512 pojedzie w drugą stronę

13
Share

Niestety nie do Centrum, ale przestanie krążyć po Bródnie. W nowym roku przy Gilarskiej powstanie nowa pętla autobusu. 

 

Przy ul. Rolanda na wysokości kanałku kończy się już budowa przystanku w kierunku Enelmedu. Do tej pory autobusy jeździły tylko w przeciwną stronę robiąc dużą pętla na Bródno przed Kondratowicza i św. Wincentego.

Budowa przystanku przy Rolanda / fot. targowek.info

Budowa przystanku przy Rolanda / fot. targowek.info

Na niedawnym spotkaniu w ratuszu Andrzej Frankow, wicedyrektor ZTM, potwierdził, że stary pomysł zbudowania pętli przy Gilarskiej zostanie zrealizowany. Wprawdzie spotkanie było jeszcze przed wyborami, ale chyba obietnicę można traktować na serio. Świadczy o tym nowy przystanek przy Rolanda. Już wcześniej przebudowano skrzyżowanie tej ulicy z Gilarską, tak żeby mogły się tam „łamać” nawet większe autobusy.

Zmiana trasy będzie więc kosmetyczna, choć mieszkańcy domagali się o wiele radykalniejszych posunięć. Przypomnijmy, że ZTM po otwarciu metra w grudniu chce skierować jedyny autobus z Zacisza tylko pod Stadion Narodowy, przez co osiedle straci bezpośrednie połączenie ze Śródmieściem. Pod petycją o zostawienie dojazdu do Centrum podpisało się ponad 1700 osób. I co? Wywalczyli jedynie obietnicę, że po uruchomieniu metra ZTM jeszcze raz przeanalizuje trasy i jeszcze raz przyjrzy się sprawie.

Na pocieszenie linia 527 będzie się zatrzymywać na żądanie na przystanku Codzienna. Przypomnijmy, że mieszkańcy Białołęki wywalczyli sobie, że ten autobus będzie dowoził ich do centrum i że nie będą musieli przesiadać się przy Dworcu Wileńskim.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx