Zaplanuj Targówek albo chodź z rodziną na piknik | | targowek.info

Zaplanuj Targówek albo chodź z rodziną na piknik

Weekendowe wydarzenia w dzielnicy: Targówek planuje okolice parku Wiecha, a Bródno biega i bawi się w Parku Bródnowskim. 

Targówek

Planujemy osiedle

Działająca (wreszcie) fontanna w Parku Wiecha /fot. targowek.info
Fontanna w Parku Wiecha /fot. targowek.info

W sobotę o godz. 11 spod Teatru Rampa wyruszy spacer architektoniczny. To pierwszy etap konsultacji, podczas których można zgłaszać uwagi do tworzonego miejscowego planu zagospodarowania. W dokumencie określone będzie co można budować, a czego nie w granicach tzw. obwodnicy Targówka (Ossowskiego-Handlowa-Myszkowska).

Na spacerze poznamy więcej szczegółów dotyczących planu miejscowego. Jak składać uwagi będzie można dowiedzieć się na jednym z warsztatów. Do wyboru są 3 terminy:
-11 października (sobota), godz. 11:00
-15 października (środa), godz. 10:00
-23 października (czwartek), godz. 18:00
Zapisy: konsultacje@um.warszawa.pl lub pod numerem 22 443 34 83

Bródno

Parkrun

O Parkrunie już pisaliśmy. Pierwsza edycja biegu na 5 km o godz. 9 w sobotę. Biegacze spotykają się w Parku Bródnowskim. Więcej tutaj. 

Piknik Rodzinny

Targowek_festynW Parku Bródnowskim odbędzie się piknik AKTYWNA RODZINA. Teren pikniku zostanie podzielony na strefy, w których będie można spędzić czas:

1. Aktywnie – sportowe atrakcje, pokazy, tory przeszkód, zajęcia dla małych i dużych
2. Kreatywnie – plastycznie, artystycznie, z wyobraźnią
3. Ekologicznie i zdrowo – zrób coś z niczego, dowiedz się jak żyć zdrowo
4. Kolorowo – malowanie buziek, balony, dmuchańce i inne piknikowe atrakcje
5. Edukacyjnie – warsztaty, pozaszkolne zajęcia, prezentacja placówek edukacyjnych
6. Domowo – odpoczynek, zakupy, ważne sprawy rodziny
7. Smacznie – bo i zjeść coś warto!

W PROGRAMIE M.IN.:
– Animacje „wszystko o ciele człowieka” – zajęcia plastyczne na temat naszego ciała – zaprasza MediPark – Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci.

Główną atrakcją pikniku jest gra miejska. Szczegóły

Początek pikniku o godz. 11 w sobotę przy gofrach.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zaplanuj Targówek albo chodź z rodziną na piknik

 • 3 października 2014 o godz. 08:25

  Obwodnica Ossowskiego-Handlowa-Myszkowska to najmniej odpowiednia trasa dla spacerów i rekreacji. Trasą obwodnicy na całej długości kursują stada autobusów MZA. Wcześniej publikowany projekt promenady spacerowej przedstawia kosztowną inwestycję w najmniej odpowiednim do tego miejscu.Ponadto obwodnica zamyka teren w którym funkcjonuje DKS Targówek. Wzdłuż płotu okalającego DKS są obecnie usytuowane ochydne zaniedbane parkingi.Rewitalizacj DKS jest moim zdaniem najpilniejszym przedsięwzięciem.Moim zdaniem wskazane ulice powinno się w pierwszej kolejności wyremontować,chodniki, przystanki MZA,przejścia.Ta obwodnica powinna być bezpieczna dla ruchu mieszkańców.Wariant promenady to piesi, cykliści, sportowcy a zatem wszysce żywotni dzielnicy na jednej trasie która niestety postrzegana jest jako najwyższe szczęście które Targówek może spotkać.. Oczywiście zamknięcie takim traktem spacerowo rekreacyjnym tej naszej biedy jaką jest DKS Targówek i ten skromniutki Skwer Wiecha jest pomysłem nietrafionym.

 • 3 października 2014 o godz. 10:35

  Te komercyjne pikniki z reklamami, przedstawicielami koncernów niszczących środowisko i społeczeństwa, z wysłannikami jedynie słusznej partii, szkoda prowadzać tam dzieci, lepiej zabrać do lasu albo muzeum.

 • 4 października 2014 o godz. 14:53

  Chyba wam sie cos pomylili. Nic dzisiaj tam nie bylo. Trochę porozrzucane kredy dla dzieci i to wszystko. I 5 osób w namiocie organizatorów zastanawiajacych sie co ze sobą zrobić.. Zenada.

 • 4 października 2014 o godz. 20:27

  Chodźta pod ropucha na trocką, stawiam po romperze mocnym moczopędnym, start 22.

 • 6 października 2014 o godz. 12:23

  Obwodnica promenada droga rowerowa i ścieka do biegania tak z licznikiem metrów start i meta ! do tego Prak Wiecha trezba go wyeksponować Taki zasób histori książek Bohaterów ! Tradycji gwary ! polikwidować te parkingi obok ( przenieść )
  Basen na GKP i ośrodek jak na OSIR Polonez ! !!! za chwile ruszy tu zabudowa METRO LUdzie pójda do po rozum do Głowy ze to jedno z nielicznych atrakcyjnych miejsc ze względu na lokalizacje Historie Zielone miejsca i Cene !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.