To nie koniec zmian: wkrótce inaczej pojedzie 170 | | targowek.info

To nie koniec zmian: wkrótce inaczej pojedzie 170

Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy ulicy Wiernej. ZTM planuje w związku z tym zmienić trasę autobusu 170. Tylko jak?

W bólach i mękach zbliża się do końca budowa jedynej nowej drogi w naszej dzielnicy w tej kadencji samorządu. Po domu, który blokował wlot ul. Wiernej w Swojską nie ma śladu i już niedługo (dokładnej daty jeszcze nie ma, ale idziemy o zakład, że przed 16 listopada) osiedle Wilno zostanie bezpośrednio połączone z Elsnerowem oraz – patrząc w drugą stronę – Elsnerów otrzyma bezpośredni dojazd do stacji Warszawa-Wilno.

Skrzyżowanie ul. Swojskiej i Wiernej jest prawie gotowe /fot. targowek.info
Skrzyżowanie ul. Swojskiej i Wiernej jest prawie gotowe, w tle widać osiedle Wilno /fot. targowek.info

 

W związku ze zbliżającym się otwarciem ulicy Wiernej Zarząd Transportu Miejskiego planuje (znów) zmienić przebieg trasy linii autobusowej 170 na Elsnerowie.

Propozycja ZTM jest prosta: zamiast tak jak teraz jechać Klukowską i Zamkową przez środek „Wilna”, jadące z Ronda Starzyńskiego 170 miałoby z ulicy Księcia Ziemowita pojechać prosto w Swojską i skręcić w nową Wierną, tamtędy dojeżdżając do pętli przy PKP Zacisze Wilno.

Byłyby też wariantowe kursy obsługujące pozostałą część Elsnerowa: obecna trasa – Księcia Ziemowita – Swojska – Wierna – zawrotka bez dodatkowego postoju na pętli PKP Zacisze Wilno – Wierna – Swojska –Bardowskiego – Elsnerów.

Ale taka zmiana trasy jeszcze nie jest przesądzona – ZTM, za pośrednictwem urzędu dzielnicy Targówek,  zbiera opinie na temat tej propozycji. Wnioski mieszkańców przyjmowane będą do przyszłego piątku 10 października w urzędzie na Kondratowicza 20 (w informacji na parterze) oraz mejlowo, na adres urzad@targowek.waw.pl. Dzielnicowi urzędnicy zapewniają, że wszystkie nadesłane głosy przekażą do ZTM.

…a na razie tymczasowo 170 wcale nie pojedzie ul. Swojską. Z powodu remontu nawierzchni tej ulicy na odcinku Krzewna – Jesiotrowa autobusy linii 170 – od 3 października, od około godziny 22:00 do 6 października, do około godziny 4:00 – w ogóle nie będą kursowały ulicą Swojską, ani realizowały kursów wariantowych do przystanku Elesnerów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “To nie koniec zmian: wkrótce inaczej pojedzie 170

 • 2 października 2014 o godz. 10:52

  Nikogo nie interesuje jakieś peryferyjne osiedle, gdzie 95% mieszkańców nie ma nawet zameldowania w Warszawie czy na Targówku (dane z ratusza). Budowa drogi to nieporozumienie.

 • 2 października 2014 o godz. 11:35

  @Sonia – mnie interesuje, więc się za innych nie wypowiadaj. Mają czy nie mają zameldowania, kiedyś w końcu się zameldują lub ich dzieci, mieszkają tam, wydają w Warszawie swoje pieniądze, więc wszyscy na tym zyskują.

  A ulicę Wierną buduje developer, więc niech Cię tyłek o to nie boli, ulica Ziemowita jest remontowana przez miasto dla rdzennych warszawiaków jeżdżących 170 na swoje działki.

 • 2 października 2014 o godz. 11:50

  To nie Ty Soniu drogę budujesz tylko Developer ;)
  Poza tym trochę osób już tam mieszka a zameldowanie to tylko formalność.

 • 2 października 2014 o godz. 11:58

  Szkoda, że jedyna w ciągu 4 lat nowa inwestycja drogowa w dzielnicy realizowana jest przez developera. Mam nadzieję, że OW i stacja PKP będzie impulsem do rozwoju tej zapomnianej przez ludzi i urzędników okolicy.

 • 2 października 2014 o godz. 12:13

  @Sonia

  Droga pani Soniu. Proszę przekazać rodzinie wyrazy współczucia z powodu obcowania z taką osobą jak Pani. Zawistną, małostkową i ksenofobiczną. Osoby pani pokroju doprowadziły do największych tragedii XX wieku (np. eksterminacji całych grup społecznych).

  Nie życzę pani, ani żadnemu członkowi pani rodziny, by znalazła się kiedyś w sytuacji życiowej, w której to znajdzie się wśród ludzi tak wrogo nastawionych do „obcych” jak pani. A proszę mi uwierzyć, że szczególnie w dzisiejszych czasach, taka sytuacja może panią lub kogoś z pani rodziny spotkać.

  Przerażają mnie takie osoby :(

 • 2 października 2014 o godz. 13:41

  warto przypomniec ze Klukowska i Zamkowa (nieprzystosowane i nieprzewidywane na komunikacje zbiorowa) na trasie byly tylko tymczasowo.

 • 2 października 2014 o godz. 15:16

  @ Sonia

  Mnie bardzo interesuje. Mieszkam na OW i jestem zameldowany w Warszawie i cieszę się niezmiernie, że budują nową drogę w dzielnicy. A pewnie jeszcze bardziej ucieszą się te przyjezdne i niezameldowane cwaniaki ;)

 • 2 października 2014 o godz. 15:42

  `JESTEM TAKA, ALE TO NIE MOJA WINA. POCHODZE Z TAKIEGO SRODOWISKA. PSA TRZYMAM W BUDZIE A KURY W KURNIKU. WSZYSTKO MA SWOJE MIEJSCE. ONI TEZ.

 • 2 października 2014 o godz. 16:00

  @Sonia: w zupełności się z Tobą zgadzam, tak powinno być – pies w budzie, kury w kurniku a Pan i Pańcia bez dostępu do internetu, bo inaczej wylewają swoje żale publicznie

 • 2 października 2014 o godz. 16:29

  Pani chyba miejscowa. W okolicy napotkać można jeszcze posesje z kurami/świnkami i rozpadającymi się ruderami, w których mieszkają ludzie. Nic dziwnego, że zazdrosć d… ściska jak się widzi nowe osiedle za oknem. Przez wiele lat nic się nie działo w tej okolicy i niektórzy czują się jak indianie po przybyciu białego człowieka.

 • 2 października 2014 o godz. 21:46

  Bolo przepraw się na drugą stronę radzymińskiej (na zacisze tam bardziej w stronę centrum) i obejrzyj jaki dom wybudowałem. Zobaczymy kogo d*** ściśnie :)
  Blokowisko na granicy ząbek też mi luksus z kredytem od żyda na 30 lat hi hi

 • 3 października 2014 o godz. 10:42

  Buraki nie wiedzą, że teraz trzymanie kur albo gołębi w mieście jest trendy, są nawet klimatyzowane gołębniki, obok fontanna, willa 250-350 m kw., wydawane są poradniki o chowie kur i w necie huczy, nawet na wieżowcach w Warszawie stawia się ule. Dlatego burak gdy słyszy kura, pies, gołąb, wścieka się, że musiał je potopić, gdy wyprowadzał się do miasta, żyć w 4 ścianach bez kawałka trawniczka, z kredytem u pejsatych na szyi.

 • 3 października 2014 o godz. 11:39

  Buraki?Ładnie o sobie piszesz,zresztą zgodnie z prawdą i do tego nieukiem:zabroniona jest hodowla zwierząt gospodarskich,jedynie od niedawna pszczoły można hodować,ale też trzeba spełnić określone wymogi,bo inaczej nic z tego,ale skąd ty to możesz wiedzieć,skoro masz mały móżdżek,nie masz szans na kredyt i samodzielne M ;)Teraz już wiesz i możesz sie mundrzyć doma.Pozdrawiam Wilnusów hej ;)

 • 3 października 2014 o godz. 12:20

  Calineczka, czekam aż wyprowadzisz na nasze ulice swojego kundla na wysr… Wtedy zobaczymy, co jest zabronione.

 • 3 października 2014 o godz. 13:40

  Stefek, nie muszę się nigdzie przeprawiać, bo wychowałem się na Targówku i znam okolicę. W tym rzecz, że ja nikomu nie zazdroszczę domu ani budowanej drogi.

  Niby nie luksus, ale jednak patrząc na wpisy starsznie ludzi drażni to peryferyjne osiedle. Najpierw, że stację budują, teraz ulicę. Taka typowo małomiasteczkowa zawiść.

  Zmartwię cię, ale mieszkanie kupiłem bez kredytu.

 • 3 października 2014 o godz. 18:59

  Moim zdaniem skierować linię 170 na trasę:Rondo Starzyńskiego , Księcia Ziemowita , Swojska , Wierna , PKP Zacisze Wilno. Przywrócić 170 przez most Śląsko-Dąbrowski i na Chomiczówkę. Od Pl.Hallera skierować 170 tak:Jagiellońska , Al.Solidarności , most Śląsko-Dąbrowski a w stronę PKP Zacisze Wilno skierować tak:Sierakowskiego , Kłopotowskiego , Wybrzeże Szczecińskie , Ratuszowa , Jagiellońska , Pl.Hallera. Uruchomić nową linię 270 na trasie:Dw.Wschodni(Kijowska)-Elsnerów. Pozdrawiam Jacek Marszałek.

 • 3 października 2014 o godz. 19:06

  Jacek, nie chlaj tyle, nie zalejesz robaka w perspektywie 30 lat kredytu. Najpierw bredzisz o Starzyńskim, potem o Śl. Dąbrowskim. Potem jakieś kółka. Zjeżdżasz co dopiero z wiosek, nie masz zielonego pojęcia o ulicach a uczysz ludzi jak planować komunikację.

 • 3 października 2014 o godz. 19:08

  Wybij sobie z głowy 270, twoim zadaniem jest tłuc się z Wileniaka przepełnionym kmiotem do swojej stacji razem z motłochem spod i zza Tłuszcza.

 • 3 października 2014 o godz. 23:11

  @P.S.
  Luźniej niż w autobusach na Radzymińskiej, dojazd w 4 min. do Wileńskiego a motłoch podobny do tego z Targówka, Białołęki i Marek ;)

 • 8 października 2014 o godz. 08:33

  @Wilno (Ujowszczyzna)/Wilno mamrocze:kolego,udajesz takiego mądrego i dobrze wychowanego,a jest zupełnie odwrotnie.Całe osiedle Wilno i każdy jego nowy,także przyjezdny mieszkaniec ma więcej kultury niż ty,a ludzie zupełnie bez wykształcenia są po stokroć mądrzejsi od ciebie.Jestem za tym,aby ograniczać dostęp co po niektórych do sieci.Może mamusia ci odłączy kabelek i już sobie nie popiszesz.Internet jest dla dorosłych,nie dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.