będzie miał powierzchnę całkowitą ok. 1200 m2, a obok niego powstanie parking na ok. 90 miejsc. Otwarcie planowane jest wiosną 2015 r.

Wizualizacje warszawskiego sklepu jeszcze nie są gotowe, ale możemy się domyślać, że będzie podobny do innych supermarketów tej sieci, jakie ostatnio zbudowano w Polsce. Czyli będzie to prostokątny parterowy budynek z szarym dachem i elewacją z kamiennymi wstawkami.

Tak wygląda większość nowych Aldi w Polsce - ten na Radzymińskiej zapewne będzie bardzo podobny /fot. www.aldi.pl

Tak wygląda większość nowych sklepów Aldi w Polsce – ten na Radzymińskiej zapewne będzie bardzo podobny /fot. www.aldi.pl

 

Na początku 2014 r. otwarto już w Warszawie na Bródnie market Aldik – ale to zupełnie inna firma. Sieć sklepów Aldik (z 'k’ na końcu) powstała na lubelszczyźnie w 1991 r. i działa głównie we wschodniej Polsce. Rok temu kilkadziesiąt polskich Aldików kupiła litewska grupa Maxima.

Tymczasem Aldi to olbrzymia niemiecka sieć dyskontów, która w zeszłym roku obchodziła 100-lecie istnienia i jest zaliczana do największych prywatnych firm na świecie. W całej Europie, USA i Australii działa pod tą marką ponad 9 tys. sklepów, zaś w Polsce ich liczba zbliża się już do setki (najwięcej jest na Górnym Śląsku) – ale dyskontowy market Aldi na Zaciszu będzie pierwszym w całej Warszawie.

47
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx